Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İmamoğlu'ndan Yıldırım'a: 'Kendi çocuğundan bile aciz'

30.5.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a: 'Kendi çocuğundan bile aciz'

Mazbatası elinden alınan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Ak Partinin İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın "Yönetime gelseler bile İstanbul'u yönetecek kadroları yok"sözlerine "81 milyon insan da ne cevherler var. Partinin içindeki insanları bırak, 81 milyonun insanın içinde burada bulunan hanımefendiler, beyler ben kendi çocuğuma baktığımda bizim onlara yetmek konusunda ne kadar sıkıntılı olduğumuzu hissediyorum. O lafı eden sayın Yıldırım'a tavsiyem önce kendi çocuklarına baksın. Ondan bile aciz bence"diye yanıt verdi.

İstanbul'un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şişli'de CHP İstanbul eski Meclis üyeleriyle buluştu.

İmamoğlu, "Benim inancım tam çok rahatım. Benim içim rahatsa bir anlamı var demektir. Karşı tarafın tedirginliğini, kaygısını şuradan anlayın. Az yüzüm asılsa 'Bak kızdı, bak hakaret etti' diyorlar. Bu kadar bizi izliyorlar. Bazı kişisel analiz uzmanları tutup takip ediyorlarmış. Beni öyle takip edenlerin psikolojisi bozulur yakında. Bir şey bulamadık diye. 18 günde çıldırdılar, 1800 günde ben bunları deli edeceğim."dedi.

Sözcü’den Fatma Vurgun’un haberine göre,  10 yıl içinde muhalefet ve iktidar olduğunu belirten İmamoğlu, “Şimdi, daha üst seviyede bir mecrada iktidar olmayı da başardık. Her ne kadar onlar, araya bir reklam alma gibi bir duruma kendilerini soksa da biz kendimizi İstanbul’da iktidar görüyoruz. Bazı psikolojileri iyi görüyor, iyi anlamaya çalışıyorum ve buradan asla ve asla kendisine yapılmasını istemediği şeyi, bir başkasına güç eline geçtiğinde yapacak karaktersizlikte bir adam değilim. Çünkü bu bir karaktersizliktir."dedi.

İstanbul’da iktidar olduklarını ve demokrasiye zarar verildiğini söyleyen İmamoğlu, “Bunu tamir edeceğiz hep birlikte. Sorumluyuz. Türkiye Cumhuriyeti tarihine dönüp baktığımızda, tarihi ve en önemli sorumluluklardan birinin olduğu döneme denk gelmiş insanlarız. Vazifemizi iyi yapmazsak, omuzlarımızda o yükü hissetmezsek, tarih bizi yarınlarda affetmez.”  ifadelerini kullandı.

Yıldırım’ın “Yönetime gelseler bile İstanbul’u yönetecek kadroları yok”sözlerine de cevap veren İmamoğlu, “Ya siz ne diyorsunuz ya? 81 milyon insan da ne cevherler var. Partinin içindeki insanları bırak, 81 milyonun insanın içinde burada bulunan hanımefendiler, beyler ben kendi çocuğuma baktığımda bizim onlara yetmek konusunda ne kadar sıkıntılı olduğumuzu hissediyorum. O lafı eden sayın Yıldırım’a tavsiyem önce kendi çocuklarına baksın. Ondan bile aciz bence. 81 milyon insan içinde çok kıymetli kadrolar var. Liyakata değer vermeyen ve yıllarca sadece bir kişinin iki dudağının arasından talimat alanların ne yazık ki zihni köreliyor. Toplumu göremiyor. Biz, toplumun tamamından yararlanmak için yönetime talibim. Biz bu kafayla bu yapıyla göreceksiniz millet nasıl ayağa kalkacak. Ekonomide, eğitim de… Millet devleti hatırlayacak, devlette milleti hatırlayacak. Biz, bunu kendi alanında başardık. 5 yıl muhalefeti yaşadım, 5 yıl iktidarı. Şimdi İstanbul’da bunu yaşayacağız.”sözleriyle yanıt verdi.

23 Haziran’da sandıkta herkesin görev almasını isteyen İmamoğlu, “Benim inancım tam çok rahatım. Benim içim rahatsa bir anlamı var demektir. Karşı tarafın tedirginliğini, kaygısını şuradan anlayın. Az yüzüm asılsa ‘Bak kızdı, bak hakaret etti’ diyorlar. Bu kadar bizi izliyorlar. Bazı kişisel analiz uzmanları tutup takip ediyorlarmış. Beni öyle takip edenlerin psikolojisi bozulur yakında. Bir şey bulamadık diye. 18 günde çıldırdılar, 1800 günde ben bunları deli edeceğim"diye konuştu.

“16 milyon insanın hepsi bir şeyler yapmak zorunda.” diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kendi örgütsel yapımız içerisinde, zaten doğal vazifeli, bu kardeşinizin doğal temsilcilerisiniz.

Çünkü ben de sizi temsil ediyorum.

Her biriniz Ekrem İmamoğlu’sunuz, ben de sizlerim.

Bu şekilde yürüyoruz.

Böyle bir yol arkadaşlığı.

Çok uzun bir vaktimiz yok.

Kalan 23 gün içerisinde temel duruşumuzu asla değiştirmeyeceğiz.

Onlar diyor ya, ‘Kızıyor, değişti’.

Biz, asla değişmedik, değişmeyeceğiz.

Tevazuyla, herkese eşit gözle bakan, hiç kimseyi yadırgamayan, uzaklaştırmayan, konuşan, anlatan…

Evet, doğrudur.

Bazı insanlar sahada bilinçli dolaşmaktadır.

İnanmak ve ikna olmak düşüncesi yoktur.

O insanlara karşı çok fazla vakit ayırmadan ama asla münakaşa etmeden bir süreç yaşayıp yaşatıp her gün ben kimi ikna ederim diye 23 gün geçirmeliyiz.

Her biriniz ilgili partinizle, bizle ilgili hafızanız var.

O hafızaları zorlayacağız.

Bu memleketin iyi tecrübelere, kötüyü, kötü koşulları görmüş, baskıyı, ezilmeyi görmüş tam tersini yapmak için ruh hali uygun insanlara ihtiyaç var.

Ve bunları şeffaf yapacağız.

Yol arkadaşlığı yapacağız.

Yolumuz 23 Haziran’a kadar değil.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Covid-19 sürecinden en çok etkilenen gruplardan birinin esnaflar olduğunu belirterek ''Hükümet esnafımız...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 20 yıl öncesine kadar tarımda kendi kendine yeten ender ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin, günümüzde ithalatçı bir konuma ...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albay...

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında yürütülen terör soruşturmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü (30 Haziran 2020 Salı) Meclis grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu ne söyledi? İstanbul Şehir Üniversitesi...

Yazarlar
Website Security Test