Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ekrem İmamoğlu'nun amcasının ölümündeki şok rolü başlığı gündem oldu

13.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekşi Sözlük'te 'Ekrem İmamoğlu'nun amcasının ölümündeki şok rolü' başlığı gündem oldu. Ekrem İmamoğlu'nun amcası kim? Ekrem İmamoğlu amcasının ölümüne mi sebep oldu? Ekrem İmamoğlu'nun amcasının ölümü olayı.

Ekşi Sözlük'te 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında Twitter'daki bir iddiayı konu alan başlık gündem oldu.

Başlıkta Twitter'da Ekrem İmamoğlu hakkında yazılan bir floodda (tweet dizisi) bahsedilen iddiaya göre Ekrem İmamoğlu amcası Ali İmamoğlu'nun ölümünde rol oynadı.

İşte Twitter'da Selâmi Haktan isimli kullanıcının iddiası;

- İstanbul'u amcanız gibi mi kucaklayacaksınız @ekrem_imamoglu?
Ne alaka diyen devamını okusun.

- Chp'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının babası Hasan İmamoğlu ve amcası Ali İmamoğlu 80'li yıllarda Trabzon'da inşaat işiyle uğraşırlar.
Başta küçük bir aile şirketidir. Ta ki Ekrem İmamoğlu'nun babası Hasan İmamoğlu siyasete girene kadar.

- Bu saatten sonra boyacılık, odunculuk, müteahhitlik, ithalat gibi işlere girer ve bir anda birkaç kat büyürler.
Baba Hasan İmamoğlu ilçe başkanı olduğu dönemde ise ışık hızında büyürler.

- Fakat bir süre sonra artık siyasetin seyri değişip etkileri azaldığı için mi bilinmez işler kötüye gider. Verilen sözler tutulmaz, taahhütler başa bela olmaya başlar. Piyasaya borç takacak duruma gelirler.

- 80'lerin sonuna gelindiği dönemde yani Chp adayı İmamoğlu'nun liseden mezun olduğu dönemlerde şirketler batar.
Bunun üzerine Baba İmamoğlu ailesini de alır İstanbul'a göçer.

- Trabzon'da ortaklık yaptıkları amca Ali İmamoğlu da bir müddet üstüne kalan borçlarla uğraştıktan sonra kardeşinin yanına İstanbul'a gelir. İstanbul'da da ortak iş yapmaya başlarlar. İşleri yine büyütürler ama eski borçlardan da bir türlü kurtulamazlar.

- Ali İmamoğlu'nun borçların ödenmesi konusunda abisini sürekli uyardığı bilinir. Fakat Hasan İmamoğlu kardeşini sürekli geçiştirir.
Gel zaman git zaman işleri iyice büyüten Hasan İmamoğlu, kardeşini çağırarak ortaklıktan ayrılmak istediğini söyler.

- Tarih 2000'lerin başı...
@ekrem_imamoglu büyümüş, şirketin başına geçmiştir.
Gelirin ve malların bölünmesinden rahatsız olan Ekrem İmamoğlu amcasını ortaklıktan çıkarır.
Çıkarır çıkarmasına ama ne çıkarmak...

- Ne geçmişten gelen borçları ödemiştir, ne de adaletli bir mal paylaşımı yapılmıştır.
Ali İmamoğlu kandırılmış, üzerine yüklenen borçlarla dımdızlak ortada bırakılmıştır.

- Türlü uyanıklıklarla amcasını kandırıp, şirketin sıkıntılı işlerini onun omuzlarına yükleyen İmamoğlu'nun yükü hafifleyince ticarette bir anda önü açılır.
Beylikdüzü'nün hatrı sayılır müteahhitlerinden biri haline gelir.

- Tabi müteahhitlik yaptığı süre boyunca @ekrem_imamoglu tarafından kandırıldığını iddia eden taşeronun, işçinin haddi hesabı yoktur.
Hatta inşaatlarında çalıştırdığı kendi öz yeğenlerinin bile sigortalarını yapmamış, bu sebeple kendi aile fertleriyle bir arası açılmıştır.

- Böyle böyle büyümüştür işte İmamoğlu...
Tabi kendisi büyük müteahhit ama amcası Ali İmamoğlu borç içinde yüzen bir zavallı.

- Derken sene 2012 olur.
@ekrem_imamoglu hali vakti yerinde bir iş adamı ve Chp Beylikdüzü ilçe başkanı olmuştur.
Amcası Ali İmamoğlu hala ekonomik sıkıntılarla boğuşmaktadır.
Öyle bir borç yüklenmiştir ki omzuna, ne yaptıysa toparlayamamıştır.

