Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''İstanbul'a mitil atacağını söyleyenler bir baktık ki mitili İmralı'ya atmışlar''

25.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener haftalık TBMM Grup toplantısında gündem yaratacak birbirinden çarpıcı başlıklara imza attı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener haftalık TBMM Grup toplantısında gündem yaratacak birbirinden çarpıcı başlıklara imza attı. 

İşte Meral Akşener'in konuşmasından bazı çarpıcı bölümler: 

Bu yürüyüş sıradan bir yürüyüş değildir. Biz önümüze çekilen tel örgüleri aşarak geldik. Elektrikleri kestiklerinde salonları gözlerimizdeki ışıkla aydınlatarak geldik. "Bomba var girmeyin" dedikleri meydanları doldurarak geldik.Biz bugünlere Anadolu'yu karış karış dolaşarak geldik. Bizim için cesaret el oğlunun lobileri değil, hayat tarzımızdır.

Diz çökerek boyun bükerek değil, kendini bilmeze kafa tutarak geldik.

Hapisle tehdit ettiklerinde susmadık eğilmedik. Çantamızı hazır edip gelin alın diyerek her şeye göze aldığımızı gösterdik. İyi ki varsınız. Seçim maratonu boyunca iktidarı defalarca uyardım. Yapay gündemleri bırakın ülkemizin gerçek gündemini konuşalım.

İllet zillet diyerek, evde iş yerinde tarladaki gerçeği perdelemek istediler. 23 Haziran kimin eğri kimin doğru olduğunu gösterdi. 

Seçime 3 gün kala fetocular "millet ittifakının adayına oy vermeyin" diye çağrı yaptılar. 

İstanbul'a mitil atacağını söyleyenler bir baktık ki mitili İmralı'ya atmışlar. 

Bilgeler akil adam oldu, maskeler düştü, mağdurlar mağrur oldu.

Bir belediye başkanlığı uğruna teröristin ayağına gittiler.

Ülkenin Cumhurbaşkanı televizyonda yarım saat teröristbaşının mektubunu şerhetti. 

Küçük ortak "teröristbaşını niye dinlemiyorsunuz" diye açıklama yaptı. 

Teröristi yerli ve milli ilan ettiler.

Beka beka dediler takaya binip İmralı'ya gittiler. 

Bunu yaparken de Türk Milletini, Türk milliyetçilerini teröriste yazılan mektuba pul etmeye cüret ettiler. 

23 Haziran işte bu aymazlığa atılan bir tokattır. Bir dur çekmektir.

Yeter artık o kadar da değil, haddinizi bilin demektir. 

"Teröristten medet uman siyasetiniz yere batsın, 5000 yıllık Türk Devletinin itibarını yerle bir ettiniz" demektir. 

Dün Edirne'yi Enver Alacağına Bulgar alsın diyenler vardı. Bugün İYİ Parti geleceğine teröristbaşı gelsin diyenler var, yazıklar olsun. Ve bunların bütün iftiralarını boşa çıkartan rabbime şükürler olsun. 

      Abdurrahim Karakoç vasiyet şiirinde ne güzel söylüyor: 

       Ölürsen de hak yedirme, hak yeme;
       Aka kara, karaya da ak deme. 
       Adaletten ayrılırsa mahkeme,
       Bir hakime bir de kanuna tükür.

       İlaç olsa içme düşman tasından
       Sakın taş attırma dost arkasından
       Kim ikiyüzlüyse tut yakasından
       Bir yüzüne bir de canına tükür.

Türk milliyetçiliğini kimsesiz ocaksız sananlar kahrolsunlar. 23 Haziran seçiminde milletimizin mesajı şifreli değil açıktır. Milletimiz huzur, adalet, refah istiyor. Tek adam rejiminin bir yılda çöktüğünü gördük. Bu şekilde Türkiye yönetilemiyor. Teröristbaşı ile görüşmeler derhal sonlanmalı, açılıma teşebbüs edilmemelidir.

Damat ekonomi bakanı, iftiracı İçişleri Bakanı derhal görevden alınmalıdır.

Ak Parti seçimlerden sonra demokratik tövbe edeceklerini söylemişler. Şimdi bu adımları atmalılar. Türkiye'nin bir an önce düze çıkması için sayın Erdoğan’ın partiler arası mukavemeti sağlamaya davet ediyoruz.

Yürütme yetkisi Sayın Erdoğan’dadır. Mevcut siyasi anlayışını sürdürmek istiyorsa bu anlayışa son vermesi gerektiğinin farkında olmalıdır. Ya düzelteceksiniz ya ada millet bu düzene son verecek. Ya kendinizi yenileyeceksiniz ya da yenile yenile gideceksiniz

KONUŞMANIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yetiştirme yurtlarında ek ders karşılığı çalışan öğretmenlerin kadro talebini, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yö...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2018 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ''Aile Sosyal Destek Personeli'' pozisyonuna 4 bin personel alınacağı yönündeki açıklam...

CHP'de iki önemli isimden Muharrem İnce'ye ''partide kal'' çağrısı yaptı. Muharrem İnce de parti kurma gibi bir fikrinin şu an olmadığını söylediği bir açıklama yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin davetine bir kez daha yanıt verdi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı ardından kendisine yönelik yaptığı eleştirile...

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlık ettiği kabine toplantısının ardından konuştu. Ekonomi gündemine ilişkin konuşan Erdoğan, Deva P...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Ayasofya’nın cami statüsüne geçirilmesinin ardından tartışmalara neden olan bir paylaşımda bulunan Bergama İlçe Milli Eğitim Müdürü N...

Yazarlar
Website Security Test