Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Koronavirüs pastacıları teğet geçti!

27.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Covid-19 virüsünden çok sayıda sektör olumsuz etkilenirken, Şekerciler ve Pastacılar Odası’na bağlı esnaflar süreci ağır yara almadan atlatmaya çalışıyor.

Kısıtlama ve yasak günlerinde unlu mamül satışı yapan mekanların kapanmamasının kendileri için avantaj olduğunu belirten Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı İhsan Esen, “Bizim sektörümüzde faaliyet gösteren işletmeler bu süreçte hiç kapanmadı. Koronavirüs’ten toplumsal anlamda olumsuz etkilendik, etkilenmeye de devam ediyoruz ancak ekonomik anlamda bizim sektörü teğet geçti diyebiliriz. İşlerimiz iyi ancak cirolarımız düştü. Her şeyin eskisi gibi olması için ülkemizin genel anlamda toparlanması şart” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Şekerciler ve Pastacılar Odası’nı ziyaret ederek Başkan İhsan Esen ve Başkanvekili Hüseyin Süleymanoğlu ile görüştü. Esnaf odalarını dolaşarak sorunlarını dinlediğini ifade eden Sertel, odaya bağlı esnafın pandemi sürecini ağır yara almadan atlatmaya çalışmasının sevindirici olduğunu söyledi. Bazı sektörlerin işlerinin bozulmamasının ekonominin yolunda olduğu anlamına gelmeyeceğini dile getiren Sertel, çarkların birbirine bağlı olduğunu ve hepsinin tıkır tıkır dönmesi gerektiğini kaydetti.

“EKMEK ÜRETİMİ İSTİYORUZ”

Unlu mamül üretenlerin ekmek de çıkarması için mücadele verdiklerini belirten Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı İhsan Esen, Sertel’den de bu konuda destek beklediklerini ifade etti. Esen, “Dünyada birçok ülkede örneği olmasına rağmen ülkemizde unlu mamül üreticileri ekmek çıkaramıyor. Küçük esnaf için bu durum büyük bir sorun teşkil ediyor. Sorunun çözüme kavuşmasını bekliyoruz. Şahsınızdan ve parti ayrımı gözetmeksizin tüm milletvekillerinden sesimiz olmanızı, çözüm noktasında katkı koymanızı bekliyoruz” diye konuştu.

Esen, nazik ziyareti ve duyarlı yaklaşımı için CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’e teşekkürlerini iletti.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, hukuki bir kılıf bulunarak parlamenter sisteme geçileceğini iddia etti.

Doğu Akdeniz'de Türkiye-Yunanistan arasındaki diplomatik ilişkilerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Almanya tarafından Türkiye'ye Ege Ordusunu lağvetmesi çağrısı yapıld...

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile görüştü. İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenledi...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Fatih Altaylı'nın da ortaya attığı iddialarla ilgili Ersin Düzen'in TRT'den aldığı iddia edilen maaş hakkında belgeler paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüştü. İki lider hangi konuları konuştular?

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İnciraltı Planı ile ilgili AK Parti'ye çağrıda bulundu. İnciraltı üzerinden siyaset yapmayın çağrısını yineleyen CHP’li Bakan, İnci...

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. Çalar Saat programında konuşan Babacan, Merkez Bankası ile ilgili çarpıcı iddialar ...

Yazarlar
Website Security Test