Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Ağrı'da ve İzmir'deki camilerde Erdoğan'ın Dombra şarkısı çalmıştı

22.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ağrı'daki bir camide yerel seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmış seçim müziğinin çalındığını gündeme getirdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP adına açıklamalarda bulundu. Öztrak, gündemdeki "İzmir'de bazı camilerde Çav Bella çalınamsı" konusuyla ilgili 31 Mart 2019 yerel seçimler öncesinde yaşanan bir durumu gündeme getirdi.

Öztrak, "Daha önce Ağrı’da cami minarelerinden sarayın seçim müziği dombra çalınmıştı. O zaman bu bakanlar, bu meclis başkanı neredeydi?" dedi.

Öte yandan sosyal medyada da İzmir'in Bayraklı ilçesinde Osmangazi bölgesinde bir camide de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için bestelenen "Dombra" şarkısının çaldığı bir video paylaşıldı.

Öztrak konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Açık konuşayım. Bu olay, ilk değildir. Daha önce de Ağrı’da cami minarelerinden sarayın seçim müziği dombra çalınmıştır. O zaman bu Bakanlar, bu Meclis Başkanı neredeydi? Biz bu olayları hep kınadık, bundan sonra da kınamaya ve takip etmeye devam edeceğiz. Bunlar ülkemizi karıştırmaya yönelik ahmakça provokasyonlardır. Yapanlar mutlaka adalet önüne çıkarılmalıdır. İnanç istismarına yaslanan gerçek ötesi siyaset, son derece tehlikeli bir oyundur. Kabataş yalanı üzerinden milleti kışkırtmaya çalışanlar unutulmamıştır. Geçmişte benzer kışkırtmalar sonucunda yaşadığımız acı olayların izi, bu milletin vicdanında kanayan bir yaradır. Yalanı doğru gibi anlatan gerçek ötesi popülist siyasetten medet umanların, siyaseten beyin ölümü gerçekleşmiştir. Ülkemiz trol aklıyla değil, devlet aklıyla yönetilmelidir. Her gün deli saçması suni krizlerle, komplo senaryolarıyla milletin gerçek sorunları karartılmaya çalışılıyor.”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 5 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

yusuf demir

03.06.2020 - 22:49
camilere ne büyük saygısızlık, bir partinin propoganda odağı haline getirilmesi olmuştur. boy boy resimler var, cami içine masalar kurulmuş, mikrofonda siyasiler konuşuyor. bunlar inkar edilmeyecek kadar barizdir. çav bella olayı provakasyon denemesidir. çorun'da da o şekilde olmuştu geçmişte ama halkımız artık yutmuyor. camiye ayakkabı ile girildi, camide içki içildi, başörtülü bacımın üstüne işediler, bu mesnetsiz iddiaların yalan olduğu ortaya çıkmıştır.

Erdem

23.05.2020 - 19:40
Pasabey boş boş konuşma. Gavur İzmir diye boşuna demiyoruz. O camiden m.kemale hakaret edilse camiyi basarlar. Ama camiden şarkı çalınca kimsenin umurunda değil.
Diğer Haberler

Cumuhriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşarak, son grup toplantısından bu yana gerek hükümet çalışmaların...

İzmir'de Koronavirüs'ten kaç kişi öldü? İzmir'de Koronavirüs başladığından beri kaç kişi Korona'dan öldü? 30 Ekim tarihinde yaşanan deprem sonrası artan vaka ve ölümle...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Ekonominin durumuna ilişkin iktidara eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, ''Mad...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş ve Alaattin Çakıcı hakkında açıklamala...

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İYİ Parti'nin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Akşener, iktidarı eleştirirken Koronavirüs'e (Kovid-19) karşı 14 günlük karan...

İzmir’de Koronavirüs'e yakalan siyasetçi sayısı artıyor. Son olarak CHP İzmir İl Örgütü’nde üç başkan yardımcısının koronavirüs testi pozitif çıktı.

Yazarlar
Website Security Test