Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Deva Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen oldu

12.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ali Babacan'ın kurduğu Deva Partisi'nin İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen oldu. Ösen ayrıca BASİFED (Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı idi.

DEVA Partisi İzmir İl Başkanlığına İzmir iş hayatının önemli kadınlarından olan Seda Kaya Ösen getirildi. Görevden alınan Mehmet Ali Sarızeybek’in yönetiminde de yer alan Ösen, sürpriz bir kararla başkanlığa getirildi.

Ösen yaptığı açıklamada, "Partilerde gelenek olarak görevden alınmalar tüm yönetim olarak yapılır. İzmir’de de aynısı oldu, görevden alınanlar arasında ben de vardım ancak bugün öğleden sonra başkanlık görevi bana tebliğ edildi. Bu karardan gurur duydum, Genel Başkanımızı mahcup etmeyeceğim. En kısa sürede çalışmalarımı yaparak yönetimimi oluşturacağım" dedi.

Geçmiş dönemlerde AK Parti hükümetlerinde Dışişleri ve Ekonomi bakanlıklarında bulunan Ali Babacan'ın partisi DEVA'da İzmir İl Başkanlığı'na getirilen İzmirli iş kadını Seda Kaya Ösen, Egedesonsöz'e önemli açıklamalarda bulundu. DEVA Partisi'nin kuruluşundan bu yana hareketin içinde olan, hatta il başkanlığı teklif edilen Seda Kaya Ösen, "O zaman kabul etmediğiniz il başkanlığını, bugün için ne değişti de kabul ettiniz?" şeklindeki soruya, "Doğru zaman, bu zamanmış. Doğru zamanda il başkanı oldum" ifadelerini kullandı.

BABACAN'LA YOLUMUZ, EGE TOPLANTILARINDA KESİŞTİ
EGİAD Başkanlığı yaptığı dönemde tanıştığı Ali Babacan ile aynı partide siyaset yapmaktan onur duyduğunu belirten Seda Kaya Ösen, "Türkiye'ye mal olmuş işadamları ve yöneticilerin katıldığı Ege toplantıları yapardık. Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, o toplantılardan birine katılmış, misafirimiz olmuştu. Melek Yatırımcılar çalışmamızın lansmanını yapıyorduk. Çok güzel bir toplantı gerçekleştirmiştik. O toplantıda tanıştığımız Babacan ile değişik platformlarda bir arada olduk. Yolumuz kendisiyle böyle kesişti" dedi. Mehmet Ali Sarızeybek, yönetim kurulunu oluşturmadan bugünkü değişikliğin yaşandığına dikkat çeken Seda Kaya Ösen, şu bilgileri verdi:

SARIZEYBEK, KURUCU HEYET BAŞKANIYDI, YÖNETİM YOKTU
"Mehmet Ali Sarızeybek başkanlığında bir kurucu heyet atanmıştı. Ben de o heyetteydim. Yönetim kurulu falan yoktu. Partimizin temel anlayışından dolayı, kurucu heyet, toplu halde görevden alındı. Şimdi il başkanlığı görevi şahsıma tebliğ edildi. İl yönetim kurulunu ilk defa kuracağız. Yönetim kurulunda kaç kişi olacağına, il başkanı karar veriyor. O kentin ağırlığına, kapasitesine göre, bu sayı 7 ila 50 arasında değişebiliyor. Bizim yönetimimiz elbette 7 kişiden oluşmayacak. İzmir değişik dinamiklerini temsil edecek, sektörleri temsil edecek, ekonomisine yön verebilecek güçlü bir yönetim oluşturacağız. Biz sayılara takılmıyoruz, ne kadar verimli olacak, ona bakıyoruz. Yönetim kurulu ilk kez kuruluyor diye her şey sıfırdan başlıyor diye düşünmeyin. İki, ikibuçuk aydır yapılanların üstüne katkı koyacağız. Bu hafta içinde yönetim kurulumuz belli olacak."

