Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP’li Polat’tan ‘Menemen’ çıkışı: Siyaset yapacaksa istifa etsin

11.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, yerel seçimlerde AKP’nin Menemen adayı olan ve kaybeden Durmaz Bayraktar’ın rakibi Belediye Başkanı Serdar Aksoy’u hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK)Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP Menemen adayı olan ve 9 bin 500 oy farkı ile seçimi kaybeden Durmaz Bayraktar’ın Menemen Belediyesi Başkanı Serdar Aksoy’u sosyal medya üzerinden hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

TAKDİRİ SEÇİMDE MENEMEN HALKI GÖSTERMİŞTİR
İktidarın kurumları ve memurlarının halka hizmet etmekten çok partililerine yönelik saldırılarla gündeme gelmeye çalıştığını belirten Polat, “Menemen kenti tarihi açıdan bizim için büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü Menemen deyince aklımıza Devrim Şehidi Fehmi Kubilay'ın gericilere karşı verdiği mücadele gelmektedir. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Serdar Aksoy kendine yakışır bir belediye başkanıdır ki, 31 Mart yerel seçimlerinde bu takdiri Menemen halkı kendisine göstermiştir. Durmaz Bayraktar kişisel hırslarını devlet kurumunun önüne koymamalıdır. Kendisi bir hukukçu, 657 sayılı kanun maddesi gayet açık, açıp baksın, ‘Devlet memurları kanununa tabi olanlar siyaset yapamaz’ kanunen belirtilmiş. Siyaset yapacak ise devlet kurumunu işgal etmesin. O mevki halka hizmet yeridir, siyaset yapma yeri değil. Devletin kurumları AKP’nin propaganda yeri olamaz. Zaten Serdar Aksoy Menemen kentinin iradesini temsil etmektedir. Durmaz Bayraktar’a gereken cevabı 31 Mart'ta Menemen halkı vermiştir. Seçilmiş bir belediye başkanına saldırmak ahlak dışıdır ve hadsizliktir” diye konuştu.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP'nin 2018'de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. İnce, Türkiye'de demokrasinin ge...

İzmir Milletvekili Bedri Serter, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından hamile kadınların idari izinli sayılmasına dair yapılan açıklamayı eleştirdi. Serter, sadece k...

AKP ve MHP’nin, CHP’li belediyeleri engelleme çabası içine girmesini eleştiren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, bu çabaların onlara oy, itibar ve makam kaybettireceği...

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Ali Bektaş, yerel bir televizyonda katıldığı programda hakkında olumsuz haber yapan gazetecileri tehdit etti.

İYİ Parti'nin KYK borçlarının yapılandırılmasına yönelik verdiği kanun teklifi AK Parti ve MHP'li milletvekilleri tarafından reddedildi.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı sıkıntıları gündeme getirdi.

Yurttaş TV'nin İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde erken seçim ile ilgili yaptığı sokak röportajında konuşan AK Partili kadın sosyal medyada gündem oldu.

Yazarlar
Website Security Test