Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Selahattin Demirtaş keşke hapiste olmasa'

8.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ak Partiye yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas: 'Selahattin Demirtaş keşke hapiste olmasa'

6 Mayıs 2019 tarihindeki kamuoyu ile paylaşılan Abdullah Öcalan mektubundan sonra, kulislerde ve sosyal medyada Ak Parti yönetiminin 31 Mart seçimlerinde HDP oylarının da etkisiyle İstanbul'un kaybedildiğinin farkında olduğu ve 23 Haziran Seçimleri öncesinde ikinci bir Kürt Açılımının yolda olduğu konuşuluyor.  

Ak Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas'ın da dün İnternethaber Yayın Grubu Başkanı Hadi Özışık'ın sorularını yanıtladığı esnada, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın cezaevinde olmaması gerektiğini savunması da satır aralarını iyi okuduklarını iddia eden bazı köşe yazarları ve gazeteciler ile sosyal medya fenomenlerinin gözünden kaçmadı. 

6 Mayıs Tarihinde İmralı'da tutuklu bulunan PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın 8 yıl sonra ilk defa avukatıyla görüştürülmesi de bunun ilk işareti olarak algılanıyor.

Bazı gazetecilerin iddiasına göre, Ak Parti hükümeti önce kendisine yakınlığı ile bilinen medya kuruluşları aracılığıyla kamuoyunu bazı fikirlere alıştırıp sonra kendisi harekete geçmektedir bunun daha önce de örneklerine rastlanmaktadır. 

Ak Parti iktidarına yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesi Mehmet Barlas'ın da cümlelerinin zamanlaması da dikkat çekmektedir. 

İşte Mehmet Barlas'ın o röportajında Selahattin Demirtaş ile ilgili kurduğu o cümleler: 

 

-Siyasetçinin hapiste olmasını kabul edemem diyorsunuz. Selahattin Demirtaş da içeride mesele.

Benim babam da politikacıydı. Gaziantep olaylarından hapis yattı. Yozgat Cezaevine her hafta giderdim cezaevine.

Politikacıların hapiste olması aklım almıyor kabul etmiyor ama oluyor.

Selahattin Demirtaş da keşke hapiste olmasa.

Kimse olmasa. yazar çizer ama oluyor. Burası Orta Doğu. Siz bulunduğunuz coğrafyanın farkında değilseniz.

Demirtaş'ın konuşmasına baktığınız zaman Türkiye'de resmi ideolojinin, devletin bütün temel değerlerini açıkça hücum eden bir siyasi lider.

Onun da müeyyidesi bu işte.

Burası 20 yüzyılın ikinci yarısında bir başbakanı idam etmiş ülke.

Dahası var mı?

-Ona göre hareket etmek lazım diyorsunuz...


Tabii ya. Mesele ben gazeteci olarak, hukukçuyum aynı zamanda. Yasaları ezbere biliyorum. 1960'tan beri yazıyorum. 18 yaşında beri yazıyorum gazetede. Daha hayatımda 2 kere dava açıldı bana yazımdan ötürü. Kanunları ezbere biliyorum. Bu ülkede dikkat edeceksiniz.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı

İstanbul Büyükşehir Blediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: ''Evet ben bir projeyim. Ben, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim. Siyaseti ahlakla yapacağ...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: ''31 Mart'ta 13.700 oy farkını beğenmeyenler, hak yemenin, milletin aklıyla alay etmenin, boş tencereyi görmemenin bedelini 800 bin oy farkını...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın 24 Haziran 2019 tarihli basın toplantısı

24 Haziran 2019 İşkur genel müdürü Cafer Uzunkaya'nın attığı tweet

Gazeteci Ömer Turan'dan Twitter'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a büyük tepki. Ömer Turan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve AKP'ye ne dedi?

AKP'nin İstanbul'daki Kalesi Fatih seçmeni İmamoğlu'nun zaferi için ne diyor? BBC Türkçe'nin videosunda röportaja katılan Ak Parti Seçmeni Fatih Halkına göre Ak Partin...

Yazarlar
Website Security Test