Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Her seçimden önce 'Petrol bulduk, uzaya çıktık, yerli otomobil yaptık' diye milleti kandırdılar

28.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Her seçimden önce 'Petrol bulduk, uzaya çıktık, yerli otomobil yaptık' diye milleti kandırdılar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Gündemle ilgili konuşan Meral Akşener'in 28 Mayıs 2019 tarihli konuşması...

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu;

Meral Akşener'in konuşmasından satırbaşları:

Aziz milletim demokrasimizin ağır yaralı olduğu bu günlerde İYİ Parti dosta düşmana bir demokrasi verdi. 

Haftasonu olağanüstü tüzük kurultayımızı yaptık.

Kurultayımızı ülkemiz ve milletimiz için umudu bir kez daha göklere taşıdı.

Henüz 2 yaşına bile girmeyen partimiz, üstün bir insan kaynağı ve demokrasi kültürüne sahip olduğunu kanıtladı.

Tüm delegelerimizi ve partililerimizi saygıyla selamlıyorum iyi ki varsınız.

Türkiye bu iktidarı ve ortağını daha fazla kaldıramaz.

Ülkenin bütün teamülleri paspas edildi. Bürokrasi vasıfsız yandaşların arpalığı haline geldi. Hazinenin damada, tarımın küfürbaza teslim edildiği ülkede sonuç tabi ki böyle oldu.

Türk Milleti insana bir şans verir, siyasilere şans verir ama yeri ve zamanı geldiğinde tarihin tozlu raflarına da kaldırmayı bilir.

İşte artık o vakit yaklaştı.

Milletimizin hükümete kredisi tükendi.

Belediyelerden kaymakamlıklara lüks, şatafat ve israf yuvası olmuşken, Türk Devleti artık bir partinin yan kuruluşu haline dönüştürülmüşken, milletimizin daha fazla sessiz kalacağını düşünmek saflık olur.

Gelelim bu haftaki damattan masallar bölümümüze burası çok önemli.

Her pakete üşenmeden isim koyuyor. Yeni paketin adı İVME.

İleri bir endüstrimizin kalmadığının farkında değil.

8 tane paket açıklamış, hepsinden sonra işler kötüye gitmiş.

OECD ülkeleri arasında en yüksek enflasyon ve faiz oranında ikinci sıradayız.

Vatandaşın kendi parasına güveni kalmadı.

Kayıtlı işsiz oranı yüzde 43 arttı. Yani yorgan çektikçe çekti, ayaklar açıkta kaldı. Borsada işlem gören şirketlerimiz yüzde 34 değer kaybetti. Damat buna rağmen tünelin unundaki ışık göründü dedi.

Burası çok önemli. Suriye'den patates, Mısır'dan soğan ithal eden ülkede tünelin ucunda ışık görünmez.

Biliyorsunuz seçimden önce tanzim satış çadırları kurdular. Soğan kuyruğuna "varlık kuyruğu" diyerek milletimizle alay ettiler, milletin kafasına kafasına çay paketi attılar. Petrol bulduk, kenevir ektik, uzaya çıktık diye milleti kandırdılar. Aaaaa Yerli Otomobili unutmamamız lazım her seçimde tekrarlanan. Sonra seçim bitti, çadırlar kalktı. Kaldık gerçeklerimizle başbaşa...

Milletten, milletin derdin uzaklaştılar.

Bütün bu olanlardan sonra siz demokratik hakkınızı kullanınca çareyi darbe yapmakta buldular.

YSK kararı ile 6 Mayıs’ta milletimize darbe yapıldı.

YSK eli ile milli irade gasp edildi. Sonra gerekçeli karar diye bir belge açıkladılar. Darbenin gerekçesi olmaz, darbe darbedir.

Bir tomar kağıt harcayarak üstünü kapattıkları gerekçe bellidir.

Sayın Erdoğan emretti YSK karar verdi.

Çiftçisinden pazarcısına millete terörist diyor, kaybedince Türkiye ittifakı diyor.

Haftasonu İstanbul'da Yenikapı'da buluştular, seslerini duyurmaya çalıştılar, duyan olmadı.

Bunların hepsi zengin oldu, milletin çocukları işsiz.

Adını soyadını yazamayan ne kadar yandaş yakını varsa ihya ettiler.

Garanti verdikleri hazine hepimizin parası.

Ülkenin gelecek 25 yılı bu doymak bilmezlere gitti.

Vakıflarını ihya ettiler.

Vakıfların ismini sayayım mı?

Artık her şey gün yüzüne çıkıyor.

Belediyeler borcunu açıklıyor. Kişi başına 5 ila 10 bin arasında borç bırakmışlar. Bunlar belediyeleri de soymuşlar. Milletin çocuklarına yok çekenler milletin kaynaklarını yağmalıyorlar.

Milletimizin hakkından yiyip 5 mütteahide veriyorlar, Milletin iradesine darbe vuruyorlar.

Buradan Sayın Erdoğan’a sesleniyorum.

Millete sırtınızı dönmeyin.

Onların emeği ile Sarayda oturup uçaklara biniyorsunuz.

