Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Sırrı Süreyya Önder'in İYİ Parti açıklaması gündemde

11.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

HDP'li Sırrı Süreyya Önder'den İYİ Parti ve Meral Akşener hakkında bir açıklama geldi. Özellikle iktidara yakın medya organları bu açıklamayı servis ederek İYİ Parti aleyhinde yayınlar yaptı.

Eski HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, yaptığı bir açıklamayla iktidara yakın medyada geniş yer buldu. Önder'in, İYİ Parti'nin HDP'ye aracı gönderdiğini söylediği açıklamalar sosyal medyada gündem oldu.

Önder, "Dün bize aracı gönderen. İşte şurada kiminle çalışalım, nasıl çalışalım, şunu nasıl yapalım?" diye fikrimizi merak eden. Bir siyasal parti bugün bize koordinat biçemez. İyi Parti'yi kastediyorum. Şurada duruyor, bizim nazarımızda şuradadır falan diye bir şey diyemez. Bu saygısızlığı bugün yapabiliyorlarsa o gün bizim bu ilkesel şeyi dayatmış olmamamızdan dolayıdır. Hiç İyi Parti'ye kızmıyorum ya da onun liderine. Biz o gün böyle yapmakla ve bağra basılan taşında kimsenin merak etmesiyle bugün böyle değerlendirmelerin muhatabı oluyoruz" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamayla HDP'nin PKK'nın uzantısı olduğunu dile getirmişti. Dolayısıyla Önder bugünkü açıklamasını Akşener'in ifadelerine bir cevap niteliğinde yaptığı değerlendirildi.

AKŞENER'DEN CEVAP

Akşener, Radyo Karakutu’da yayınlanan Bidebunuizle programında Yavuz Oğhan’ın sorularını yanıtladı.

“Bizin, ne benim ne arkadaşlarımın HDP’ye biz nerede ne yapalım diye soru sormuşluğumuz resmi, gayriresmi yoktur. İsnat eden bunu ispat etmekle görevlidir” diyen Meral Akşener'in açıklamaları şöyle:

"Burada asıl dikkatimi çeken saygısızlık konusu. Sayın Önder, bu HDP’nin yönetim kadrosunu PKK’nın yanında gören İYİ Parti’yi ve onun genel başkanlığının saygıssızlıkla suçluyorsa şunu mu demek istiyor: Kardeşim biz PKK’nın yanında yöresinde değiliz. Sen bize saygısızlık ediyorsun mu demek istiyor?

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu iktidara, ''Eğer sen bunu yapanları bulmak yer...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir'de bazı camilerde Çav Bella şarkısının çalınması ve sonrasında yaşananlar hakkında bir açıklama yaptı.

Tutuklanan Eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir için CHP'den ilk tepki geldi. Özdemir, İzmir'de camilerde Çav Bella çalınması olayı sonrasında gözaltına al...

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Menemen’de İçişleri Bakanlığı bünyesinde hukuk müşaviri olarak görev yapan Durmaz Bayraktar’ı görevinin gereklerine uy...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter'in patates üretiminin teşvik edilmeli yönünde ifadelerine değinen AKP İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Tarım ve Orman Bakanlığı’...

Patates üretimi ile ön plana çıkan İzmir’in ilçelerinden Ödemiş’te büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, Mısır, Suriye ve Irak’tan yapılan p...

Yazarlar
Website Security Test