Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Bayır’ın ''En Güzel Hikayesi''nin geliri burs olacak

25.9.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) uzun yıllardır çeşitli kademelerde görev alan CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, ‘Benim En Güzel Hikayem Hayatım’ adını verdiği kitabını tamamladı.

Tacettin Bayır’ın hayat hikayesini kaleme aldığı kitabın tanıtım toplantısı İzmir Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşti. Yaşantısından kesitler sunan kitabını anlatan Bayır, “Düşündüm ki hayat hikayemizin içinde atalarımızın bize bıraktığı çok güzel şeyler var. Bunların büyük bölümü duyumla anlatımdan öteye gitmiyor. Yazıyla anlatılan çok az şey var. İstedim ki gelecek kuşaklara iyi bir şeyler bırakayım” dedi. Bayır'ın kitabının geliri, eşi Tülay Bayır'ın koordine ettiği 'Kır çiçekleri' adlı eğitim bursuna aktarılacak. Kitabın tanıtım programına TBMM CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, partililer ve Gazeteci Uğur Dündar katıldı. Bayır ayrıca kitabı için imza töreni de düzenledi. Programda Bayır’ın hayatını konu alan video sunumu yapıldı.

“Bana ilham verdiler”
Kısa bir konuşma yapan Bayır, kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür etti. Gelecek kuşaklara iyi bir şeyler bırakmak istediğini ifade eden Tacettin Bayır, “Bugün beni burada yalnız bırakmayan dostlarıma teşekkür ediyorum. Düşündüm ki hayat hikayemizin içinde atalarımızın bize bıraktığı çok güzel şeyler var. Bunların büyük bölümü duyumla anlatımdan öteye gitmiyor. Yazıyla anlatılan çok az şey var. İstedim ki gelecek kuşaklara iyi bir şeyler bırakayım. Türkiye’de kilitlenmiş olan eğitim sistemini çözmeye yönelik katkıda bulunayım. Bu kitabın yazılmasında bana ciddi katkı sağlayan güçler vardı. Eşim, kızım, oğlum, gelinim bana büyük ilham verdiler. Öncelikle aileme teşekkür ediyorum. Uğur Dündar ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Hayatımdaki ilk ve son kitabım olan bu kitabın önsözünü yazdı. Sevgili Mustafa Balbay yoldaşıma teşekkür ediyorum” dedi. Bayır, kitap yazımında kendisine destek olan çok sayıda kişiye de teşekkürlerini iletti.

“O bölümün ayrı bir önemi var”
Bayır’dan sonra söz alan Grup Başkan Vekili Özel şu ifadeleri kullandı: “CHP’nin tüm milletvekilleri adına, genel başkan yardımcılarım adına, genel başkanım adına Tacettin Bayır’a bu güzel yürüyüşte bizimle birlikte olduğu için ve başarana kadar beraber olacağımız için başarılar diliyorum. Kalemine, ayağına kuvvet… Her şey çok güzel olsun. Biraz önce kitapla ilgili görüşlerimi sordular. Büyük bir yürüyüşün kitabıdır ama içinde Adalet Yürüyüşü’nün yer aldığı bölüm ayrı bir önem taşıyor. Tacettin Bayır adalet yürüyüşünün başından beri yer almıştı.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti Meclis grup toplantısında Gündoğdu Marşı söylendi. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

AK Parti haftalık grup toplantısını yaptı. 16 Ekim 2019 Çarşamba tarihli AK Parti Meclis grup toplantısında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar salona asker selamı verere...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te haftalık olağan grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı yapıldı. 15 Ekim 2019 tarihli İYİ Parti haftalık TBMM grup toplantısında Meral Akşener'in konuşması. Akşener Barış Pınarı Harekatı ve ...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Azerbaycan seyahatinde kritik Barış Pınarı Harekatı ve Arap Birliği açıklamaları geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 21 gün sonra sakallı bir görüntüyle ortaya çıktı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne 2019 yılında 28 yeni araç alınıp alınmayacağını sordu.

Yazarlar
Website Security Test