Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı Canlı 21 Mayıs 2019

21.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Son Dakika Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı Canlı 21 Mayıs 2019

Son Dakika Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısı Canlı 21 Mayıs 2019 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

''19 Mayıs'ın 100. yılındayız. 19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda en önemli adımın atıldığı tarih. 

19 Mayıs kaderimizi kendi ellerimizle belirlemenin tarihidir, emperyalizme ve işbirlikçilerine boyun eğmemenin tarihidir, esareti reddeden bir milletin hakkına bağımsızlığına sahip çıkmanın azminin tarihidir, ulusu cumhuriyeti ve özgürlüğe kavuşturan direnişin tarihidir.

100 önce büyük bir azim ve kararlılıkla yola çıkıldı. Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasi ile taçlandırma göreviyle görevliyiz.

Bugün ülkemiz demokrasimiz ve anayasal kurumlarımız çağın gerisine düşmüş olabilir, güçler ayrılığı ortadan kalkmış olabilir, hayatın her alanındaki kötüye gidişe ses yükselten bütün yurttaşlar baskı ve zulümle karşı karşıya gelmiş olabilir.

Bütün baskılara rağmen sarayda oturmalarına rağmen bize ve bu ülkenin yurttaşlarına gerçek anlamda demokrasiyi getirme sorumluluğu yüklenmiştir.

Aramızda TRT çalışanları var. Devletin kamu hizmeti yaptığı görevlilerden birisi de TRT aracılığıyla yapılır. TRT'yi siyasetçi olarak da hiçbir siyasi partiye katılmayan ama haberleri doğru izlemek isteyen her vatandaş da doğru haber almak ister. TRT'nin kuruluşunda da bunlar vardır. TRT bu görevi yaparken kendi yasası var anayasası var. Anayasa haberler doğru verilecektir diyor. TRT için söylüyor bunu. TRT maalesef bu görevini büyük ölçüde yitirmiş durumda. 15 Temmuz'dan sonra yaşadığımız o büyük olaydan sonra darbe girişiminden sonra Türkiye'nin geleceği için sarayda bir toplantı yapılmıştı ve ben katılmıştım.

Yargı bağımsızlığını sağlamak zorundayız devletin kurumları yansız olmak zorundadır demiştim. TRT herkese eşit mesafede olması lazım dedim hiç olmadı dedim. 15 Temmuz'dan sonra bizi TRT'ye davet ettiler röportaj yaptılar. Erdoğan bu olmaz dedi. 15 Temmuz geçti TRT eski TRT'ye döndü.

1 gün bile CHP'nin doğru dürüst haberleri verilmiş değildir. TRT halkındır halkın kalmalı. İstihdam fazlası personel var diyorlar. 169 kişinin bu şekilde TRT'den uzaklaştırılması hedefleniyor. İhtiyaç fazlası olan ödüllü sanatçılar var muhabirler var... Niye gönderiyorlar bunları? TRT, havuz medyasının da sponsorluğunu yapıyor.

TRT'nin iki istasyonundan A Haber'e Sabah'a Atv'ye ayrıcalık sağlanıyor. Protokol yapılmamış. Niye yapılmıyor? 169 kişiyi gönderirsek bunların hiçbirisi ortaya çıkmaz. Bütün imkanları havuz medyasına aktarıyorlar. Havuz medyasının ne televizyonları izleniyor ne gazeteleri okunuyor. Sanatçıları spikerleri sürmek aklın mantığın alacağı şey değil. Ramazan ayındayız. Güzelliklerin olması gereken bir aydayız.

15 Temmuz Şehitleri 300 trilyon para topladılar. Sözde Vakıf kurulup şehitlere verilecekti. Siz şehidin paralarına bile göz diktiniz

Sosyete damadı ekonominin başına getirmişler. Adam ekonominin e'sinden anlamıyor. Sadece cebindeki dolarları bilir.

8 milyon küsur işsiz var ülkede damadın haberi var mı? Sarayın haberi var mı?

Bir insan keni hayatına niye son vermek ister? Vatandaşlarımız iş bulamayarak kendilerini yakıyorlar.

