Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AK Partili vekil Kaya'dan Yeşilyurt esnafına ziyaret

3.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifini ziyaret eden Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, esnafın yüreğine su serpti.

Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkar camiasını gezerek küçük esnafın nabzını tuttuklarını söyleyen Atilla Kaya, esnafların ekonominin vazgeçilmez yapı taşlarından olduğuna dikkat çekti. Kaya’ya ziyaretinde Ak Parti Karabağlar İlçe başkanı İrfan Doğruca da eşlik etti.

Pandemi sürüyor
Yeşilyurt Esnaf Odası ve Esnaf Kooperatifi başkanı Mehmet Argun ile bir süre görüşen Mahmut Atilla Kaya, esnaf sanatkarların genel sorunları ile pandemi döneminde yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi aldı.
Esnaf sanatkarların pandemi sürecinden olumsuz yönde etkilenen kesimlerin başında geldiğini belirten Yeşilyurt Esnaf Odası Başkanı Mehmet Argun, ‘Zaten sınırlı sermayesi ile işlerini döndürmeye çalışan üyelerimiz bu süreçte büyük yara aldı. Özellikle Mart- Haziran arası pek çok meslek kolu işletmesini kapatmak durumunda kaldı. Kapatmayanlar da iş yapamadı. Çünkü bu dönemde insanlar sokağa çıkmadı, zorunlu alışverişlerini de internet üzerinden yaptı. Oysa bizim üyelerimiz halkla yüz yüze doğrudan iletişim kurmak suretiyle mal satar, hizmet verir.’ dedi.

Hükümetin bu süreçte Esnaf ve Sanatkarlara özellikle kooperatifler üzerinden verdiği desteklerinden memnun kaldıklarını kaydeden Argun, ‘Cumhurbaşkanımız halkın nabzını iyi tutan, tecrübeli ve iyi bir devlet adamı kimliği sergiledi. Sürece liderlik etti. Kamu bankaları destekleriyle bir nebze olsun üyelerimizi rahatlattı. Bu desteklerin sürmesi gerekiyor çünkü pandemi süreci hala devam ediyor. Bu noktada umutluyuz. Mahmut Atilla Kaya gibi sürekli olarak halk ile iç içe olan, hassas, sorumluluk sahibi milletvekillerimiz aracılığıyla bizler de üyelerimizin sorunlarını duyurabiliyoruz. Bu nedenle kendisine temsil ettiğim Esnaf ve Sanatkarlar adına teşekkür ediyorum. Bu noktada her zaman işbirliği altında çalıştığımız, samimi diyaloglar kurduğumuz Ak Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca’nın da katkılarını unutamayız’ diye konuştu.

Esnafın yanındayız
Hükümetin her zaman esnaf sanatkarları yanında olduğunu kaydeden İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya da, “Bu zor süreç bitene kadar esnaf sanatkarları koruyucu tedbirleri sürdüreceklerini” söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Giresun’daki açıklamalarına da değinen Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Cumhurbaşkanımız TESKOMB marifetiyle esnaf kesimine 50 bin liraya kadar hibe, yani geri ödemesiz destek vereceklerini açıkladı. Ak Parti sadece pandemi sürecinde değil, her zor durumda halkın ve esnafın yanındadır. Giresun açıklaması bunun en güzel örneğidir’ dedi.

Esnaf sanatkarların sorunlarını meclise taşıyacağını da kaydeden Kaya, ‘Halkın içinden gelen, halkın nabzını doğru tutan bir çalışma yürütüyoruz. Halkın çoğunluğunu oluşturan esnaf sanatkarların sorunlarını meclis kürsüsünden dile getirmek, çare bulmak için çaba sarf etmek bizim görevimiz. Bu çalışmalarımızda en büyük desteği esnaf idarecilerinden alıyoruz. Bundan sonra da Yeşilyurt Esnaf Odası idarecileri ile işbirliği içinde çalışacağız. Esnafın sorunlarını kaynağından öğreneceğiz ’dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ürününü maliyetinin yarısına bile satamayan patates üreticilerinin yaşadığı mağduriyeti, 3 ayrı soru önergesiyle TBMM gündemin...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Ankara - İzmir arası yapılacak Hızlı Tren Projesi'ni sordu. Temeli 2012 yılında atılan ve Ankara ile İzmir arasındaki tren yolcuğu...

İYİ Parti İzmir İl Teşkilatı'nın kurucu 20 ilçe başkanı tarafından İYİ Parti 2. Olağan Kurultayı sonrası Genel Başkan Meral Akşener'e yönelik bir açıklama geldi. Açıkl...

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, hukuki bir kılıf bulunarak parlamenter sisteme geçileceğini iddia etti.

Doğu Akdeniz'de Türkiye-Yunanistan arasındaki diplomatik ilişkilerde yeni bir iddia ortaya atıldı. Almanya tarafından Türkiye'ye Ege Ordusunu lağvetmesi çağrısı yapıld...

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile görüştü. İzmir Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenledi...

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Fatih Altaylı'nın da ortaya attığı iddialarla ilgili Ersin Düzen'in TRT'den aldığı iddia edilen maaş hakkında belgeler paylaştı.

Yazarlar
Website Security Test