Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP İl Başkanı Deniz Yücel'den MHP'ye çok sert eleştiriler

7.10.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, MHP’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun terör örgütleriyle iş birliği yaptığı iddiasıyla komisyon kurdukları yönündeki açıklamalarına sert çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yöneticilerinin partisi ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığını söyledi.

Yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları eşlik ettiği toplantıda yapılan açıklamalara da cevap veren Yücel, “MHP’nin Genel Başkanımıza ‘terör örgütleriyle iş birliği yaptığı” iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması ve yargılanması için komisyon kurduklarını açıklamasını hayretle izledik. Bu, en hafif tabiriyle hadsizliktir, kendini bilmezliktir. MHP liderinin bu absürt açıklamasından tam 1 gün sonra, Aydın Efeler İlçe Başkanımız Polat Bora Mersin, 3 kişi tarafından evinin önünde saldırıya uğramıştır. Bu kendini bilmez, birilerinin taşeronu olan saldırganlar, Efeler İlçe Başkanımıza saldırırken “Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” diye sloganlar atmışlardır. Bu saldırı demokrasiye, barışa, huzura ve tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerine yapılmıştır. Ben ilçe başkanımıza geçmiş olsun diyorum. Acil şifalar diliyorum. Nefret siyaseti ve kutuplaştırma dilinin bir sonucu olan bu olaylar sadece ve sadece Türkiye’yi çatışma ortamına sürüklemek isteyenlerin amacına hizmet etmektedir” dedi.

“Küçük ortak MHP”
AKP’nin tek derdinin her zaman olduğu gibi yine seçim olduğunu dile getiren Yücel şu ifadeleri kullandı: “Milliyetçi Hareket Partisi, geçmişte olduğu gibi gündemi değiştirme misyonunu, bu kez genel başkanımız ve cumhuriyet halk partisi üzerinden yerine getirme çabasındadır. Tam da, iktidarın, kaybettiği oyları nasıl geri alırım diye kara kara düşündüğü, tam da cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin 50 + 1 değil de 40 + 1’e çekebilir miyiz diye düşündükleri şu günlerde, AKP hükümetinin küçük ortağı MHP, üzerine düşeni genel başkanları devlet bahçeli hasta yatağındayken yapmaktadır. Ancak herkes farkındadır ki, Türkiye’nin acil olan tek gündemi ekonomidir. Vatandaşın cebi boş, esnaf kan ağlıyor, millet seçim değil, geçim derdinde! 50 + 1’i, 40 + 1’e çekebilir miyiz tartışması, Tayyip Erdoğan’ın koltuğunu nasıl sağlamlaştırabiliriz tartışmasıdır.”

“Herkes çok iyi biliyor”
MHP’nin önce kendi vicdanları için bir komisyon kurması gerektiğini söyleyen Yücel, “Adında milliyetçi ibaresi bulunan Milliyetçi Hareket Partisi iktidarına ortak olduğu AKP hükümeti, Oslo’da terör örgütüyle masaya otururken, çözüm süreci adı altında başkanlık pazarlığı yaparken hangi komisyonu kurmuş? Yenilenen İstanbul seçimleri öncesinde; devletin resmi televizyon kanalında kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’a mikrofon uzattıranları mı kınamış? Yoksa terörist başı Abdullah Öcalan’ın mektubunu İmralı’dan getirtip televizyonlarda okutanlar için komisyon mu kurmuş? MHP eğer bir komisyon kuracaksa önce kendi vicdanları için bir komisyon kursun, sonra da milletin asıl derdi olan ekonomiyi düzeltmek için ayrı bir komisyon kursunlar. Bu ülkeyi bölmeye çalışan FETÖ’sü, PKK’sı, IŞİD’i ile zamanında gizli gizli kol kola giren; ancak çıkar çatışması yaşadıklarında onların gerçek yüzünü gören ve kandırıldığını iddia edenin kim olduğunu herkes çok iyi biliyor . Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve onun nezdinde tüm Cumhuriyet Halk Partililere ve demokrasiye inanmış yurttaşlarımıza “terör” yaftası yapıştırmaya çalışanları, 30 ilçe başkanımızla birlikte, tüm İzmir il örgütü adına kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP'de kongre sürecinin başlamasının ardından İzmir için önemli uyarılarda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu'nda öğrenci affı ve atanamayan öğretmenlere dikkat çekerek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u eleştirdi.

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, 17 yıldır Türkiye’de işsizlik ve ekonomik krizin yaşanmadığını söyledi, sosyal medya karıştı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2018 yılında yapılan imar affı düzenlemesinden yararlanan kişi sayısını ve yapı kayıt belgesi verilen kaçak yapıları Cumhurbaşkanı Y...

İktidara gelmek için yerel yönetimlerinin önemli olduğunu düşünen CHP, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen belediye başkanlarını ikinci kez kampa alıyor.

AKP İzmir Milletvekili Necip Nasır, Karadeniz illerini temsil eden hemşeri derneklerinin yöneticileriyle buluşarak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

Yazarlar
Website Security Test