Devletin engelli kadrolarının büyük bir kısmı boşken engelli vatandaşlarımız da iş bulamayıp kendilerini yakmaya çalışıyorlar.

İşsizlik geleceğini kendi ülkesinde değil yurtdışında aramaktır.

İşsizlik aileyi parçalamaktır.

İşsizlik bütün toplumsal değerlerin yıpranmasıdır.

İşsizlik bir annenin çocuğunu yatağa aç yatırmasıdır.

İşsizlik yuva kuramamaktır.

Sosyete damat ve kibir abidesi kayınpederi bunların tümünü biliyorlar da bilmezlikten geliyorlar. Sanıyorlar ki herkes saraydaki gibi lale devrini yaşıyor.

Sizin insan sevginiz yok kardeşim.

Bunlar işsizliği çözemezler.  Sorunu çözmek için önce sorunu yaşayan kişilerle oturup konuşman lazım. Sorunun nedenini anlaman lazım. İstişare yapman lazım.

Uyarı yapanlar var. Mesela TÜSİAD. Gönül isterdi ki bunu TOBB yapsın.

Sorumluluk sahibi var TÜSİAD. TÜSİAD'ın açıklamalarından kim rahatsız oluyor?

Neden bu iş adamları bu itirazları yapıyorlar?

'Tamam TOBB TESK'i susturuyorum.'

Devleti yöneten kişi 'Ben sizin 17 yıl önceki durumunuzu da biliyorum bugünkü durumunuzu da biliyorum. Yeri gelirse bunları da teşhir ederim. Şunu bilin ki bunun hesabını sormasını da bilirim'diyor.

Kimin hesabını soruyorsun sen? 8 milyon işsiz bekliyor hala bunu görmüyor musun sen? Yargı bağımsızlığını yok ettin.

Kibir abidesi dediğim zaman bazı çevreler bu kadar da sert eleştiri olur mu demişlerdir. Bunu inanarak söylemiştim. Her şey benden çıkar anlamına gelir. Allah kimseyi kibirli yapmasın.Devleti yönetenlerin bütün insanlara eşit davranması lazım. Bir toplantıda 'Herkesin midesini doyurduk. Ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz yine de oy vermiyor' diyor. Millet akıllı.

Kimin parasıyla kimi doyuruyorsun? Kendi cebinden mi veriyorsun? Hayır. Benden vergi alacaksın aldığın vergiyle fakir fukaraya 5-10 kuruş bir şey vereceksin karnını doyurdum diyeceksin kimin parasıyla doyuruyorsun? Asıl o 80 milyon seni doyuruyor sen bunun farkında mısın? Onlar senin karnını doyuruyorlar. Rüyanda görmediğin maaşı veriyorlar sana. 80 milyon senin karnını doyuruyor. 80 milyon sana çalışıyor.

Verdikleri oy fazla bile. Sen o oyların hiçbirisi helal etmiyorsun. 8 milyondan fazla işsiz var. Sen bu işsizlerin durumunu düşündün mü? Bu ülkenin fakir fukarası vergi öder. Bu beyler vergi ödememek için gittiler Man Adası'nda 1 sterlinlik şirket kurdular. Sizin yatacak yeriniz var mı? Asgari ücretle artık geçinilmiyor. Kalbi olan bir adam vicdanı olan bir adam farklı görür. Kul hakkı yiyen bir adam halktan kopuk bir adam bunları göremez.''

 

  

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP yönetiminin üç önemli ismi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu iktidara, ''Eğer sen bunu yapanları bulmak yer...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella şarkısının çalınması ve sonrasında yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için CHP'den ilk tepki geldi. Özdemir, İzmir'de camilerde Çav Bella çalınması olayı sonrasında gözaltına al...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Menemen’de İçişleri Bakanlığı bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev yapan Durmaz Bayraktar’ı görevinin gereklerine uy...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in patates üretiminin teşvik edilmeli yönünde ifadelerine değinen AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’...

Yazarlar
Website Security Test