Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

18.7.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu: 'Aile siyasetin dışında olmalı, Berat Albayrak eleştirileri göğüslemeli'

Yeni parti kuracağı konuşulan Ak Partili Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazetecilerle soru cevap şeklinde gerçekleştirdiği 18 Temmuz 2019 tarihli canlı basın açıklamasında siyasete ailenin karıştırılmaması gerektiğini ifade etti. 

Programda milletvekilleri ve liderlerin çocuklarının milletvekili olmaması için partide düzenleme yaptırdığını söyleyen Davutoğlu, ailenin siyasete karıştırılmaması gerektiği konusunda ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak hakkında şu açıklamaları yaptı: 

Cumhurbaşkanına bir zamanlar "ailenizi siyasete karıştırmadınız bunlar büyük erdemlerdir"  dedim. Cumhurbaşkanının çocuklarını kendi çocuklarım kabul ederim. Hala öyle kabul ederim ve hep böyle kalacak. Şu anda ise Cumhurbaşkanımızın kendi geleceği için, ülkenin ve partinin geleceği için gözönüne alması gereken iki mesele vardır. Birincisi bir zamanlar cumhurbaşkanının yanında olan ki varsa siyasetin dışında kalmış olması bir zamanlar kendisine sövenlerin ise siyasetin tam merkezinde olması. 

İkincisi de açık ve net söylüyorum, Cumhurbaşkanımızı ve Berat Bey'i düşünerek değil MYK'da o günlerde karar aldırdım. Birinci derece akrabalar milletvekili adayı olamasın diye. Hepimizin aile hayatıyla devlet hayatını ayırmasını sağlamaya çalıştım. 

Devletin içine ailenizden bireyler alırsanız onları düşünmekten devleti düşünemezsiniz. 

Ben bunu Cumhurbaşkanının şahsına söylüyor değilim bu tarihin öğrettiği bir gerçekliktir. 

Aile hayatına özen gösterilmeli. Aileler siyasetin dışında olmalı. Kimsenin özel hayatı üzerinden eleştirmemesi gerekir. Berat Albayrak'a yapılan aile eleştirisi değildir, bakandır bunları göğüslemesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanının ailesine birşey söylenirse ben yine onların arkasında dururum. 

Eğer içeride gerçek bir revizyon olacaksa bu çizgiyi artık net bir biçimde çizmek gerekmektedir. 

Partili Cumhurbaşkanı konusuna gelince, genel başkan cumhurbaşkanı olunca birinden birine yoğunlaşınca diğer görev ihmal edilebiliyor. Kendisi de parti de bu durumdan zarar görmüştür. 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP'de kongre sürecinin başlamasının ardından İzmir için önemli uyarılarda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda öğrenci affı ve atanamayan öğretmenlere dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u eleştirdi.

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, 17 yıldır Türkiye’de işsizlik ve ekonomik krizin yaşanmadığını söyledi, sosyal medya karıştı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2018 yılında yapılan imar affı düzenlemesinden yararlanan kişi sayısını ve yapı kayıt belgesi verilen kaçak yapıları Cumhurbaşkanı Y...

İktidara gelmek için yerel yönetimlerinin önemli olduğunu düşünen CHP, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen belediye başkanlarını ikinci kez kampa alıyor.

AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, Karadeniz illerini temsil eden hemşeri derneklerinin yöneticileriyle buluşarak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

Yazarlar
Website Security Test