Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Son dakika Ekrem İmamoğlu basın açıklaması canlı

15.4.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a yanıt son dakika canlı basın açıklaması 15 Nisan 2019

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a yanıt son dakika canlı basın açıklaması 15 Nisan 2019 

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın bugün yaptığı açıklamalara cevaben bir basın açıklaması yapıyor. 

İşte Ekrem İmamoğlu'nun basın açıklamasından satır başları: 

Günün 2 saati bir basın toplantısı ile geçti. Ben sözlerimi biraz hızlandırarak sizlerle paylaşacağım. Gerçekleri konuşmak lazım . Ben bugün Esenler'de bir pazar ziyaretindeydim. Toplum ne yaşıyor görmek için gittim. Türkiye'ye sermaye akışı sıfır noktasında. Hatta tersine bir sermaye akışı başladı ülkemizden. Şirketler artık yurtdışına kaçıyorlar. Konkordatolar, iflaslar. İş insanları bize bu sıkıntılarını anlatıyor. Fiyat ve zam artışları kapımıza gelmiş durumda. Hükümet sorunların sonuçlarına dönük örütleme peşinde.  Ekonomik kriz politik kriz ile örtüşmeye başladı. İktidar ekonomik krizi politik kriz çıkartarak örtbas etmeye çalışıyor. Son 10 yılın en büyük işsizlik oranı açıklandı bugün. 3 gençten birisi işsiz. 4 milyon 668 bin kişi işsiz. 5 Milyona doğru giden bir işsiz sayısına sahip Türkiye. Türkiye'nin bugün ekranlarını 2 saat boyunca sayın rakibimiz Türkiye'nin ekranlarını somut bir delil olmadan işgal etti. 

Sormak istediğim sorular şunlar: 

Beni acelecilik yapmakla suçlayan rakibimiz 3 bin oyla kazndığını yıldırım hızıyla açıkladı. Görmemişlik yaptı ağırbaşilı olmadı diye beni suçluyor. 1 Nisan sabahı İstanbul'un her tarafına "gönül belediyeciğiliği kazandı" diye afişleri asan kimdi? 2 saat içerisinde aktarılan veriler yalan yanlış veriler. Bugün bile itiraz verilerini bile doğru dürüst veremediler. Sayın Yıldırım'ın bıkkınlığı bugün aslında herşeyi anlatıyor. 

Kendi iddialarını madde madde size anlatacağım. 

1- Sayımdan kaynaklanan iddialar.

2- Seçmen listelerinden kaynaklanan iddialar.

3- Sandık kurullarından kaynaklanan iddialar.

Sandık kurullarından kaynaklanan iddialar zaten kendilerine aittir. Seçimden önce biz bu ihbarları yaptık itirazlarımız reddedildi. YSK tarafından usule uygun seçmen denildi. Biz de kabul ettik. 

Bu iddialar seçimi kaybettikten sonra üretilmiştir. 

"Seçimi kaybettik, ne uydururuz da sandıkta kaybettiğimiz seçimi alırız" iddialarıdır bunlar. 

YSK sayılmış oylar geçerlidir demesine rağmen geçersiz oylar tekrar sayılmıştır. Bazı başvurulardan sonra bazı ilçelerde oyların tamamı da sayıldı. Sayın Yıldırım'ın kazanamadığı bir seçimi mundar ilan etme gayreti hukuğa saygısızlıktır. 2 saatlik konuşma içerisinde bu kadar tezatı ben bir arada görmedim. 

Binali Bey'in "bizim oylarımız sandıkta iç edilmiş" açıklamasının sebebi Ak Parti seçmeninin kendi reklamlarının kurbanı olmuş olmasıdır. Ak parti reklamlarında "Bas oyunu ampule demeleri" yüzünden, birçok Ak Parti seçmeni mühürü ak parti logosunun üzerine basmış ve oyları geçersiz sayılmıştır. Bu nedenle de sandıklarda daha fazla geçersiz Ak parti oyu çıkmasına neden olmuştur. 

Bir de Binali Yıldırım'ın organize kötülük açıklaması var. Ben kin, nefret gibi duyguları içimde taşımam herkese de mutlu olmaları ve mutlu yaşamaları için bunu tavsiye ederim. Şu anda sizin yaptığınız, organize kötülüktür. İnsanların canını sıkmayın, insanları yalan yanlış şeylerle aldatmayın. 

Maltepe seçiminde yaptıklarının tutanağı var resmi belge var ona rağmen olay çıkaran CHP'lidirler diyorlar. Yayınlayın lütfen şu belgeyi. 

Sayımı kim engelliyor. Biz sayım yapılsın mazbatamızı alalım diye can atıyoruz. 

Artık 15 günü de bitirdik. Türkiye tarihinde bu adar anlamsız bir biçimde zamanın tüketildiği bir başka dönem olmamıştır. 

Bakınız 1994 yılında bir seçim oldu. O dönemdeki karar vericiler görevi teslim ettiler. Bu bir demokrasi derinliğidir. Gelen alkışlanır gidene de teşekkür edilir. Ak partili kardeşlerime soruyorum, bir an için düşünün "ben sizin adayınız olsaydım" ne düşünürdünüz? 

Sihirli formül 2h+1a hak, hukuk, adalet. Hakimiyeti milliyeye zarar vermeyiniz. Size uyarımdır. Size çağrımdır.

İstanbul seçimlerinde kazananın elini sıkın hep beraber bu ülkeye hizmet edelim. 

Bir basın mesubunun sorusu üzerine İmamoğlu: 

Ben yurtdışından asla medet ummadım. Sonuçlar açıklandıktan sonra bazı ülkelerin cumhurbaşkanları cumhurbaşkanını tebrik ettiler. Ben pazarlardaki semterdeki İstanbul halkından medet umdum sadece. Diğer sorunuz: iddiaları seçimi kaybettikten sonra ortaya koydukları uydurma iddialardır. 

Bir diğer soru: 

Önce YSK Maltepe'de şu ana dek yapılan sayımları kabul etti. Çünkü ilçe seçim kurulunda kurulların arttırılması. Benim çocukluk arkadaşlarım vardı hala mızıkçı. Bunun adı mızıkçılık. İnşallah YSK artık kararları netleştirir ve milletçe huzurlu br şekilde önümüze bakarız. 

Yeniden seçim sorusu : 

Biz bazı şeyleri düşünmenin bile demokrasiye zarar vereceğine inanıyorum. Bu seçime saygı duymazsak birinci meşrutiyet ile başlayan sandık mücadelesine zarar vermiş oluruz. Ben çocukların bile gözlerinde umut görüyorum. O ihtimale zihnimde asla yer vermiyorum. 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Meral Akşener'den, Cumhurbaşkanı ve Ak parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Sisi' göndermesi...

Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener, Mansur Yavaş, Dilek İmamoğlu Çatalca'da canlı video 20 Haziran 2019

Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım'ın paylaştığı Beylikdüzü Belediyesinin Satıştay Raporundaki Zararını açıklama videosu

Ekrem İmamoğlu 20 Haziran 2019 Çatalca Mitingi canlı izle video

İbrahim Tatlıses: Tayyip Erdoğan için ölürüm' 20 Haziran 2019 video haber.

Seçime 3 gün kala Dilek İmamoğlu sosyal medyaya damgasını vurdu. 'Siyaset geçici, insanlık kalıcı' diyen Dilek İmamoğlu'na göre Ekrem İmamoğlu seçimi bu sefer daha büy...

Ekrem İmamoğlu ''Halkalı Yuvamız İstanbul'' Kreş Açılışında Canlı video

Yazarlar
Website Security Test