Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Muharrem İnce, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu

4.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP'nin 2018'de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. İnce, Türkiye'de demokrasinin gereği için ''özgür medya'' kavramına dikkat çekti.

CHP'nin 2018'deki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

İnce, Haber Global'de yaşanan gerginlik ve sonra yayını terk etmesiyle ilgili konuşarak, Türkiye'de demokrasinin sağlanması için medyanın özgür olması gerektiğine dikkat çekti. Demokrasi için ilk ve en önemli şartın medyanın istediğini yazabilmesi ve gösterebilmesi olduğunu ifade etti.

 

Küçükkaya'nın programı bugün "#HepimizKonuşabilmeliyiz" etiketiyle devam ediyor.

İnce'nin konuşmasından detaylar;

Haber Global'de canlı yayını terk etmesi hakkında açıklama yapan İnce, "Eğer bu kendi iradeleri ile yapılmışsa rezalet, yok eğer Saray'ın baskısı ile yapılmışsa rezaletin karesi" dedi.

"HERKESE YAPSANIZ DA BANA YAPMAZSINIZ"
Haber Global yayınında yaşananları anlatan İnce'nin açıklamasından satır başları şöyle:

"Bana Erdoğan'ın Topçular Vakfı'ndaki konuşmasını canlı vermeyeceklerini söylediler. Ben konuşurken ekrana Erdoğan'ın görüntüsünü verdiler. Bir daha yaparsanız sert tepki gösteririm dedim reklam arasında. Ama yine yaptılar. Osmanlı bu fethi hiç kutlamamış. Tamam biz kutlayalım. Ama Erdoğan fethetmedi ki İstanbul'u. Şimdi bazıları 'reklam araında niye terk etmedi' diyor. Neden terk edeyim. Şov yapmışım. Kusura bakmayın ben ziyasetçiyim. Orada tepkimi göstermek için kaldım. Bu saygısızlığı herkese yapsanız da bana yapamazsınız. Orayta bir siyasetçiyi çıkarıp sap gibi Erdoğan'ı bekletiyorlarsa, onlar da terk etsin yayını."

"Medya özgürlüğü hepimize lazım. Ben tecrübeli bir sisayetçi olarak şunu tavsiye ediyorum; kendinizi ezdirmeyin. beni orada bekletip bir başka siyasi partinin genel başkanına bağlanırsan ben orayı terk ederim."

"Artık medyanın belli bir kısmını amacı haber vermeki, gerçeği aktarmak değil. Bu düşmanlaştırma ikliminin görevlisi olarak görüyor kendisini. Kimin kaçıncı dakikada yayına bağlandığının bile çetelesi tutuluyor."

TRT'YE ÖCALAN TEPKİSİ
Medyada muhalifleri büyük bir boykot uygulandığını savunan İnce, Cumhurbaşkanı adayı olduğu dönemde TRT'nin mitinglerini yayınlamadığını ancak hükümetin oy kaygısı nedeniyle Abdullah Öcalan'ın ağabeyi Osman Öcalan'ın yayına çıkarıldığını söyledi.

"THY'DE TEK BİR MUHALİF GAZETE YOK"
"Bizim İstanbul, İzmir, Ankara mitinglerimiz Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingleriydi. Bu dünyanın kabul ettiği bir gerçekti. TRT, 1 saniye vermedi ama Osman Öcalan'ı yerel seçim öncesinde oy almak için çıkardı. THY'ye biniyorsun, tek bir muhalif gazete yok. Canlı yayında kim konuşursa konuşsun Erdoğan'ın açıklaması varsa kesiyorlar. Ve bunu takip ediyorlar, vermeyen kanalları cezalandırıyorlar."

"TÜRKİYE RODEO YAPIYOR"
Türkiye yönetilmiyor. Türkiye rodeo yapıyor. Rodeoda atın üstündeki binicinin tek bir hedefi vardır, atın üzerinde kalabilmek. Şu anda Türkiye'yi yönetenin de tek bir hedefi var, atın üzerinde kalmak istiyor. İlerletmek, koşmak, ileri götürmek gibi bir derdi yok.

