Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

CHP'li Sertel'den Tire-Belevi yolu tepkisi: Ha gayret

14.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Tire-Belevi yoluyla ilgili iktidara bir kez daha yüklendi. Sertel iktidara ''Ha gayret başaracaksınız'' diyerek tepki koydu.

Görev yaptığı 26’ncı dönemde Meclis’te pankart açarak Tire – Belevi yolunu 2016 yılında gündeme taşıyan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, temel atılmasının üzerinden üç yıldan fazla süre geçmesine rağmen yolun açılamamasını eleştirdi.

Ölüm yolu olarak da anılan 20.5 kilometrelik İzmir Tire – Belevi yolu üç Ulaştırma Bakanı, iki Karayolları Genel Müdürü, iki de Karayolları Bölge Müdürü gördü ancak hala bitirilemedi!

RANT YOKSA YOL DA YOK!
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Çok büyük bir başarı örneği göstererek 4.5 yılda 20.5 kilometrelik yolun ancak yarısını yapmaları nedeniyle iktidarı kutluyorum. Üç Ulaştırma Bakanı, iki Karayolları Genel Müdürü, iki de İzmir Bölge Müdürü değişti. 2018 yılı Eylül ayında hizmete girecek diye sözler verildi. Verilen sözün üzerinden de 21 ay geçti yolun yalnızca 10 kilometresi bitirildi. Bu süreçte 426 kilometrelik İstanbul – İzmir Otoyolu da açıldı. Çünkü orada rant var. Trilyonlarca lira kazanıyorlar, kazanacaklar. Tire- Belevi yolu ölüm yoluymuş, insanlar can veriyormuş, umurlarında mı?” diye konuştu.

Dar ve virajlı olması nedeniyle çok sayıda ölümlü kazanın yaşandığı Tire – Belevi yolunun temeli 2017 yılı Nisan ayında dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından atıldı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 20.5 kilometrelik yolun Tire’nin kurtuluş günü olan 4 Eylül 2018’de açılacağını söyledi. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yolu ilk kez Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım döneminde gündeme getirdi. Binali Yıldırım’dan sonra Ahmet Arslan ve Cahit Turhan olmak üzere iki Ulaştırma Bakanı daha değişti. Yine bu süreçte Karayolları Genel Müdürlüğünde ve Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü’nde de değişimler yaşandı. Pandemi sürecinde çalışmaların durdurulduğu Tire – Belevi yolunda çalışmalar kısa bir süre önce yeniden başladı. Yoldaki çalışmalar 10 kilometrelik bir alanda devam ederken kalan yarısının ne zaman bitirileceğine ilişkin açıklama yapılmadı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Partisinin genel merkezinde medya temsilcileriyle bir araya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı konusunda açıklama yaptı.

TBMM Genel Kurulunda, AK Parti ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan ''Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'' kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz yıl Ayasofya için söylediği sözler tekrar gündemde. Erdoğan'ın Ayasofya için kullandığı ''Bu oyunlara gelmeyelim'' sözleri sosyal m...

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun, 84 BTS’li işçinin tazminatsız sürgün edilişini itiraf ettiğini söyledi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Konaklı beldesinde hazineye ait tarım arazilerinin kiralanmasıyla ilgili ihaleye, yıllardır ekip biçen çiftçilerin yerine il d...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM’de komisyodan geçip genel kurulda görüşülmesi beklenen ''orman alanlarında yapılacak düzenlemelerin'' yer aldığı tasarı...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilip Perşembe günü Meclis genel kurulunda görüşülmesi beklenen ‘Çoklu Baro Sistemiyle’ ilgili...

Yazarlar
Website Security Test