Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP'li vekil Gürer taşeron işçiler ve EYT'liler hakkında açıklama istedi

13.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulunda söz alarak, taşeronda yapılan düzenleme ile kadro alan ve alamayan emekçilerin sorunlarını gündeme getirdi, Bakan’a sorular yöneltti.

Bakan Selçuk’un konuşmasından sonra da Gürer, EYT ve taşeron konusunda Bakandan ısrarla açıklama istedi. Bakan, EYT için olumsuz görüş ifade ederken taşeronda kalanlarla ilgili soruları yanıtsız bıraktı.

“BÜROKRATLARIN CANI EMANET EDİLDİ AMA KADRO VERİLMEDİ..”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’de yapmış olduğu konuşmada taşeron işçi olarak çalışanlar için yapılan düzenlemenin yetersiz kaldığını ve binlerce mağdur yaratıldığını belirtti. Gürer, “Kamuda kiralık araç şoförlerine milyarlık araç ve bürokratların canı emanet edilirken kadrolar verilmemiş ve ihaleler sonucunda işsiz kalmalarına göz yumulmuştur” ifadelerini kullandı.

“TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDEN BİLE YARARLANAMADILAR..”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, hakları verilmeyen ve toplu sözleşmeden bile yararlandırılmayan bu işçilerin haklarının verilmesi için Bakana çağrıda bulunarak, “Kamuda kiralık araç şoförleri, Hastane bilgi işlemcileri, görüntüleme merkezi çalışanları, sosyal tesis çalışanları, kara yolları, demir yolları, PTT, millî park çalışanları, KİT çalışanları taşeronda kalmıştır. Belediye şirketlerine alınan dolaylı 400 bin taşeron işçiye hakları verilmemiş ve toplu sözleşmelerden yararlanmaları dahi sağlanmamıştır” dedi.

“MOBİNG, İŞ CİNAYETLERİ VE MESLEK HASTALIKLARI ARTTI!”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, eşit işe eşit ücret verilmediğini, toplum yararı projesi kapsamında çalışanlar ve güvenlik görevlilerinin on ay çalıştırılıp işsiz bırakılmalarını eleştirerek, iş yerlerinde mobing ve meslek hastalıklarının arttığını ifade etti. Gürer, “Geçici işçilerin, mevsimlik işçilerin sorunları çözümlenmemiştir. Engellilerin atamaları yapılmamış, kota artırılmamıştır. İş cinayetleri, çocuk işçilik, iş yerinde mobbing, meslek hastalıkları artmıştır” dedi.

Bakan Selçuk, TBMM kürsü konuşması sırasında sürekli EYT, Taşeron, Engelli konusunda müdahalede bulunan Ömer Fethi Gürer’in ısrarlarına rağmen, EYT için olumsuz görüş ifade etti, taşeron konusunda açıklama yapmaktan kaçındı. Gürer, “Çalışma Bakanının çalışanların sorunlarına yönelik duyarsız yaklaşımı, AKP iktidarlarının emekçilere bakışının yansımasıdır” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 1 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

İLLER BANKASI TAŞERON ÖZEL GÜVENLİK

13.12.2019 - 12:47
İLLER BANKASI HALEN TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE KADRO.DUYUN SESİMİZİ DEVLET BÜYÜKLERİM
Diğer Haberler

DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, "İktidar kendi kötü yönetiminin faturasını belediyelere kesiyor" dedi.

Başkan Tunç Soyer'in Küçük Menderes Havzası'ndaki ikinci adresi Beydağ oldu

CHP’li Sertel Tire-Belevi yoluna ayrılan bütçeyi eleştirerek, "Ölümlerden iktidar sorumludur" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlendi.

Seslerini kimseye duyuramayan anestezi teknikerleri ne istiyor?

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, kentin çözülemeyen altyapı sorununun son yağmurla birlikte yine su baskını felaketine neden olduğun...

Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yerine seçilecek başkanvekili için son perde kapandı.

Yazarlar
Website Security Test