Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

MHP Meclis grup toplantısı 2 Temmuz 2019 Devlet Bahçeli konuşması

2.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milliyetçi Hareket partisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin 2 Temmuz 2019 tarihli Meclis grup toplantısında konuşması. Canlı, video haber.

MHP Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuşması. Gündemle ilgili konuşan Devlet Bahçeli'nin 2 Temmuz 2019 tarihli konuşması.

Canlı video

Devlet Bahçeli'nin 2 Temmuz 2019 tarihli TBMM Konuşmasından satır başları şu şekilde: 

Bu topraklar üzerinde istikrarlı bir yönetim sistemini, daha güçlü bir devlet gerçeğini inşa etmek için asırlar boyunca mücadele edilmiştir. Bu mücadele kararlılıkla sürdürülmelidir. Müreffeh bir devlet seviyesine ulaşılması için üzerine düşeni ifa gayretinde olmuştur. Türk milletinin fetih ruhu hiç kesintiye uğramamıştır. İnsanlık sürekli bir arayışın içindedir. Sözünü ettiğimiz arayış kimi zaman törpülenmekte, kimi zaman torpillenmektedir.

Yönetim sistemleri ayet hükmü değildir. İhtiyaç hasıl olduğunda değişecektir. Sistem mimarisinin bileşenleri arasında denge ve uyum gözetilmeden, milli iradenin onayı alınmadan alınacak her adım boşlukta kalacaktır. Hiçbir yönetim sistemi sabahtan akşama kurumsallaşmaz. Emek, sabır gösterilmeden devlet ve toplum hayatının yeni baştan düzenlenmesi hemen olacak iş değildir.

Türkiye 96 yıllık maziye sahiptir. 1923-1946 yılları arasında tek parti dönemi imparatorluk dönemi mirası ilk dönemdir. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra yeniden tesis edilen siyaset, böylelikle Cumhuriyet döneminin ikinci evresi olan çok partili sisteme geçiş sağlanmıştır. Ancak yönetim sistemindeki aksaklık, kayma ve kopuşlar devlet çarkının paslanmasına neden olmuştur. Darbeler, kutuplaşmalar, ekonomik krizler, istikrarsızlıklar siyasi sorumluluk taşıyan bizleri yeni arayışa itmiştir.

Cumhuriyet'in kuruluşundan 93 yıl sonra Türkiye FETÖ işgal teşebbüsüne direkt muhatap olmuştur. 251 vatan evladı şehit düşmüştür. Kaleyi içten yıkmak isteyen, iç savaş ortamı isteyen, demokrasiyi imhayı kurgulayan Pensilvanyalı teröristler millete ve devlete kast etmek için devreye girmiştir.

Kılıçdaroğlu aklı varsa kendine saklasın HDP ile aynı tarafta olandan duyacağımız hiçbirşey yoktur. Kılıçdaroğlu'nun parlamenter sistem önerisi nevrotik bir vakadır. CHP'den hiç bir halt olamayacaktır. Ruhunu CHP'ye teslim etmiş İP'ten bu millete fayda gelmeyecektir. Papatya falı açsınlar ne yapsalar boştur. Millet zilleti alt edecektir. 

31 Mart Seçimleri önemliydi. Mahalli idareler ve merkezi yönetim arasında denge olması önemliydi. İşte haklı çıktık. Belediyeleri aldıkları gibi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hedef aldılar. 

CHP Zihniyeti Gezi parkı komplosunun içindedir. Ve tekrar alevlenmesi için fırsat kollamaktadır. 

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sonuna kadar yanında ve arkasındayız. Bu sistemi eleştirmek Türkiye düşmanlarına el sallamaktır.  

MHP'nin tarafı bellidir o da Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletidir. 

Her biri kutlu ceddimizin 1000 yıllık hükümdarlığını temsil eden 3 hilal ülkülerimizin de temsilidir.  

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AKP'den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'den istifa etti. Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. 13 Eylül 2019 Cuma Ahmet Davutoğlu açıklamaları.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son günlerde ülke gündeminde büyük sükse yapan Şanışer'in şarkısı Susamam'ı hedef aldı. Devlet Bahçeli ayrıca Bülent Arınç ve Ekrem İ...

Cumhurbaşkanılığı Külliyesi'ndeki toplantı sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oturduğu sandalyenin ayağı kırıldı, Ekrem İmamoğlu sendele...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde belediyeden hiç işçi çıkarıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde CHP'li başkanların da olduğu Büyükşehir Belediye Başkanlarını kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için hazırlandığı iddia edilen masonluk belgesinde FaceApp uygulamasıyla İmamoğlu'nun fotoğrafının gençleştirilip k...

Ali Babacan yeni partiyi ne zaman kurmayı düşündüklerini açıkladı. Ali Babacan Karar gazetesine konuştu.

Yazarlar
Website Security Test