Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Putin'e 'Nice to meet you'

16.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Vladimir Putin Ankara'da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan Rus liderle tokalaştığı sırada 'Nice to meet you' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü'nde ağırladı.

Rus lider Türkiye - Rusya - İran Üçlü Zirve için Ankara'ya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus lideri devlet töreniyle kapıda karşıladı. Erdoğan arabadan inen Putin'e "Nice to meet you" (tanıştığımıza memnun oldum) dedi.

Türkiye, Rusya ve İran liderleri daha önce benzer formatta dört kez bir araya geldi. İlk randevu 22 Kasım 2017'de Karadeniz kıyısındaki Rusya kenti Soçi'de gerçekleşti, ikinci buluşma Ankara'da 4 Nisan 2018'deydi. 7 Eylül 2018'deki üçüncü görüşmede bu kez ev sahipliği sırası Tahran'daydı. Üçlü zirvenin dördüncüsü bu yıl 14 Şubat'ta bir kez daha Soçi'de yapıldı.

Tüm zirvelerde ortak vurgu Suriye'nin toprak bütünlüğü oldu, dönemsel gelişmeler de ele alındı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan ''Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'' kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl Ayasofya için söylediği sözler tekrar gündemde. Erdoğan'ın Ayasofya için kullandığı ''Bu oyunlara gelmeyelim'' sözleri sosyal m...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, 84 BTS’li işçinin tazminatsız sürgün edilişini itiraf ettiğini söyledi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Konaklı beldesinde hazineye ait tarım arazilerinin kiralanmasıyla ilgili ihaleye, yıllardır ekip biçen çiftçilerin yerine il d...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’de komisyodan geçip genel kurulda görüşülmesi beklenen ''orman alanlarında yapılacak düzenlemelerin'' yer aldığı tasarı...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilip Perşembe günü Meclis genel kurulunda görüşülmesi beklenen ‘Çoklu Baro Sistemiyle’ ilgili...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, zorunlu olarak erken seçime gidebileceğini söyledi.

Yazarlar
Website Security Test