Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''7 çete üyesi diz çöküp Ramazan Günü haram yemeyi kabul ettiler''

7.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan çok sert sözler: ''7 çete üyesi diz çöküp Ramazan Günü haram yemeyi kabul ettiler''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İstanbul Seçimlerinin iptal kararında imzası olan YSK üyelerini hedef alan son derece sert açıklamalar.

 

İşte o konuşma: 

YSK'da çete mensubu 7 taşeronu vardır. Bu gerçeği görüyoruz. Ve 7. maddede dedik ki. Demokrasiye yapılan kumpası YSK'nın bozması gerekir dedik. 7 kişi gitti el etek öptü, Ramazan gününde haram yemeyi kabul ettiler. Kul hakkı yemek, ne zamandan beri hakimlerin görevi oldu? Vatandaşın iradesine kumpas kurmak hakimlerin görevi mi? Tazminat davası açacaklar. Açmazsanız namertsiniz.

Çete sözünü ilk kez YSK üyeleri hakkında kullanmıştım. 24 Haziran seçimlerinde kullanmıştım. Çete mensubu üyelerin isimleri bunlar; Erhan Çiftçi, Nakiddin Buğday, Faruk Kaymak, Refik Eğri, soyadı ne kadar doğru değil mi?, Muharrem Akkaya, Zeki Yiğit, İlhan Hanağası... Seçim yenilecekse tüm ilçelerde yenilenir. Sahtekarlık varsa her yerde iptal edilsin. Mazbatanı geri alıyoruz. Boynumuz kıldan ince, çeteden talimat geldi. Çetenin reisinden talimat geldi. Sen hakim değilsin. Seçmen aynı seçmen, sandık aynı sandık. Kurul aynı kurul. Hepsi aynı ama büyükşehir belediyesinde usulsüzlük var öyle mi?

Biz ne yapacağız? Hep birlikte demokrasiyi savunacağız. Birlikte savunacağız demokrasiyi. Bu milletin ve özellikle de İstanbulluların vicdanına sesleniyorum. Hangi görüşte olursa olsun sandığa gittin, YSK'ya güvendin. Benim attığım oya mutlaka birileri sahip çıkar dedin. Ve gittin oyunu kullandın. Sandıklar açıldı, günlerce sayım yapıldı. Bütün o sayımların sonunda elini vicdanına koy ve düşün, bir kişi çıktı o da Ekrem İmamoğlu'ydu. Milyonlarca kişi sandığa gitti. Oy kullandılar. Milletin vicdanı kanıyor. Adaletsizlik karşısında susan dilsiz şeytandır. Adaletsizliğin karşısında durmak namus borcumuzdur.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

YSK (Yüksek Seçim Kurulu), İstanbul seçimleri için gerekçeli kararını açıkladı. YSK'nın İstanbul seçimleri gerekçeli kararında neler var?

Mültecilerin yaşadıkları hak ihlalleri ile anılan İzmir Harmandalı Geri Gönderme Merkezi, bir kez daha hukuk dışı bir uygulamayla gündeme geldi.

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrasında gündem olan 'Mazbata Online' oyunu için üçüncü bölüm eklendi ve Ali İhsan Yavuz karakteri açıldı.

Ekrem İmamoğlu: ''Ben bu şehrin yöneticisi olarak utandım. Göreceksiniz bu kardeşiniz bu şehrin Cebrail'leriyle ilgilenecek''

'' Ablacığım Mikrofonu bana uzatma ben ağzımı çok bozarım'' dedi...ve sonra açtı ağzını yumdu gözünü...

Yaşar Okuyan çok sert çıktı ''Kimsin Ulan Sen?'' ve devam etti 'Tayyip Bey'e buradan söylüyorum...''

Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel, Tevfik Göksu ve ailesinin birçok ihale aldığını yazdı.

Yazarlar
Website Security Test