Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Baroların Ankara yürüyüşü Türkiye'deki hukuk sisteminin turnusolu oldu

26.6.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Mehmet Şakir Örs, baro başkanlarının ve avukatların Ankara'da yaptığı yürüyüşü değerlendirdi.

Yayın kurulu üyemiz ve yazarımız Mehmet Şakir Örs, gündemdeki siyasi olayları değerlendirdi. Baro başkanlarının Ankara yürüyüşü ile konuşan Örs, yaşanan hukuksuzlukların Türkiye'deki hukuk sisteminin turnusolu olduğunu söyledi.

- 23 Haziran tarihi, İstanbul’da tekrarlanan ve Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı belediye başkanlığı seçiminin yıldönümüydü. Bu yıldönümü ile ilgili bir değerlendirme yapar mısınız?

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Londra’da açık artırmayla satılan Fatih Sultan Mehmet tablosunu almasını ve siyasetteki yansımaları neler?

- Muhalif yerel yönetimlerle merkezi iktidarın ilişkileri ne durumda? Son yaşanan örnekte olduğu gibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "İzmir Bayrağı" ve "İzmir Parası" projelerinin iktidar tarafından hedef tahtasına konulması ve sonrasında yaşanan tartışmaların kime ne yararı olabilir?

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yükselen döviz kurlarıyla ilgili soruyu cev...

İzmir'de suyun metreküp fiyatına yüzde 11,76 zam yapılması kararına AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, tepki gösterdi.

CHP Kadın Kolları, kadın ve insan haklarını savunan İstanbul Sözleşmesi’ne destek amacıyla 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Güzelbahçe’nin Yelki Mahallesinde tarım arazisine kurulmak istenen ve büyük tepkilere neden olan go-kart pisti eylemine katılan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, ''Ası...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu’yu ziyaret etti.

CHP, bugün basın açıklaması yapan Muharrem İnce'ye bir yazılı açıklama ile cevap verdi. CHP, Muharrem İnce'nin konuşmasını gerçek olmayan iddialar olarak görüp, gerçek...

Muharrem İnce, yol haritasını açıkladı. Muharrem İnce açıklamasında CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Uyan’ın, kendisine karşı yaptığı açıklama da vardı.

Yazarlar
Website Security Test