MAKAM MEVKİ PEŞİNDE KOŞAN BİRİSİ DEĞİLİM
BASİFED Başkanlığı'na Hasan Küçükkurt'a devreden DEVA İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, tüm enerjisini, partiye harcayacağını belirterek, parti başkanlığını daha önce neden kabul etmediği yönündeki sorumuza şu yanıtı verdi:

"Doğru zaman, bu zamanmış. Her şeyin bir zamanı vardır. Aslında il başkanlığını kabul etmemişlik gibi bir şey yok. Bu iş, toplu bir harekettir. Zaten baştan beri partimin hareketine sıcak bakıyordum ve baştan beri de o hareketin içindeyim. Bu görevler ve koltuklar için çabalamak, ülkemizin içinde bulunduğu kötü ortam varken, bana doğru gelmiyor. Bu koltuk için ne verebiliriz, ülkemize ne kazandırabiliriz, onun derdindeyim. Mevki peşinde koşan biri değilim. Önemli olan, bu hareketin bir parçası olmak. Herkesin zamanı, işi, yoğunluğu değişebilir. Dolayısıyla bayrak yarışıdır bu. Şimdi bayrağı taşıma görevi, bana tebliğ edildi. Bu görevi, en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacağım."

KADROLARI, HEDEFLERİ, YAKINDA AÇIKLAYACAĞIM
Yeni yönetimde kimlerin yer alacağı, partinin İzmir için hedefleriyle ilgili soruları yanıtsız bırakan Ösen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yönetim kurulunda birlikte çalışacağımız arkadaşlarımın isimler konusunda bir şey diyemem. İzmir için çok büyük hedeflerimiz var. Benim biraz süreye ihtiyacım var. Bir hafta, bilemediniz iki hafta içinde, kadrolarımızın kimlerden oluştuğunu, İzmir için planlarımızı, hedeflerimizi kamuoyuyla ve medyayla paylaşacağız. Şu günlerde hummalı bir çalışma içinde olacağız."

Seda Kaya Ösen kimdir?

İş kadını Seda Kaya Ösen, 9 Eylül 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.

Orta öğretimini 1990–1997 yılları arasında İzmir Amerikan Lisesi’nde tamamladı.

Seda Kaya Ösen, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezuniyetinin ardından 2003–2005 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 2006 yılının Temmuz ayında mesleki gelişim programı kapsamında ABD Cornell Üniversitesi’nde Foodservice Yönetimi Sertifika Programına katıldı.

Seda Kaya Ösen, 2001–2003 yılları arasında İstanbul Rafineri Reklam Ajansı’nda marka temsilcisi olarak çalıştıktan sonra 2003 yılından bu yana turizm, otelcilik, tarım ve gayrimenkul yatırımı alanında faaliyet gösteren aile firması olan Kaya Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini sürdürüyor.

Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmış olan Seda Kaya, Türkiye Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu (TÜGİK) Yönetim Kurulu Üyeliği, İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu Üyeliği, İzmir Başkanlar Kurulu Üyeliği, İzmir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyeliği ve BASİFED Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu.

Seda Kaya Ösen, Ocak 2018 itabarıyla BASİFED Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Milletvekili Bedri Serter, bu hafta TBMM’ye sunulacak olan 2021 bütçe görüşmeleri öncesi yaptığı değerlendirmede halk için halkçı ve adil bütçe isterken, İzmir’i...

Alsancak Garı önündeki Beyaz Vagon’un kaldırılmasına tepki gösteren ve konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko’nun soru önergesine cevap geldi.

CHP’nin son kurultayında yüksek oyla tekrar Parti Meclisi üyesi seçilen Rıfat Nalbantoğlu CHP Manisa İl Başkanlığını ziyaret etti.

DEVA Partisi Sektörel Politikalar Başkanı Birol Aydemir, süt üreticileri için hükumete çağrıda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çıraklık ve stajyerlik başlangıcının emeklik içinde başlangıç sayılması için Kanun Teklifi verdi. Gürer’in çıraklar ve mesle...

Yaklaşık iki yıl önce meydana gelen heyelan nedeniyle büyük hasar gören ve afet bölgesi ilan edilen İzmir Eğridere Mahallesi kaderine terk edildi. Heyelanda 30 ev ve 1...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeniden gündeme getirdiği “Askıda Ekmek Kampanyası” İzmir parti teşkilatları tarafından semt ve mahal...

Yazarlar
Website Security Test