İki sene önce meydanlarda ekonominin uçacağını anlatıyorlardı, ekonomi çökmüş durumda. Koalisyonlar bitecek dediler, şu anda ittifakları konuşuyoruz. Meclis güçlenecekti, 48 gündür Meclis tatil. Yani Türkiye yönetilmiyor.

- Günlerdir minareden çalınan şarkıyı tartışıyoruz. Diyanet şimdi genelge göndermiş 81 ilin valiliğine. 'Ezan okunan sistemi ezan okunmadan 5 dakika önce açacaksınız, bitince de kapatacaksınız' diye. Şimdiye kadar aklınız neredeydi. 10.5 milyar bütçeniz var, 8 bakanlıktan fazla bütçeniz var. Sizin aklınız neredeydi?

- Onbinlerce einsanı Bank Asya'ya para yatırdı, oradan kredi kullandı diye mesleğinden ettiler. İsmail Kahraman. Eski meclis başkanı. Damadı FETÖ'cü, yurt dışıan kaçtı. Hastanesine elkoydular, kayyum aatalarak diğer damadını atadılar. 16 yıl Bank Asya'da yöneticilik yapanı SPK başkanı yaptılar. Garibakalara geldi mi cezalandırdılar. At izi it izine karışmış durumda.

MEŞENİN GÖLGESİNDEN DE 10 LİRA İSTERLER
Bir salgın yaşandı iktidar vatandaştan SMS'le 10 lira istiyor. Artı ksadece insandan değil, hayvandan da 10 lira istiyorlar. Merada hayvanını otlatan köylü hayvan başıan 10 lira ödeyecek. Gülmeyin. Bunlar yakında deenin suyu için de, gölgesinden oturduğunuz meşenin gölgesi için de para isterler.

-Türkiye üretim ekonomisine geçmeli. Be ndolar 8 lira olacak dediğimde birileri gülüyordu. Tarımda durum vahim. Biz zengin toprakların yoksuzl çocukları olduk. Tarımda bir planlamaya acele gidilmelidir. Çiftçiye destek verilmelidir. Türkiye ayçiçeğinin yüzde 34'ünü dışarıdan alıyor. Romanya ve Rusya'dan alıyor. İkisi de ayçiçeği ihracatını yasakladı. ABD buğday ihtacatını yasakladı. Rusya ve Ukrayna da yasaklarsa ne yapacağız?

BEN HDP'Lİ DEĞİLİM, AMA BEN MHP'Lİ DE DEĞİLİM
- Ben HDP'li değilim. Ama ben MHP'li de değilim. Ahmet Türk'ü ziyaret ettim. YSK seçimlere girme hakkı vermiş, görevden alınması doğru değil. Ben ilkeli siyasetten yanayım. Konjonkturel hareketten yana değilim.

CAMİ SİYASETİ
Cami kapalı, AVM açık. İnsanlar bunu görüyor. 70 yıldır söyledikleri yalanla kendileri yakalandı. İzmir'de cami siyaseti üzerinden Banu Özdemir'i tutukladılar. Demek ki camiler de duruma göre kapatılıyormuş.

YKS sınavının öne alınmasını eleştiren Muharrem İnce, özel okulları da 'mücbir sebep' kapsamına alması halinde özel okulları rahatlatacağını bunun da velilere yansıyacağını söyledi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, zorunlu olarak erken seçime gidebileceğini söyledi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur'un Salda Gölü ile ilgili sözleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul Valiliği'ne asker uğurlaması etkinlikleri için talimat verildi. Erdoğan, Dr. Lütfü Kırdar Şeh...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir’in Bayındır ilçesindeki maden ocağını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.

Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda Gıda, Tarım, ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkındaki kanun tasarısında konuşan CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr....

Sırbistan'ın Novi Pazar ve Tutin kentlerinde artan Koronavirüs (Kovid-19) vakaları, İzmirlileri tedirgin etti. CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır İzmi...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya alacağını duyurdu.

Yazarlar
Website Security Test