Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu son dakika yeni açıklama 12 Nisan 2019 Cuma

12.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu son dakika yeni açıklama, 12 Nisan 2019 Cuma günü Ekrem İmamoğlu'nun yeni açıklaması.

Ekrem İmamoğlu son dakika yeni açıklama. 12 Nisan 2019 Cuma. Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu yeni bir açıklama yapıyor.

Ekrem İmamoğlu'nun konuşması:

Centilmenlik o kadar değerlidir ki. Can Bartu ve onun gibi nicelerini rahmetle anıyoruz. Can Bartu'ya rahmet diliyoruz. Türk spor camiasının canı sağ olsun, başı sağ olsun. 

Değerli vatandaşlarımız, ülke meselelerini ıskaladığımız bir dönemdeyiz. 12 gündür İstanbul seçimleriyle ülke boğuşuyor. Göreve başlamak istiyoruz. İstanbul'la ilgili süreci yönetmeye başlamak ve bu boşluğu doldurmak istiyoruz. Gündem birbiriyle yarışırken, topluma yakışmayan Büyükçekmece mevzusuyla ilgilenip büyük meseleleri kaçırıyoruz. Ekonomiyle uğraşmıyoruz. Ekonomiyle ilgili atılan adımlar ne yazık ki sorunları çözmüyor. Uluslararası meseleler tereddüte düşürüyor. Kıbrıs ve çevresinde acaba ıskalıyor muyuz? ABD olan S-400 meselesi gündem dışı. Sadece sanki tek derdimiz İstanbul. Yarınlarda bedeli ağır olacak şeylerden uzak tutuluyoruz. Ülkemizi, milletimizi ve güzel İstanbul'un yorulmasını şiddetle reddediyoruz. Seçilmiş bir belediye başkanının göreve dahil edilmemesi durumu gündemde boşluk yaratıyor. Boşluk dedim İstanbul Büyükşehir Belediyesi büyük bir organizasyon, büyük bir organizma. Bazı usuller kulağımıza geliyor. Denetlemeye çalışıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi bir mekanizmanın bir gün bile kayıp lüksü yok. Sendikalara baskı yapıldığı kulağımıza geliyor. Ben çalışanlara tekrar sesleniyorum. Huzur içinde olun. Çalışan herkes bizim başımızın üstünde. Kişiye, partiye ona buna hizmet dönemi yok. 16 milyon İstanbulluya hizmet dönemini başlatacağız. Kişilere, kurumlara, partilere hizmet dönemini silin kafanızdan. Ben başkan olduğum andan itibaren bana hizmet etmeyeceksiniz. İstanbul'a hizmet edeceksiniz. Yeni doğmuş bebekten en yaşlıya kadar bu güzel kentin güzel insanlarına hizmet edeceksiniz. Ruhunuzda bunu besleyin.

