Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Erdoğan'ın işçilerle arasındaki mesafe CHP'nin gündeminde

11.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak bir basın toplantısı düzenledi. Öztrak'ın gündeminde yine iktidar vardı ancak Erdoğan'ın işçilerle arasındaki mesafenin gösterildiği fotoğrafa CHP'nin tepkisi sert oldu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, online bir basın toplantısı yaptı. Öztrak yine sert bir dille iktidarı eleştirdi. Öztrak, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde çektirdiği bir fotoğrafı da göstererek şunları söyledi;

"Bu fotoğrafa dikkatinizi çekmek istiyorum. Sayın Erdoğan 50 gün sonra boğaza nazır Huber Köşkü'nden ilk kez sokağa çıkmış. Erdoğan tek başına, araya güvenlik şeridi çekilmiş. Diğer tarafta işçilerimiz balık istifi şeklinde. Bu fotoğrafta sosyal mesafe yok ama kibir mesafesi var! Aslında bu resmin memleket tozu ayağına değmesin diye tarlaya galoşla basmasından farkı yok. Bu ikisi aynı resim. İkisi de kibrin resmi!

Erdoğan bilimsel gerçeklerle sağlığını korurken işçilerimizin sağlığı ekonomik gerekçelerle kaderine terk edilmiş. İnsanlarımız salgın ne zaman bitecek diye soruyor. Cevabı işte bu fotoğrafta! Erdoğan kendi için aldığı önlemleri işçiler için alınca bu salgın biter."

Öztrak'ın konuşmasının tamamı;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP'nin 2018'de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. İnce, Türkiye'de demokrasinin ge...

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından hamile kadınların idari izinli sayılmasına dair yapılan açıklamayı eleştirdi. Serter, sadece k...

AKP ve MHP’nin, CHP’li belediyeleri engelleme çabası içine girmesini eleştiren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, bu çabaların onlara oy, itibar ve makam kaybettireceği...

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Ali Bektaş, yerel bir televizyonda katıldığı programda hakkında olumsuz haber yapan gazetecileri tehdit etti.

İYİ Parti'nin KYK borçlarının yapılandırılmasına yönelik verdiği kanun teklifi AK Parti ve MHP'li milletvekilleri tarafından reddedildi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Yurttaş TV'nin İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili yaptığı sokak röportajında konuşan AK Partili kadın sosyal medyada gündem oldu.

Yazarlar
Website Security Test