- İnsan darbe yese de ne de olsa aynı ananın evlatlarıyız diye kardeşine sığınır. Amca Ali İmamoğlu da öyle yapar ve abisi Hasan İmamoğlu'na gider, yardım ister. Fakat kapılar yüzüne kapanır.

- Son çare olarak yeğeni @ekrem_imamoglu'na gider.
Müteahhit, iş adamı, Chp Beylikdüzü ilçe başkanı, Ekrem İmamoğlu'na...
Borçlular kapıda, insan içine çıkacak yüzüm kalmadı Allah rızası için yardım et bana der.
Sizce ne yapmıştır İmamoğlu?

- Elinde büyüdüğü amcasına, kendi borcunu da yükleyerek içinden çıkamaz bir dert yumağına soktuğu amcasının yüzüne dahi bakmaz, kapı dışarı eder.
Adamcağızı kaderiyle başbaşayız bırakır.

- Öz kardeşi ve elinde büyüyen yeğeni tarafından kandırılan, gururu incinen, onuru kırılan, borçlarıyla da başa çıkamayan Ali Imamoğlu'na hayat ağır gelmeye başlamıştır artık.

- Arabasına atlayıp yıllar önce satın aldığı Büyükçekmece'deki kendi mezarına gider.
Son sigarasını içip, belinden çıkardığı silahıyla kendini vurarak intihar eder.

- Bu hadiseden geriye 4 tane mektup kalır.
Ancak mektuplarda yazanları Ekrem İmamoğlu ve ailesi dışında bilen yoktur.
Çünkü ailenin diğer fertleri mektuplara @ekrem_imamoglu'nun el koydurduğunu ifade ediyor.

- Öz amcasını dolandırarak ölüme sürükleyen biri bugün İstanbul'u yönetme, Türkiye'yi kucaklama iddiasında.
Baştaki soruyu tekrarlıyorum; öz amcanızı kucakladığınız gibi mi kucaklayacaksını İstanbulluyu ve Türkiye'yi @ekrem_imamoglu?

Bu tweet dizisinden ve Ekşi Sözlük'te açılan "Ekrem İmamoğlu'nun amcasının ölümündeki şok rolü" başlığının ardından Ekşi Sözlük'te birçok benzer ifadelerle başlıklar açıldı. Örneğin geçtiğimiz ay final sezonuyla çok konuşulan Game of Thrones dizisinin ilk sezonunda beklenmedik bir anda ölen Ned Stark'ın ölümüyle Ekrem İmamoğlu ilişkilendirildi. "İmamoğlu'nun Ned Stark'ın ölümündeki şok rolü" başlığı güldürdü.

Yine "Babamı İmamoğlu öldürdü" başlığı aynı şekilde ilgi gördü. Bir başka 'popüler ölüm haberi' olan Shaggy ve İmamoğlu ilişkilendirilerek, "İmamoğlu'nun Shaggy'nin ölümündeki şok rolü" başlığı açıldı. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Halime

07.08.2019 - 14:41
İmamoğlunun amcası Ali İmamoğlu neden intihar etmiş bilmek ister misin? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ali İmamoğlu’nun Büyükçekmece Pınartepe mevkiinde yaptığı yaklaşık 200 konutluk inşaatların ruhsatını iptal etti. İBB, 1/5000’lik planları daha önce iptal etmiş ve bir çok inşaat firmasını zora sokmuştu. Ev alan ve hali hazırda oturanlar veya taşınmayı düşünenlere bir anda İBB’den ‘Bu adresteki eviniz kaçak yapıdır’ tebligatı ile Ali İmamoğlu’nun kapısına dayandı. Ali İmamoğlu bir taraftan ev sattığı müşterilere mahçup olurken diğer taraftan da üstesinden gelemeyeceği, derdini anlatamayacağı ve çözüm bulamayacağı bir durumun içinde kendisi bulmuş ve beylik tabancası ile satın aldığı kabir yerinde intihar etmişti. Doğruların er ya da geç ortaya çıkma gibi bir özelliği var.

Nuri

07.08.2019 - 14:35
Editör sen çok deliksnlısın değil mi? http://www.haberdar.com.tr/m/?id=13062
Diğer Haberler

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın iki polis arasındaki fotoğrafı sosyal medyada gündem oldu.

İzmir’deki orman yangını üç gündür devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip eden CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, çalışmalarla ilgili detayları ve ...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türk İntikam Tugayı olarak bilinen örgütün, İzmir ilinin Bornova ilçesi Tuna Mahallesi'nde evlerin pencerelerine ''Tür...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılarak yerlerine kayyum atanmasından bir an önce geri adım atılma...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da görevden alınacak iddiası sosyal medyayı karıştırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili ne dedi? CHP adına açıklama yapan parti sözcüsü Faik Öztra...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu arayıp Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine atanan kayyumlar için tebrik etti.

Yazarlar
Website Security Test