Bu seçim sonuçlarında bence en çok rencide edilen Ak Partili hemşerilerim. Ak Partili dostlarım. Birçok seçim yaşamış, süreçlerine hizmet etmiş, Ak PArti'ye oy vermiş kardeşlerim. Meşruluk toplumun o süreci kabulüyle inanılmaz bir ahenk kazanır. Şu anki ortam kaygı verici. Siz meşruluğu tartışırsanız size oy verenleri küstürürsünüz. İnsanları kutuplaştıran ve kurumları medya üzerinden baskı altında tutmakla önce Ak Partili kardeşlerime yazık ediyorsunuz. Ben Ak Partili kardeşlerimi de kucaklayacak bir belediye başkanı olacağım. YSK'Ya seslenmek istiyorum. Maltepe'de 12 gündür sayım işlemi devam etmektedir. Bitirin artık bu işi. Partilerin heyete üye vermediğini biliyorum. Hedefiniz, amacınız nedir bilmiyorum. İlçe ve il seçim kuruluna ve YSK'ya sesleniyorum. Bugün yarın bitecek bir meseleyi 12 gündür süründürmenin anlamı yok. Maltepe bittikten sonra İstanbul'daki seçim sonuçları tamamen ortaya çıkacak. İl ve ilçe seçim kurullarını ve YSK'yı tedbir almak için davet ediyorum. Türkiye tarihinde ilk defa. Seçmenlerin evlerine gidiliyor. Geçmişe dönük seçim kurullarının ortaya koyduğu listelerden hiçbir iddiada bulunulamaz. Suç şahsilik taşıyorsa buyrun yapın kardeşim. İlçe nüfus müdürü veya sorumlu başka biri. Tutuklananları biliyoruz. Ama seçimi şaibe altında bırakmaya çalışır, insanları abluka altına alırsanız, Türkiye'nin geleceğine, seçimlerine şimdiden gölge düşürmüş olursunuz. Böyle bir netice elde etmek için, bir partinin bekası için delil toplama gayretine girişirseniz Türkiye'nin seçimlerine gölge düşürürsünüz. Ben Büyükçekmece halkıyla görüştüm. Telefonla görüştüm. Eşim, dostum var. Yapmayın buna son verin. Bunu bir delil olarak kabul edip seçim sonuçlarına gölge düşürenleri kınıyorum. Çıkıp açıklama yapıp, adaym diyen kişinin, akrabalarını taşıdıkları tespitli. Tamamen uydurma bir nakil, ortada. Yapmayın. İnsan aklından geçenleri anlatırmış misali. Kendi yaptıklarını anlatan bir aday. Seçime şaibe katıp insanları rencide etmeyin. 5 yılda 7 seçim yaptık. O zaman her seçimle ilgili meşruluğu konusunda insanların zihnine gölge düşürürsünüz. Demokrasi budur. 5 yıl sonra ben devrettim bakın. Ben Beylikdüzü Belediye Başkanı değilim. Milletin malı bu ya. Nedir bu yapışıp bırakmamak. İnsanları rencide ediyorsunuz. Meşruluğa gölge düşürmeyin. Yapmayın. Uluslararası platformda bizi rencide etmeyin. İnsanların birbirine sarıldığı bir ortam oluşsun yapmayın. I. Meşrutiyetten bu yana, Abdülhamid Han I. Meşrutiyet ile bu toplumun önüne sandık koymuştur. Ruslarla olan 93 Harbi sırasında bir sıkıntı olmuştur ama yine II. Meşrutiyetle sandık geri gelmiştir.

YSK'ya seslenmek istiyorum. Tarihi bir vazifede. Bu toplumun kararına gölge düşürecek, insanları umutsuzluğa düşürecek hiçbir kararı almaya kimsenin hakkı yoktur. YSK, ülkemizdeki seçimlerin meşruluğunu ve devamlılığını koruması vazifesinde bir kurumdur. Toplumun kararına saygı duyarak bir karar vermek zorundasınız. Elinizde her şeyiniz var. Gölge düşürenleri biliyoruz. Kendi koltuklarını düşünen gibi, Anadolu Ajansı gibi... YSK kararınızı verin, İstanbul'un kaybedecek tek bir anı bile yok. Bir an önce kararın verilmesi, milletimle birlikte, 16 milyon vatandaşımla birlikte göreve başlayacak enerjimle bekliyorum. Bu mubarek Cuma gününde toplumumuza kardeşliğimizi pekiştirelim. Aklı, bilimi, üretmeyi düşünelim, eğitimi, sağlığı düşünelim. Bu güzel İstanbul'un sağlıklı bir çevreye kavuşmasını düşünelim. Partizanlığı, tarafgirliği bir kenara bırakalım. En medeni toplum olma yolculuğumuzu pekiştirelim. Gençlerimiz bizden bunu bekliyor. Geleceğe umutla bakabilmeyi istiyorlar. Bizim de istediğimiz bu. Tarihi sorumluluğuyla birlikte YSK'ya bir kez daha sesleniyorum. Seçimin meşruluğunu tartışmayı bırakalım. Tekrar İstanbul'a ve ülkemize güzel bir gün diliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Meral Akşener'den, Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Sisi' göndermesi...

Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener, Mansur Yavaş, Dilek İmamoğlu Çatalca'da canlı video 20 Haziran 2019

Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım'ın paylaştığı Beylikdüzü Belediyesinin Satıştay Raporundaki Zararını açıklama videosu

Ekrem İmamoğlu 20 Haziran 2019 Çatalca Mitingi canlı izle video

İbrahim Tatlıses: Tayyip Erdoğan için ölürüm' 20 Haziran 2019 video haber.

Seçime 3 gün kala Dilek İmamoğlu sosyal medyaya damgasını vurdu. 'Siyaset geçici, insanlık kalıcı' diyen Dilek İmamoğlu'na göre Ekrem İmamoğlu seçimi bu sefer daha büy...

Ekrem İmamoğlu ''Halkalı Yuvamız İstanbul'' Kreş Açılışında Canlı video

Yazarlar
Website Security Test