Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İddiaya göre Tevfik Göksu ve ailesinin aldığı birçok ihale var

22.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel, Tevfik Göksu ve ailesinin birçok ihale aldığını yazdı.

Yeniçağ Yazarı Murat Ağırel, köşesinde Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun ve ailesinin birçok ihale aldığını yazdı. 

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun kazanmasına "en çok Yunan medyasının sevindiğini" ifade etmiş daha sonra İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan vatandaşlara sormuş ve vatandaşlardan "Trabzon" cevabını alan Göksu "E hesap başka" demişti.

'Hesap büyük, olay büyük!' başlıklı yazısında Murat Ağırel şöyle yazdı; 

"Hafta sonu panel için Trabzon Beşikdüzü'ne gittim. Orada da tepki devam ediyordu. Mahkeme kararı ile videonun yayınlanması yasaklandı. Barış Yarkadaş'ın sosyal medyada paylaştığına göre videoyu yasaklayan hakim avukatlıktan hakimliğe geçen eski AKP Edremit İlçe Başkanıymış.

Benim üzerinde duracağım konu ise başka.

Mehmet Tevfik Göksu ile ilgili araştırma yaparken "Kalyon Holding Genel Müdürü", "İSKİ Genel Müdür Yard.", "Bakan Danışmanı", "Azerbaycan'a transfer" gibi sıfatlar ile karşılaştım. Hem Belediye Başkanı hem bu görevleri nasıl yapıyor diye kafam karıştı ve kendisini aradım. Aynı isimde kuzeninin olduğunu bu görevlerde de bulunduğunu öğrendim.

Esenler Belediye Başkan'ı Mehmet Tevfik Göksu'nun abisinin başkanı olduğu bir vakıf var.

Adı: Yeni Dünya Vakfı.

Vakfın başkanı ve mütevelli heyetinde yer alan kişi, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun abisi Mahmut Göksu.

Yönetim, mütevelli heyeti ve istişare heyetinde hayli ilginç isimler mevcut. Birçok AKP'li isim yer alıyor.

Esenler Belediye Başkanının abisi Mahmut Göksu.

Eski Aile ve Sosyal politikalar Bakanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan.

İş adamı Gazi Akmercan, Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı Genar'ın sahibi Mustafa Şen.

Eski Keçiören Belediye Başkanı Danışmanı Ali Toköz.

THY da görevli Hüseyin Sağlam AKP eski Mv. Sağlık Bakanı danışmanı Ahmet Baha Öğütken.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Eski Fatih Belediye Başkanı ve AKP Mv. Mustafa Demir.

Liste çok uzun…

FETÖ mensuplarının Eyüpsultan'daki buluşma noktası olarak bilinen otel ve restoran olarak kullanılan Halit Paşa Konağı 15 Temmuz sonrası yıkıldı. Yerine de İBB, şadırvan ve tuvalet yaptı.

Bu binanın karşısında bulunan ek bina ise OHAL kapsamında Maliye Hazinesine devredildi. Binanın dışındaki ahşap kaplamalar söküldü. Yeni Dünya Vakfı da arazinin sosyal kültürel tesis olarak kullanılması için başvuru yaptı. Plan değişikliği yapıldı yüksekliği arttırıldı. Plan değişiklikleri AKP oyları ile geçti. Ek bina ve arazisi Yeni Dünya Vakfına tahsis edildi.

Yeni Dünya Vakfı'nın yönetiminde bulunan kişilerin ve birinci derece akrabalarının iş ilişkileri de çok dikkat çekiyor.

Mesela mütevelli heyetinde bulunan Sağlık Bakanı eski Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken. Ablası Fatma Mehvibe Özgün.

Öğütken'in 2015 yılında Sağlık Bakan yardımcısı olarak atanması sonrası ilginçtir abla Fatma Mehvibe Özgün, Avrasya Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. adlı firma ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sağlık İstanbul başta olmak üzere ihaleler almaya başlamış.

(2016/2881-2017/28903-2018/33417 ihale numarası ile) Sağlık İstanbul'dan…

(2016/10508 -2016/570453-2018/30859) ve 2018/680547 ihale numarası ile) İstanbul Halk Ekmek'ten…

(2019/40525 ihale kayıt no ile de) İSPER'den toplamda 989 bin TL'lik "Mali denetim ve tam tasdik hizmet alım işi" adlı ihaleleri almış.

Daha önce almamış mı peki?

Almış tabii ki ancak kardeşi Bakan Yardımcısı olmadan önce 2013-2016 tarihleri arasında şahıs şirketi ile ihale almış. İSBAK, BELTUR, İSTON ve OTOBÜS A.Ş'den almış ihaleleri toplamı da 974 bin 500 TL!

Yönetimde bulunanların ilginç bağlantıları bitti mi? Hayır tabi.

Mesela bir örnek daha;

Gazi Akmercan; Akmercan Turizm Taşımacılık'ın sahibi. Önce acaba Esenler Belediyesi'nden ihale almış mı diye merak edip baktım.

Evet almış.

(2011/109793, 2011/178537, 2012/135505, 2014/88189, 2017/336966) ihale numaraları ile toplamda 52.8 milyon TL ihale almış.

Tabi bu kadar işi Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'ya sordum. "Evet doğru hem temizlik işleri yapan büyük bir firma. Benim dönemimde de öncesinde de işler aldı almıştır. Büyük bir firma normaldir" dedi.

Peki, sadece ihaleleri Esenler Belediyesi'nden mi almış? Hayır tabi ki.

Akmercan adlı firma, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İSKİ'den 5 ihale almış ve toplam tutarı 14.7 milyon TL.

Tüm Türkiye'deki başta İstanbul İlçe Belediyeleri olmak üzere tüm kurumlardan 2010-2019 tarihleri arasında aldığı 120 ihalenin toplamı ise 1.3 milyar TL. Yani eski para ile 1 katrilyon 361 trilyon…

Akmercan adına kayıtlı olanlar sadece bu.

Mesela yine aynı aileye ait olan S.G.S.Turizm Taşımacılık Ltd. Şti var. Sahibi Cemal Akmercan. Gazi Akmercan'ın sahibi olduğu Akmercan Turizm ile Marmara Ünv. Taşıma ihalelerini birlikte almışlar. İşin ilginç tarafı yine aynı vakıf yönetiminde bulunan Sağlık Bakan Yard. Ahmet Baha Öğütken'in ablası Fatma Mehvibe Özgün bu firmanı Mali Müşaviri!

Bu kadar araştırmadan sonra diyorum ki ne vakıfmış ama!

Anlayacağınız Türkiye'de AKP'li siyasilerin tüm maddi kaynakları vakıflar üzerinden ihale alarak sağlanıyor. Millete ve seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret etseler de onlar için bu feryat figanın nedeni, seçimi kaybetmeleri halinde İBB'den alamayacakları ihalelerdir aslında.

Yani bal tutan parmağını yalıyor.

Vakıflar ihaleler için kimlik onaylama yeri olmaya devam ediyor.

Yazık güzel ülkeme…"

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Fethi Kılıç

23.05.2019 - 19:48
İhale alamazlar derken tarafınızı belli ettiniz yani Ekrem İmamoğlu’nun yanındakiler alacak ve bu devran aynı şekilde devam edecek. Yanlış
Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test