Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Günün Nepotizm Haberi MHP'den

4.8.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Adana’da MHP’li Sarıçam Belediyesi’ndeki akraba atamaları dikkat çekti.

Sarıçam'da İmar Müdürü'nün Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın eniştesi, İmar Müdürünün ise Uludağ'ın kuzeni olduğu ortaya çıktı.

Yeniçağ'ın haberine göre MHP'li Belediye Başkanı Bilal Uludağ'ın yönettiği Sarıçam belediyesindeki ailevi ilişkiler şu şekilde:

İmara açılan yeni alanları ve yükselen binalarıyla bilinen Sarıçam Belediyesinde İmar Müdürü Başkan Bilal Uludağ’ın eniştesi. Ruhsat müdürü de Başkan Uludağ’ın kuzeni. Belediyecilikte sosyal yardımlar önemli yer tutuyor. Sosyal yardımların başındaki kişi ise Bilal Uludağ'ın kuzeni. MHP’li Başkan Bilal Uludağ’ın koruması ise bir başka yeğeni. Başkanın diğer bir yeğeni de belediyede nikah memuru. Henüz müdür değil. Ancak önünün açık olduğu ifade ediliyor. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ halkla ilişkiler faaliyetlerini de yine kendi soyadını taşıyan bir isme emanet etmiş. Halkla ilişkiler sorumlusu da başkanın diğer bir kuzeni.

Nepotizm nedir? 

Nepotizm, akraba kayırma veya adam kayırma, öznel ve adil olmayan şekilde yapılan ayrımcılık. Nepotizm kavramının Latince'de “Nepot” sözcüğünden geldiği, İngilizcede ise "Nephew" (yeğen) olduğu değişik çalışmalarda ifade edilmiştir.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP'de kongre sürecinin başlamasının ardından İzmir için önemli uyarılarda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda öğrenci affı ve atanamayan öğretmenlere dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u eleştirdi.

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, 17 yıldır Türkiye’de işsizlik ve ekonomik krizin yaşanmadığını söyledi, sosyal medya karıştı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2018 yılında yapılan imar affı düzenlemesinden yararlanan kişi sayısını ve yapı kayıt belgesi verilen kaçak yapıları Cumhurbaşkanı Y...

İktidara gelmek için yerel yönetimlerinin önemli olduğunu düşünen CHP, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen belediye başkanlarını ikinci kez kampa alıyor.

AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, Karadeniz illerini temsil eden hemşeri derneklerinin yöneticileriyle buluşarak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

Yazarlar
Website Security Test