Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Akşener grup toplantısında ekonomi yönetimini topa tuttu

13.10.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İYİ Parti lideri Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, konuşmasında Ankara Tren Garı saldırısında ölenleri anarak başlarken, Ankara’nın başkent oluşunun yıldönümünü de kutladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) grup toplantısında konuştu.

Ekonomi yönetimini sert bir şekilde eleştiren Akşener, "Partili Damat Ekonomisi’nin vurduğu esnafımıza, yine bir dokunduk, yine bin ah işittik. Her yeni durakta, daha kötü bir tabloyla karşılaşıyoruz. Kayınpederinin 2023 hedeflerini, çöpe atan Damat Bakan oralı değil ama, çarşıda, pazarda, mutfakta yangın var, yangın… Bütün hedefleri aşağı çektiler ama, hala ‘uçuyoruz’ diyerek pembe tablolar çiziyorlar. Ancak görüyoruz ki; damadının pembe tablolarına, artık Sayın Erdoğan da inanmıyor… Eskiden milletin gözünün içine baka baka, ‘zenginiz’ diyebiliyordu. ‘Uçuyoruz’ diyebiliyordu. ‘Ekonomik kriz yok’ diyebiliyordu. Artık diyemiyor. Peki şimdi ne diyor? ‘Sabır!’ Sayın Erdoğan; Millete “sabret” diyeceğine; sen asıl önce git, 500 milyon dolarlık uçağını satıp, Saray’ın fantastik harcamalarını kıs. Bu dar zamanda, asıl önce sen biraz sabret… Ama edemezsin, israfa, lükse, şatafata çok alıştın, çok… Ballı ihalelere gelince, sabır yok. Yandaşa vergi affına gelince, sabır yok. Makam arabası saltanatı sürenlere gelince, sabır yok. Sarayın masraflarından bir kuruş tasarruf etmeye gelince, sabır yok. İtibar diye süslediği savurganlıktan, milim geri adım atmaya gelince, sabır yok. Ama; tenceresi kaynamayan analara gelince, ay sonunu getiremeyen emekliye gelince, iş bulamayan gence gelince, uzaktan eğitim için çocuğuna, bilgisayar alamayan babalara gelince, siftah yapmadan dükkanını kapatan esnafa gelince, kredi borcu gırtlağına dayanmış milyonlarca vatandaşıma gelince; ‘sabır’ öyle mi? Geçeceksin bunları Sayın Erdoğan. Geçeceksin. Cefayı bal eylemek millete, sefayı bal eylemek saray ve şürekasına… Yok öyle yağma, Sayın Erdoğan!"

"Sen farkında değilsin, görüyorum ki umurunda da değil ama, milletin sabır taşı çatlamak üzere…” diyen İYİ Parti lideri Akşener, “Milletim, sen sefa süreceksin diye yokluğa sabretmekten artık bıktı. Eşin dostun lüks içinde yüzerken, borç batağında boğulan esnaf artık bıktı. Yeğenler, damatlar, gelinler ballı maaşlar alırken, işsizliğe mahkum ettiğin gençler artık bıktı. Millet, sabrının sonuna geldi artık Sayın Erdoğan. Ya aklını başına alacaksın ya da ilk sandıkta çatlayan sabır taşının altında kalacaksın. Bunu böyle bilesin" ifadelerini kullandı.

PARLAMENTER SİSTEM VURGUSU

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi yerine, iyileştirilmiş parlamenter sistem mesajı veren Akşener, “’Yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele edeceğim’ diye geldin, ‘Bir yüzüğüm var’ diye diye gezdin, geride hayal kırıklığından başka bir şey bırakmadan gidiyorsun. Bunu ben demiyorum, ilçe ilçe gezdiğim Anadolu kulağıma fısıldıyor” dedi.

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biliyorum derman kalmadı. Biliyorum, geleceği geçtim, bugünün derdindesin. Ama bil ki, az kaldı. İYİ Parti iktidarında bezirgan saltanatı bitecek, zenginlik asıl sahibinin, yani milletin olacak. Eşi dostu zengin etmeye programlanmış zihinlerin devri artık bitti. Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin bu ülkeye vereceği hiçbir şey olmadığını artık herkes görüyor. Türkiye güçlü ve zengin bir ülke. Yeter ki doğru yönetilsin. İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçince, asalakların musluğu kesilecek, milletimiz zengin, mutlu ve huzurlu olacak. O en karanlık günlerde ne diyordu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Başarı, başaracağım diyenindir.’ O yüzden ısrarla söylüyorum; Başaracağız. Başaracağız. Başaracağız. Allah büyük, başaracağız!”

Konuşmanın tamamı;

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İzmir Milletvekili Bedri Serter, bu hafta TBMM’ye sunulacak olan 2021 bütçe görüşmeleri öncesi yaptığı değerlendirmede halk için halkçı ve adil bütçe isterken, İzmir’i...

Alsancak Garı önündeki Beyaz Vagon’un kaldırılmasına tepki gösteren ve konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko’nun soru önergesine cevap geldi.

CHP’nin son kurultayında yüksek oyla tekrar Parti Meclisi üyesi seçilen Rıfat Nalbantoğlu CHP Manisa İl Başkanlığını ziyaret etti.

DEVA Partisi Sektörel Politikalar Başkanı Birol Aydemir, süt üreticileri için hükumete çağrıda bulundu.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çıraklık ve stajyerlik başlangıcının emeklik içinde başlangıç sayılması için Kanun Teklifi verdi. Gürer’in çıraklar ve mesle...

Yaklaşık iki yıl önce meydana gelen heyelan nedeniyle büyük hasar gören ve afet bölgesi ilan edilen İzmir Eğridere Mahallesi kaderine terk edildi. Heyelanda 30 ev ve 1...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeniden gündeme getirdiği “Askıda Ekmek Kampanyası” İzmir parti teşkilatları tarafından semt ve mahal...

Yazarlar
Website Security Test