Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ege Uygarlıkları Müzesi ne zaman yapılacak?

14.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 2017 yılında ihalesi yapılan ve Şubat 2019’da açılacağı söylenen Ege Uygarlıkları Müzesi’nin rafa kaldırıldığı iddialarını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a sordu.

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’den Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a "Ege Uyarglıklar Müzesi" sorusu. Soru önergesine verilen yanıtta projelerin İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca onaylandığı ve müzenin teşhir tanzim projelerine yönelik çalışmaların devam ettiği vurgulandı.

Ege Uygarlıkları Müzesi’yle ilgili bitiş tarihinin 4 Şubat 2019 olarak verildiğini ancak verilen sözün üzerinden 9 ay geçtiğini hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, projenin tamamen rafa kaldırılmamasının memnuniyet verici olmasına rağmen ödenek yetersizliği nedeniyle de ilerleme kaydedilmemesini İzmirliler’in takdirine bıraktığını söyledi.

“TAKİPÇİSİYİZ”
İzmir’e ve İzmirliler’e verilen sözlerin takipçisi olduklarını belirten Sertel, şöyle devam etti:
“Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İzmir Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü tarafından 7 Temmuz 2017 tarihinde ihalesi yapılan, 15 Ağustos 2017 tarihinde sonucu yayınlanan Ege Uygarlıkları Müzesi’nin bitiş tarihi 4 Şubat 2019 olarak açıklanmıştı. 24 Mayıs 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafında da aynı söz dile getirilmişti. Biz de Sayın Bakana verdikleri sözü hatırlattık ‘Ege Uygarlıkları Müzesini ne zaman bitireceksiniz’ diye sorduk. Gelen yanıtta ödenekler nispetinde çalışmaların devam ettiği belirtildi. Bahse konu çalışmaların en kısa sürede bitmesi için takipçisiyiz.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Eski bakan Yaşar Okuyan, CHP'den ayrılıp parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce ile ilgili büyük iddialar ortaya attı. Daha sonra açıklama yapan İnce, Yaşar Okuyan'a s...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, parti kurma hazırlığında olduğu iddia edilen CHP'li Muharrem İnce'nin kendisini arayarak söz konusu iddialara ilişkin yaptığı açıklamal...

CHP Parti Meclisi, son kurultayın ardından ilk kez toplandı. Açılış konuşması yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemi değerlendirdi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuşacağını açıkladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha Cuma namazını Ayasofya'da kıldı. Ayasofya'da kameralar karşısına geçen Erdoğan, ''Türkiye ek...

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a destek amacıyla attığı tweet ile gündem oldu.

Edinilen bilgiye göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile ilgili konuda tartışmalara girilmemesi ve tepkisiz kalınması talimatı verdi.

Yazarlar
Website Security Test