Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Yıldız haritası ve astroloji burç yorumlarına göre 23 Haziran İstanbul seçimlerinin galibi kim olacak?

12.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ünlü Astrolog Dinçer Güner, yıldız haritası ve astroloji burç yorumlarına göre 23 Haziran'da İstanbul seçimlerini kimin kazanacağı yorumunda bulundu. Astrolojiye ve burç yorumlarına göre 23 Haziran İstanbul seçimlerini Ekrem İmamoğlu mu kazanacak, Binali Yıldırım mı?

Sözcü Gazetesinden ünlü Astrolog Dinçer Güner, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yıldız haritası ve astrolojik çerçeveden yorumladı. Dinçer Güner, 23 Haziran'daki yıldız haritasını inceleyerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kimin kazanacağını söyledi.

İşte Dinçer Güner'in yıldız haritası ve 23 Haziran İstanbul seçimleriyle ilgili astrolojik analizi;

Seçimin yapılacağı 23 Haziran günü Merkür (CHP-Ekrem İMAMOĞLU) 26 derece Yengeç burcunda ve karşıt açısında Plüton'u görmekteyiz. Jüpiter ise (AKP- Binali YILDIRIM) 17 derece Yay burcunda ve (Retro) geri harekette. Karşıt açısında ise Venüs bulunmakta ve Neptün'le oldukça zor bir etkileşim içinde. Yardımcı gösterge olan Ay ise Balık burcunda yer almakta. Astrolojik ülke haritalarında 10. ev iktidarı, 4. ev ise muhalefeti anlatır. Yani buradan yola çıkarak haritada Ekrem İMAMOĞLU’nu Başak (Merkür), Binali YILDIRIM’ı ise Balık (Jüpiter-Neptün) sembolize etmekte. Seçim günü gökyüzü haritasında Merkür ve Jüpiter'in konumları ve yaptığı etkileşimler bunun yanında Başak/Balık burçlarındaki yerleşimler kimin elinin daha güçlü olduğunu bize gösterecek.

Şimdi bu göstergeleri önce Türkiye haritasında ardından İstanbul'un kuruluş haritası üzerinden inceleyelim. Ekrem İMAMOĞLU'nun göstergesi olan Merkür Yengeç burcunda Türkiye'nin yükselen burcu ile aynı burçta durmakta ve köşe evde güçlü bir yerde görünmekte. Dünya astrolojisine göre ise ASC yani yükselen Halk demektir. Ekrem İMAMOĞLU'nun halkın dilinden anlayan iletişim modelinin bu süreçte ona ciddi bir puan kazandıracağını göstermekte. Köşe evde olması da ekstra avantajlı. Ve halkın desteğini alacağını göstermekte. Merkür, Türkiye haritasındaki şans gezegeni olan Jüpiter ile olumlu bir kontağı bulunmakta, aynı zamanda Ekrem İMAMOĞLU'nun 5. evdeki gençlerden, kadınlardan, işçi sınıfından, memurlardan alacağı desteğe işaret etmekte. Seçim günü oldukça yaratıcı ve modununda yüksek olacağını, esprili ve neşeli bir Ekrem İmamoğlu'nu göreceğimizi göstermekte. Fakat Satürn ve Merkür ile de sert bir kontağı bulunmakta. Bu da alamayacağı medya, yayıncılık, iletişim desteğini göstermekte. Ve bir iletişim kopukluğu, koordinasyon problemine işaret etmekte. Bu anlamda seçim günü ve muhtemel oy sayımında iletişim ağında aksaklıklar olabilir. CHP ve İmamoğlu'nun bu duruma özellikle dikkat etmesinde fayda var. Özellikle kendi kuracakları oy sayım sistemi için tüm hazırlıklarını eksiksiz, tam bir şekilde yapmalarında ve seçime teknik açıdan her şekilde, her türlü senaryoya karşı hazır olmalarında fayda var. CHP (Ekrem İmamoğlu) oyları kendileri de sayacakları için tüm teknik açıdan hazırlıklarının tam olmasında fayda var.

