Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı

24.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı.

Muharrem İnce'nin 24 Haziran seçimlerinin yıldönümünde sosyal medyadan yaptığı paylaşım şu şekilde: 

Kısa zamanda sözde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen sistemin Türkiye’nin, sorunlarına çözüm olmadığı, mevcut sorunları daha da derinleştirdiği görülmüştür.

Türkiye, sorunlarını aşmak, kalıcı çözümler üretmek istiyorsa bir an evvel bu sistemden vazgeçmelidir.

Anayasasını değiştirerek, geçmişteki parlamenter sistemin hatalarını düzelten, temele insan haklarını koyan, yurttaşlığı esas alan herkesin temsilini sağlayan bir parlamenter sisteme geçmeliyiz.

Aksi takdirde, Türkiye,%51 üzerine kurulu bir barajı aşmak için seçim öncesinde kapalı kapılar ardında kurulan koalisyonlarla yönetilmek zorunda kalmaya devam eder.

Bu sisteme halk hesabı kesmiştir. Bunu yok saymak, bu sistemin yarattığı öfkeyi biriktirmeye, açtığı yaraları büyütmeye, Türkiye üzerine hesapları olanların da kaşımasına neden olacaktır.

Bulunduğumuz coğrafyada sorunların çözümü tek adam iktidarlarını sağlayan sistemlerde değil, herkesi yönetim ortağı yapan sistemlerdedir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Emine İNCİ Bak

23.07.2019 - 20:11
EVETTT Haklı İNCE

Emine İNCİ Bak

23.07.2019 - 20:10
EVETTT Haklı İNCE
Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Yazarlar
Website Security Test