Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Öztrak son dakika İstanbul açıklaması: 'Bu ne kepazeliktir'

12.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak son dakika İstanbul açıklaması: 'Bu ne kepazeliktir'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak son dakika İstanbul açıklaması: 'Bu ne kepazeliktir'

Değerli basın mensupları 3 Nisan'da Dolmabahçe'de düğmesine basılan seçimleri çalma operasyonu bütün hızıyla devam ediyor. Seçimlerin iptalini istemeye varan kumpas, devletin polislerine, mülkiye müfettişlerine toplatılan malzemelerle, tutanaklarla, ete kemiğe büründürülmeye çalışılıyor.

Büyükçekmece'den gelen son haberlere göre, "yeterli sayıda delil bulamıyorsanız, delil üretin" denmiş. Yani masa başında tutanak üreteceklermiş. 

Hedef ne? Hedef Büyükçekmece'de kesinleşmiş seçmen listelerini kullanarak seçimleri iptal ettirmek. Bu listeler seçimlerden önce askıya çıkmış itiraz süreci sonunda da Yüksek Seçim kurulu  tarafından kesinleştirilmiştir. YSK tüm partilere ve vatandaşlara seçime geçmeden önce bu listelere bir itirazınız var mıdır yok mudur diye sormuştur.  Kimseden itiraz gelmeyince de nikahı kıymıştır. 

İktidarın ayrıca kesinleşmiş sandık kurulları üzerinden de yeni bir İstanbul itirazına hazırlandığını basında görüyoruz. YSK seçimler öncesinde yine sandık kurullarına itirazın olup olmadığını hem vatandaşlara hem de partilere sormuştur. BUrada da yapılacak olan itirazlar artık yasal değildir. Tekrar ediyorum nikahtan sonra yapılacak olan itirazlar oyunbozanlıktır, mızıkçılıktır. 

YSK'nın seçim takvimine göre süreç 1 Ocakta başlamış 31 martta da bitmiştir. 

İktidarın memurlarının kumpas dosyalarına usulsüzlük delili diye konulan unsurları 3 ayda tespit edememişken 5 gün içerisinde nasıl tespit ettiği de önemli bir husustur. Unutlmasın seçimlerde hileyi elinde güç olanlar yapar. 

YSK'nın geçmiş kararları ve hukuk ortadadır. 2014 yılında alınan Iğdır kararı ortadadır. Buna karşın YSK'nın olağandışı bir şekilde sürekli ertelemesi soru işareti yaratmaktadır. 

YSK üyelerinin boy boy resimleri yandaş medya tarafından hedef gösterilmektedir. Ben bu medyayı uyayıyorum en son bu iş yapıldığında danıştayda kan dökülmüştür. Bu yayınlarla kimler hedef tahtasına oturtulmak istenmektedir. Bu ne kepazeliktir? Biz bu tehditlerin şerefli Türk yargıçlarına etki yapmayacağına onları korkutmayacağına inanmak istiyoruz. 

İktidarın devlet görevlilerine kağıt ürettirip sandıktan çıkan sonucu itibarsızlaştırarak İstanbul'da kaybettiği seçimi kazanmaya çalıştığını görüyoruz. 

Hakimlerin ve hukukun güvencesi altında yapılan seçimlerin sonuçlarının kumpasla çalınmasına hukukun ve yargıçlarn izin vermeyeceğine inanmak istiyoruz. 

YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır. 

Bu itiraz ve ertelemelerle Türkiye çok kıymetli bir vaktini kaybetmektedir. Bu vakit kaybının bedelini hep birlikte ödüyoruz. 

İstanbul seçimlerinin yılan hikayesine dönmesi, ekonomisi durgunluğa giren, yurttaşları pahalılık ve işsizlik ile boğuşan ülkemizde ihtiyaç duyulan ciddi bir ekonomik programın açıklanmasınında ertelenmesine neden olmaktadır. Evveli gün açıklanan bir program falan değildir.

Şu anda yurtdışında bulun Türk heyetlerinin anlatacakları programlar itibar görmeyecektir. Seçimle gelenin seçimle gidip gitmeyeceği konusunda kuşku olan hukuk devletinin önemli derecede yıprandığı, bir ülkenin temsilcileridir. BU nedenle de anlatacakları hikayeler yatırımcılara gereken güveni vermekten çok uzak olacaktır. 

Bunun sonucu milletimizin tenceresinin ve cebinin daha da boşalması olacaktır. 

Dolayısıyla, İstanbul kararı vatandaşlarımızın çocuklarının torunlarının aşını işini ve geleceğini etkileyecektir.

Zaten piyasalardaki tedirginlik de yavaş yavaş göze batmaya başlamıştır. 

Mesele artık İmamoğlu veya CHP meselesi olmaktan çıkmıştır. Türkiye seçimle gelenin seçimle gittiği bir demokrasi midir? Yoksa koltuğa oturanın bir daha kalkmadığı totaliter bir rejim midir?  

Yüksek Seçim Kurulu yargıçları şimdi bunun kararını vereceklerdir. 

Tekrar ediyorum tarihi bir süreç yaşıyoruz. 

Bu süreçte sorumluluk sahibi olan herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır. 

Faik Öztrak video 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test