Söyleyecek yeni bir şeyiniz yok, Saraydan çıkıp sönen mutfakları, umutsuz gençleri görün.

Sonra karar verin: Ya damat, ya millet.

- Yağmaya, talana, israfa son vermeye geliyoruz. Vatan evlatlarının hakkı için rüşvete son vermeye geliyoruz. Ehliyeti, liyakatı alın terini baş tacı etmeye geliyoruz. Şu anda hak gaspı ile yönettikleri İstanbul’un fethini kutlayacaklar. Onlar Sultan Fatih’in huzuruna nasıl çıkacaklar? Kenan Evren’in yaptıramadığını bu millete mitingle yaptıramayacaklar. 17 yıldır iktidardalar. Eğitim sistemimizi 15 kere değiştirdiler. Her gelen bakan alfabeden harf çekti yeni bir isim uydurdu. Bu sefer de eğitim sistemi oldu. Sistem yap boz tahtası değildir. Ülkemizin geleceğini 15 kere çöpe attılar. Bu sefer son diyorlar ama sonu gelmiyor. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Öğretmenlerimiz gençlere sistemi anlatamıyor. Çocuklarımız endişe içinde. Ecdadımıza dem vurup tarih dersini zorunlu olmaktan çıkarıyorsunuz. Gençlerimiz tarihi sizin gibi dizilerden öğrensin mi istiyorsunuz?

- Biliyorsunuz adını fatih koydukları bir projeyi allayıp pulladılar çocuklarımıza tablet dağıtıp yandaşlara para dağıttılar. Günahtır kimlerin cebini doldurdunuz? Haram zıkkım olsun hepsi. OECD’nin hazırladığı eğitime bakış raporunda Türkiye eğitime harcamada en düşük seviyelerde. Bugün Türkiye’de yaklaşık 3 çocuktan biri okul öncesinde eğitim görürken OECD ülkelerinde bu oran yüzde 87. Eğitimde bir adım atarken uzmanları toplar akıl alırsınız. Mustafa Kemal Kurtuluş Savaşı'nda bile maarif kongresini topladı. Niyet kalıcı bir eğitim sistemi kurmaksa bunun yolu bellidir. Milli Eğitim şurasını toplayıp işin uzmanlarını çağırın, görüş alın. Kalıcı bir eğitim sistemi kuralım. Sayın bakan eğitim bürokrasisinden geliyor olabilir, liyakatlı olabilir ama o da iktidarın çarkına girdi. Çocukların geleceği ile bu kadar oynamanın anlamı yok. Eğitim cumhuriyetin sınıflar arasına sunduğu yegane çözümdür. Eğitim sayesinde gençlerimize hayallerini gerçekleştirme fırsatı sunarsınız. Yarının iş insanı akademisyeni olurlar.

- Bugün ne kızlarımız, ne oğullarımız dilediği eğitimi alamıyor. Parası olan özel okullarda, parası olmayan rekabetin kalmadığı devlet okullarında okuyor. Eğitimi ticarete çevirdiler. Düşünün ki Türk devleti kendini eğitimde özel teşebbüslere ezdiriyor. Eğitim hakkı her vatandaşın doğuştan sahip olduğu bir haktı. Bu hak ne coğrafi ne de ekonomik sebeplerle engellenemez. En ücra yerdeki çocuğun ayağına en iyi eğitimi götürmelisiniz. Ne Hakkari’de ne Edirne’de ne İstanbul’da bu hakkı sağlayamadık. Bugün yabancı dil bilmeyen gencimizin iyi bir işe başlama, kariyerde ilerleme şansı var mıdır? Gençlerimizi düşünüyorsak Türkçe’nin dışında iyi seviyede İngilizce eğitimi vermeliyiz, İspanyolca, Arapça, Almanca öğretmeliyiz. O veya bu şekilde en az bir yabancı dili öğretmeliyiz. Fatih Sultan Mehmet 6 yabancı dili su gibi yazıp okurdu. Zengin ailelerin çocukları en az bir yabancı dil bilerek mezun oluyor. He evladımız bir yabancı dil öğrenmeli. Yükseköğrenim sistemimiz mezunlarına istihdam sağlayamadığı gibi iş kurmalarını da sağlayamıyor. Birçok gelişmiş ülkede fırsat, girişimcilik empati gibi dersler küçük yaşlardan itibaren veriliyor. Bizim rakiplerimiz Almanya, Güney Kore, İsveç’tir. Önce kimlerle rekabette olduğunu bileceksin Sayın Erdoğan dünyayı gezdi ama anlayamadı. Sayın Erdoğan hala kendini belediye başkanı sanıp devlet yönettiğini unuttu. Ülkenin ne halde olduğunu anlamadı, anlamamakta direniyor. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Covid-19 sürecinden en çok etkilenen gruplardan birinin esnaflar olduğunu belirterek ''Hükümet esnafımız...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 20 yıl öncesine kadar tarımda kendi kendine yeten ender ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin, günümüzde ithalatçı bir konuma ...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albay...

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında yürütülen terör soruşturmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü (30 Haziran 2020 Salı) Meclis grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu ne söyledi? İstanbul Şehir Üniversitesi...

Yazarlar
Website Security Test