Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı

24.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı

24 Haziran 2018 seçimlerinde CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce'nin 24 Haziran 2019 paylaşımı.

Muharrem İnce'nin 24 Haziran seçimlerinin yıldönümünde sosyal medyadan yaptığı paylaşım şu şekilde: 

Kısa zamanda sözde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi denilen sistemin Türkiye’nin, sorunlarına çözüm olmadığı, mevcut sorunları daha da derinleştirdiği görülmüştür.

Türkiye, sorunlarını aşmak, kalıcı çözümler üretmek istiyorsa bir an evvel bu sistemden vazgeçmelidir.

Anayasasını değiştirerek, geçmişteki parlamenter sistemin hatalarını düzelten, temele insan haklarını koyan, yurttaşlığı esas alan herkesin temsilini sağlayan bir parlamenter sisteme geçmeliyiz.

Aksi takdirde, Türkiye,%51 üzerine kurulu bir barajı aşmak için seçim öncesinde kapalı kapılar ardında kurulan koalisyonlarla yönetilmek zorunda kalmaya devam eder.

Bu sisteme halk hesabı kesmiştir. Bunu yok saymak, bu sistemin yarattığı öfkeyi biriktirmeye, açtığı yaraları büyütmeye, Türkiye üzerine hesapları olanların da kaşımasına neden olacaktır.

Bulunduğumuz coğrafyada sorunların çözümü tek adam iktidarlarını sağlayan sistemlerde değil, herkesi yönetim ortağı yapan sistemlerdedir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 2 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Emine İNCİ Bak

23.07.2019 - 20:11
EVETTT Haklı İNCE

Emine İNCİ Bak

23.07.2019 - 20:10
EVETTT Haklı İNCE
Diğer Haberler

Sözcü'den Zeynep Gürcanlı'ya konuşan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak ve İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdiler.

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, TOKİ'nin Karşıyaka ilçesindeki satışıyla ilgili konuştu. Beko, "Uyan ey halkım! İzmir’i de parsel parsel satıyorlar'' ifadelerini kul...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'nın Hiroşima kentine atılan atom bombasıyla ilgili bir mesaj yayınladı.

Ordu üzerinden fındık polemiği sonrasında MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le ilgili itiraflarda bulundu. Enginyurt, MHP Gen...

Gazeteci İsmail Saymaz, CHP'den ayrılıp parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce'nin oy oranını canlı yayında açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter'daki kişisel hesabından yaptığı açıklamayla Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki patlama ile Kanal İstanbul projesini birl...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine yönelik 'Evine dön' çağrısına ilişkin ilk kez açıklama yaptı. Akşener, Bahçeli'ye ne dedi?

Yazarlar
Website Security Test