Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muharrem İnce'den çok sert açıklamalar

7.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Muharrem İnce'den İstanbul Seçimlerinin yenilenmesi ile ilgili olarak çok sert açıklamalar. ''Biliyoruz ki bu seçimin iptalinin asıl nedeni...''

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce sosyal medya hesabından İstanbul Seçimlerinin yenilenmesi ile ilgili olarak çok sert açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar: 

YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararının bizim için hiçbir hukuki dayanağı olmadığı açıktır. Emir verilmiştir ve bunun gereği yapılmıştır.

Bu karar Türkiye’nin nasıl bir süreçten geçtiğini, demokrasi mücadelesinin neleri aşmak zorunda kaldığını gösteren örneklerden biri olmuştur.

Talimatla çalışan bu yargı düzenini, bu düzenin mimarlarını ve sahiplenenleri biz milletin gerçek iradesiyle aşacağız.

Bu seçimleri Ekrem İmamoğlu bu kez %60’ları aşan oy oranıyla kazanacaktır. Ama bu kez kaybedenler onun karşısındaki adaylar olmayacaktır.

Özgür basın var mı? YOK
Bağımsız yargı var mı? YOK
Toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyebiliyor musun, 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkabildin mi? YOK
İktidarın seçimle değişme olasılığı var mı? O da bugün YOK oldu.
Ama biz demokrasiyi, onun kurumlarını mutlaka zafere taşıyacağız.

Kanuna aykırı sandık kurulu kurulmuşsa bu sadece Büyükşehir Belediye Başkanının değil oy zarfında bulunan muhtar oyları dahil, belediye meclisi ve ilçe belediye başkanlığı oyları için de geçerlidir. Onlar geçerli ama Başkanlık seçimi iptal!

Biliyoruz ki bu seçimin iptalinin asıl nedeni, rant ve ihalelerdir. İstanbullunun iradesi ranta kurban edilmiştir. Bu bir irade gaspıdır, seçmen iradesinin sözde yargı eliyle boğulmasıdır.

Soğukkanlı olmak zorundayız. Demokrasi diyenlerle, demokrasi ile yönetilmek isteyen herkesle beraber olacağız. 

"Oy kaydırma var" dediniz olmadı, "geçersiz oylar yeniden sayılsın" dediniz olmadı, "Büyükçekmece ve Maltepe" dediniz olmadı, "KHK’lılar oy kullanmasın" dediniz olmadı, "kısıtlılar oy kullanmış olabilir" dediniz olmadı.

Bulduğunuz gerekçe ise oluşumunu bizzat vali ve kaymakamların organize ettiği il ve ilçe seçim kurullarındaki hâkimlerin onayladığı kurullar oldu.

Sorumlusu YSK ve iktidar olan bir gerekçe ile seçim iptal etmek, iktidar ve yargı eliyle seçmene tuzak kurmaktır. 

İşte millet iradesinin gaspı budur.

Millet iradesine karşı vesayet oluşturmak budur.

Demokrasiyi de millet iradesini de öğreneceksiniz.

 

 

 
 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test