Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Seçim gecesini bu ülkeye ihanet eden Anadolu Ajansına bırakmayacağız'

21.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu: 'Seçim gecesini bu ülkeye ihanet eden Anadolu Ajansına bırakmayacağız'

"Artık biz YSK'da da tedbirli olacağız. Hiçbir gerekçe üretemeyecekler. Fırsat vermeyeceğiz onlara. Seçim gecesini bu ülkeye ihanet eden Anadolu Ajansına da bırakmayacağız."

Ekrem İmamoğlu canlı son dakika Halk TV Ayşenur Arslan'ın konuğu oldu. 

İşte o programdan ön plana çıkanlar: 

YSK Türkiye'deki demokrasi sürecini mahveden kısa kararı açıkladı. Şimdi yeni gerekçeleri oraya eklemek o 7 üyenin görevi mi? Siz itiraz yapan partinin üyesi misiniz?

Bu 7 üye Türkiye'nin demokrasi sürecine ihanet etmişlerdir. Dolayısıyla o karara ne yazacaklarının benim için bir önemi yok.

Öyle iftiralar atıyorlar ki ne de şeytanın aklına gelmez. Çaldılar diyorlar. Kendilerine CHP mi çaldı diye sorulunca, yok CHP çalmadı diyorlar. Fakat insanların zihnine yine de bizlerin fotoğraflarıyla yandaş medyada "çaldılar" algısı yaratmaya çalışıyorlar.

Binali Yıldırım'ın "Ak Partililerin tipine bakılıp Ak Partili olduğu anlaşılınca büyükşehir pusulası verilmedi" sorusu üzerine:

"Skeçlere konu olacak komedi" yanıtını veren İmamoğlu şöyle devam etti.

Daha önce soyadından insanların Ak Partili olduğunu anlıyorlardı. Mesela ben İmaoğlu'yum acaba hangi partiden olmalıyım. Veya tipime bakıyorlar benim CHP'li olduğumu anlıyorlar. Olacak şey değil. Söylediğiniz birşeye önce kendiniz inanacaksınız.

Tek yanlı kanalları izleyen bazı vatandaşlarımızı aldatmış olabilirsiniz. Yazık değil mi siz masum vatandaşları aldatıyorsunuz. Onlar da bu adam devlette şu görevlerde bulunmuş deyip inanıyorlar. Üzülüyorum.

Bir tarafta sempatik olduğu düşünülen bir politik sima diğer taraftan "çaldılar" iması. Kara kampanya yaparak bir gerekçe üreterek seçimlerin iptalini sağladınız.

Yaptıklarına kendilerine inanmıyorlar. Binali Yıldırım seçmenlere konuşurken "bana az oy verdiniz" diyor.

"çaldılar" lafı beni çok üzüyor. "çalmak" en büyük suç. Ancak çalan kişi biz değiliz onlar. 16 milyon kişinin iradesini çaldılar.

Sayın Cumhurbaşkanı onbinlerce Ak Partili sandık görevlisine güvenini açıkladı.

Ayşenur Arslan'ın dün kendisini yakan genç ile bağlantılı olarak sorduğu işsizlik sorusunu ve Ahmet Hakan'ın "bir reklama girelim sonra devam edeceğiz" deyip reklam sonrası yayını kesmesi soruları üzerine İmamoğlu şu şekilde yanıtladı.

Ahmet Hakan'ın Trabzon'luları hedef alan Ak partili belediye başkanını savunması çok büyük bir yanlıştır.

Benim adıma yazı yazmışlar "Binali Yıldırım ile bir araya gelmek istemez" diye. Tam aksine bizi bir araya getirin Binali Yıldırım ile tartışalım.

Sayın Erbakan'ın o dönemde her iki büyükşehir belediye başkanının elini kaldırma büyüklüğünü siz niye gösteremediniz?

Dün kendisini yakan kardeşim hakkında herşeyin çözümü var ama ölümün yok işsizlik çok büyük bir sorun. Çocuklarını okula gönderemeyen aileler istanbul'da çoğunlukta.

18 günde neler yaptık ?

Suyu indirdik , ulaşımı indirdik, bayramların tamamında ulaşımı ücretsiz yaptık, meclis görüşmelerini canlı yayınladık.

Bunların talimatlarını verip başlatan benim.

Buna bile sahip çıkmaya çalışıyorlar.

25 yıldır niye yapmadınız o zaman.

Ben yapana kadar hsap yapmayı bilmiyor diye karşı çıkıyordunuz.

Şimdi sahip çıkmaya çalışıyorsunuz.

Erdoğan'ın "Samanyolu TV'de çalıştı" iddiası üzerine İmamoğlu şu yanıtı verdi:

Gülüyorum. Ben hayatım boyunca sadece kendi işimi yaptım. Ancak birçok TV kanalına spor yorumcusu konuk olarak katıldım. Ancak bazıları gibi o kanalın açılışına, Bank Asya'nın açılışına katılmadım.

Ayşenur Arslan'ın YSK Kararından sonra insanların ağlamasına karşın sizin 'biz genciz' açıklamanızla herkesin tekrar umutla dolmasını önceden planlamış mıydınız sorusu üzerine:

İnsanları mahveden tek şey o kendini yakan gencimizin içine düştüğü şey olan umutsukluktur. Bu YSK'nın bizi sıkıntıya sokabileceğini hissediyordum ancak yine de işime bakmaya çalışıyordum.

Kurtuluş Savaşı verilirken bugünkü koşullardan çok daha kötü koşullar vardı. Atatürk mücadeleye atılmak için düşünmedi ama.

Artık biz YSK'da da tedbirli olacağız. Hiçbir gerekçe üretemeyecekler. Fırsat vermeyeceğiz onlara. Seçim gecesini bu ülkeye ihanet eden Anadolu Ajansına da bırakmayacağız.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP yönetiminin üç önemli ismi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu iktidara, ''Eğer sen bunu yapanları bulmak yer...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella şarkısının çalınması ve sonrasında yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için CHP'den ilk tepki geldi. Özdemir, İzmir'de camilerde Çav Bella çalınması olayı sonrasında gözaltına al...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Menemen’de İçişleri Bakanlığı bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev yapan Durmaz Bayraktar’ı görevinin gereklerine uy...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in patates üretiminin teşvik edilmeli yönünde ifadelerine değinen AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’...

Yazarlar
Website Security Test