Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı Canlı

25.6.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı canlı anlatım. CHP haftalık olağan Meclis grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı video haber.

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısı 25 Haziran 2019 Salı canlı anlatım ve video haber. CHP TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) haftalık olağan grup toplantısında konuşuyor.

İŞte canlı konuşmanın videosu: 

Kemal Kılıçdaroğlu'Nun konuşmasından satır başları: 

Enis Fofsforoğlu'na allahtan rahmet diliyoruz. Dün önemli bir olay oldu. Gezi olaylarında ağaçların kesilmesine karşı çıkan, kimsenin burnunun kanamadığı bir eyleme imza atan gençler, yeryüzü sofraları, kita okunmaları, yeryüzü sofraları kuruldu. Ama bunu hazmedemediler. İçi boş iddianameler hazırlandı. Osman Kavala dün yargı önüne çıktı. 600 gündür hapiste yargılanmayı bekliyordu. Osman Kavala içeride niçin? 

Neden eylem yapıyorsunuz? Demokratik haklarınızı niye kullanıyorsunuz diye intikam hisleriyle yargılıyorlar. 

Madem soros yardım etmiş iddianamede Soros'un adı niye yok şüpheli olarak. Fakat amaç insanlara gözdağı vermek. İnsanları içeride tutarak topluma gözdağı veriyorlar. Gezi olayları Türkiye'nin dünya demokrasi tarihine bıraktığı bir mirastır. 

Türkiye'ye tekrar demokrasi gelecek. Hiçkimse merak etmesin. Mart'ın sonu bahar oldu. İstanbul'u hazmedemediler. 1001 türlü iftira attılar. Kamera kayıtları var dediler. Çıkmadı öyle bir kayıt. Sonunda itiraf ettiler. "Çaldılar" siyasi bir söylemdi dediler. 18 gün sonra Ankara'da kumpas kurarak mazbatayı elinden aldılar. 

39 ilçeyi de dahil et yeniden seçim yapalım dedik ama kabul etmediler. Fakat işlerine gelmedi. İlçeleri de kaybetmekten korktular.   

CHP'liler bağırırlar, çağırırlar biz de üzerilerine polisi salarız” dediler ama bunları yapmadık. Sağ duyulu hareket ettik. Niçin? Hakeme gidiyoruz. Niçin? Hakem millet. AK Parti'ye, onun hâkimlerine, bürokratlarına, valilerine güvenmiyorum ama 16 milyon İstanbulluya sonuna kadar güveniyoruz dedik. Ve güvendik. Çünkü biz bir Adalet Yürüyüşü yapmıştık. Adaletten, haktan, hukuktan bahsettik. Haktan, hukuktan bahsedenler sokağa çıkıp camı çerçeveyi kırmazlar

Mizah havasında olan pek çok söylemi hep birlikte bir şekilde dillendirdiler. Sonunda sandığa gittik 800 bini aşkın oyla İBB başkanı oldu. Ne dedik? Bu milletin ferasetine güveniyoruz dedik. Bir hakkın teslim edilen bir hakkın bir kişini eliyle kapalı kapılar ardından nasıl alındığını 80 milyon biliyor. Sadece 80 milyon da değil tüm dünya biliyor. Seçimler hangi şartlarda yapıldı? Her türlü iftira yapıldı. Pontus'tan tutun diplomaya kadar. Bir iktidar partisinin ve onun destekçilerinin, artık cumhurbaşkanının, doğrudan İmamoğlu'nu hedef alarak orantısız bir şekilde bütün güçleriyle bir propaganda yaptılar. Onların güçleri var ama bizim de Allah’ımız var.

Bu destan CHP'nin değil, demokrasiye susayanların, hepimizin destanıdır; bu ülkenin destanıdır. Hep birlikte güzel şeyler yapacağız. Bu seçimlerin iki sonucu var; biri Türkiye için, diğer dünya için. İlki; seçmen ülkedeki siyasilere bir mesaj verdi. Seçmen, siyasetin vesayetinde olan yargıya önemli bir mesaj verdi; İmamoğlu'nun mazbatasını haksız şekilde elinden aldınız. Bizim görevimdir haksızlık karşısında susan şeytan olacaksa biz şeytan olmayacağız, mazbatayı hak edene vereceğiz' dedi. İstiyorlarsa yine YSK orada gitsinler, yine desinler, vallahi de billahi de itiraz etmeyecek, yeniden seçime gideceğiz.

Bu seçimin bir anlamı daha vardı: Halk tarafsız bir cumhurbaşkanı istediği mesajını verdi. Tarafsızlık konusunda bir referanduma hazırız. Gelsinler yapalım o referandumu. Görürsünüz, ezici bir şekilde tarafsızlık çıkacak.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te haftalık olağan grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 tarihli İYİ Parti haftalık TBMM grup toplantısında Meral Akşener'in konuşması. Akşener Barış Pınarı Harekatı ve ...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Azerbaycan seyahatinde kritik Barış Pınarı Harekatı ve Arap Birliği açıklamaları geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 21 gün sonra sakallı bir görüntüyle ortaya çıktı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne 2019 yılında 28 yeni araç alınıp alınmayacağını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili ve Emek Büroları Merkez yöneticisi Ömer Fethi Gürer, KHK ile çıkarılan taşeron kadro uygulanmasından %70 şartına takılarak ...

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yazarlar
Website Security Test