Haritaya Binali YILDIRIM'ın göstergeleri üzerinden bakarsak, Jüpiter güçsüz bir pozisyonda durmasına neden olan 6. evde bulunmaktadır. Asalet kaybettiği geri harekette ve hayal kırıklığını ifade eden Neptün ile de sert bir kontağı bulunmakta. Bu da Binali YILDIRIM'ın bu seçim sürecinde güç kaybedeceğini ve umduğunu bulmakta zorlanabileceği bir sonuç ile karşılaşabileceğini göstermekte. Jüpiter/Neptün sert kontakları bir şeyleri fazla büyütmeyi, abartılı bir hale getirmeyi ama abartılan meselenin de bir hayal kırıklığı yaratabileceğini unutmamak gerek. Binali Bey'in de seçim günü etraftan gelen, dolanan bilgilerle değil, ayakları yere sağlam basan bir şekilde ilerlemesinde ve o gün böyle hareket etmesinde fayda var. Yardımcı gösterge olan Ay ise o gün Balık burcunda Neptün ile yan yana. Ay'ın özellikle Neptün ile beraber iktidarı temsil eden alanda yer alması, duygusal karmaşa, hayal kırıklığı gücünü arttırdığı gibi, şaibe içeren bir takım konuları ve Neptün'ün temsil ettiği skandal içeren birçok meselelerin de ortaya atılabileceğini göstermekte. Fakat Ay'ın bu alanda olması o gün atmosferi daha çok Binali YILDIRIM'ın yöneteceğini göstermekte.

Seçim günü Mars'ta seçmeni gösteren Yengeç (yükselen) tarafında bulunmakta. Seçim günü seçmen gergin, sinirli, patlamaya hazır ve öfkeli bir halde olacağı çok açık. Özellikle her iki parti temsilcilerinin seçmeni strese sokacak, kutuplaştıracak durumlara kesinlikle mahal vermemesi gerekiyor, bu konuda gerçekten çok dikkatli olmaları gerek. Zira transitteki Mars, pek de masum, barışçıl, uyumlu bir Marsmış gibi durmamakta. Mars’ın karşıt açısında ise Satürn ve Plüton'un yer alması bize, seçim süreci ve gününün dikkatli yönetilmediği taktirde olanın halka olacağını anlatmakta. O nedenle baskı, kontrol, öfke, galeyana getirme..vb durumlara çok dikkat edilmesi, her türlü provokasyona karşı dikkatli olunmalıdır. Çünkü bu anlamda harita o gün halkın huzur ve mutluluğunun, her şeyden önemlisi güvenlik duygusunun zedelenmeye çok açık olduğunu bize anlatmakta.

Toparlamak gerekirse, Türkiye haritası üzerinden Ekrem İMAMOĞLU'nun, Binali YILDIRIM'a göre çok büyük bir avantaja sahibi olduğunu görmekteyiz. Bu noktada, analizimizi İstanbul'un kuruluş anının haritası üzerinden yaptığımızda İstanbul'un burcunun Boğa, yükseleninin Terazi ve Ay burcunun ise Aslan burcu olduğunu görmekteyiz. Seçim gününün gökyüzü haritasını İstanbul'un haritası üzerine yerleştirdiğimizde, Ekrem İMAMOĞLU'nu sembolize eden Merkür haritanın tepe noktası dediğimiz alana düşüyor. Tepe noktası yani MC özellikle yöneticileri sembolize eder. Bu da bize Ekrem İMAMOĞLU'nun oldukça güçlü olacağını anlatmakta. Binali YILDIRIM'ın göstergesi olan Jüpiter ise 3. evde, düşük bir evde ama tüm ulaşım, iletişim ağını elinde tuttuğunu göstermekte. Sonuç olarak İstanbul'un kuruluş haritası üzerinden konuyu toparlamak gerekirse Ekrem İMAMOĞLU astrolojik göstergeler açısından Binali YILDIRIM'a göre çok daha avantajlı görünmekte.

Hayatta seçimlerimiz bizi nasıl bir insan olduğumuzu, kim olduğumuzu gösterir. Bu yüzden de seçimlerimiz çok değerlidir. Seçimlerimizi yaparken sevginin, birlik ve beraberliğin, ne kadar değerli olduğunu unutmadan yapmalı ve vatandaşlık hakkımız olan OY kullanma hakkımızı sonuna kadar kullanmamız gerektiğini unutmamalıyız!

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Valiliği'ne asker uğurlaması etkinlikleri için talimat verildi. Erdoğan, Dr. Lütfü Kırdar Şeh...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir’in Bayındır ilçesindeki maden ocağını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda Gıda, Tarım, ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkındaki kanun tasarısında konuşan CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr....

Sırbistan'ın Novi Pazar ve Tutin kentlerinde artan Koronavirüs (Kovid-19) vakaları, İzmirlileri tedirgin etti. CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır İzmi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Bedri Serter, Covid-19 sürecinden en çok etkilenen gruplardan birinin esnaflar olduğunu belirterek ''Hükümet esnafımız...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 20 yıl öncesine kadar tarımda kendi kendine yeten ender ülkeler arasında yer alan Türkiye’nin, günümüzde ithalatçı bir konuma ...

Yazarlar
Website Security Test