Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Seçim vaadi olarak verilen Türkiye Ticaret Merkezleri ne zaman açılacak?

22.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülkemizin ticaret hacmini artırmak amacıyla Türkiye Ticaret Merkezlerinin son durumunu TBMM gündemine taşıdı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle, ‘Yeni Türkiye Ticaret Merkezlerinin açılacağı ülke ve şehirlerin belirlenmesi sürecine ilişkin’ yöneltmiş olduğu yazılı soru önergesine, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yanıt verdi.

35 yeni Türkiye Ticaret Merkezinin yer alacağı ülke ve şehirlerin belirlendiğini ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu şehirlerin hangi ülkelerde ve ne zaman açılacağını söylemezken “Bahse konu şehirlerde kurulması planlanan Türkiye Ticaret Merkezlerine yönelik çalışmalar devam etmektedir” yanıtını verdi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Ülkemizin ticaret hacmini artırmak amacıyla mevcut 5 merkeze ilave olarak 35 adet yeni Türkiye Ticaret Merkezinin (TTM) açılacağını anımsatarak, “Ülke ve şehirlerin belirlenmesi süreci hangi aşamadadır? Bahse konu ticaret merkezlerinin hangi ülkelerde, ne zaman açılacağı ile ilgili bir planlama mevcut mudur?” şeklindeki sorusuna yanıt istedi.

35 yeni Türkiye Ticaret Merkezinin yer alacağı ülke ve şehirlerin belirlendiğini ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu şehirlerin hangi ülkelerde ve ne zaman açılacağını söylemezken “Bahse konu şehirlerde kurulması planlanan Türkiye Ticaret Merkezlerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.
100 Günlük Eylem Planında, 35 adet yeni Türkiye Ticaret Merkezinin açılacağı ülke/şehirlerin belirlenmesi eylemine yönelik olarak, bu ülkeleri tespit etmek için Ticaret Müşavirlerimiz/Ataşelerimiz, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi gibi kurum ve kuruluşlar ile koordinasyon içinde çok kapsamlı hedef ülke ve sektör çalışması gerçekleştirilmiştir” yanıtını verdi.

“100 GÜN HEDEFİNDE VARDI, 365 GÜNÜ AŞTI..”
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “100 günlük eylem planı diye Cumhurbaşkanlığı sistemi sonrası yapılan açıklamada, bakanlığın yapacağı çalışmalara yer verilmişti fakat 100 gün programına yazılan hedef bir yıl geçtiği halde hala bir yol çizilememiş. Kamuoyuna açıklanan ile icraatın örtüşmediği için artık iktidarın açıkladığı her şey inandırıcılığını yitiriyor” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP yönetiminin üç önemli ismi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu iktidara, ''Eğer sen bunu yapanları bulmak yer...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella şarkısının çalınması ve sonrasında yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için CHP'den ilk tepki geldi. Özdemir, İzmir'de camilerde Çav Bella çalınması olayı sonrasında gözaltına al...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Menemen’de İçişleri Bakanlığı bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev yapan Durmaz Bayraktar’ı görevinin gereklerine uy...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in patates üretiminin teşvik edilmeli yönünde ifadelerine değinen AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’...

Yazarlar
Website Security Test