Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Karakurt'tan Menemen kararına sert tepki: Bütün halkımızı tepki göstermeye davet ediyorum!

8.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Karakurt, Menemen kararına sert tepki göstererek, "Bütün halkımızı tepki göstermeye davet ediyorum!" dedi.

CHP Karakurt, Menemen kararına sert tepki göstererek, "Bütün halkımızı tepki göstermeye davet ediyorum!" açıklamasında bulundu.

Valiliğin 12 Ocak günü seçimin tekrarlanması için yaptığı hamle için konuşan CHP Menemen Meclis Üyesi ve Millet İttifakı Belediye Başkan Vekili Adayı Deniz Karakurt, "Talimat ile hareket eden devlet haline geldik. Beni de en çok üzen şey bu. Devletin valisinin hükümet talimatı ile hareket ediyor olması… Çok büyük baskı var üzerlerinde. Başka da bir şey diyemiyorum. Açılan dava hukuksuz" diye konuştu. Karakurt ayrıca, " Türkiye'deki demokrasinin bitmiş olması, hukukun bitmiş olmasına ilişkin bir mücadeledir bu. Ben bütün halkımızın buna tepki göstermeye davet ediyorum" dedi.

Egedesozsöz'den Oktay Güçtekin'in haberine göre, Menemen Belediyesi eski Başkanı Serdar Aksoy'un tutuklanması ile başlayan yeni Başkan Vekili kim olacak tartışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Son olarak dün Menemen Belediyesi'nde gerçekleştirilen Meclis oturumunda, İzmir Valiliği tarafından Belediye'ye gönderilen 'kura yenilenmesi' talebi, Mecliste bulunan Millet İttifakı üyelerinin oyları ile maddenin gündeme alınması reddedilmişti.

Valilik ise ilk olarak kura seçimi ile ilgili sürecinin tamamlanması için vali yardımcısı gönderdi, ardından kura çekiminin tamamlanması için meclisi 12 Ocak tarihinde olağanüstü toplantıya çağırdı.

AÇILAN DAVA HUKUKSUZ, BUNU ONLAR DA BİLİYOR

Yaşanan gelişmeler ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulunan Millet İttifakı Menemen Belediyesi Başkan Vekili Adayı Deniz Karakurt, Valiliğin üzerinde çok büyük baskı olduğunu söyledi. Karakurt açıklamasında "Henüz toplantı bitmeden Vali yardımcısı atandı konuyla ilgili olarak. 12 Ocak saat 14'de kura çekimi gerçekleştirilmesi yönünde bilgimiz var. Henüz daha yazıyı almadık ancak içeriği ile ilgili bilgimiz var. Talimat ile hareket eden devlet haline geldik. Beni de en çok üzen şey bu. Devletin valisinin hükümet talimatı ile hareket ediyor olması… Çok büyük baskı var üzerlerinde. Başka da bir şey diyemiyorum. Açılan dava hukuksuz. Bunu onlar da biliyorlar. En kötü ihtimal tekrar seçim yapılması lazım… Tekrar seçim yapıldığında alabilme şansları kesinlikle yok. Bu nedenle yüzde 50 şansımız olsun diyorlar, olay bu" diye konuştu.

"GÜNDEME KONULAN HER ŞEY DE YASAYA AÇIK OLARAK GERİ ALINABİLİR"

Meclis anında Cumhur İttifakı üyelerinin kura seçimi maddesinin önergeden çıkarılmasının suç teşkil ettiğine yönelik sözlerine yanıt veren Karakurt, "Konulan her şey de yasaya açık olarak geri alınabilir. Madem hukuksuz dava açsınlar. Kesinlikle hukuksuz değil. Zaten hukuksuz olsaydı biz bunu gerçekleştirmezdik" dedi.

"ARTIK VEKİLLİK İLE İLGİLİ DEĞİL MÜCADELEMİZ"

Menemenli vatandaşlara seslenen Karakurt, "Ben bütün halkımızın bu konuda duyarlılık ve gereken tepkiyi göstermesini talep ediyorum.  Artık Vekillik ile ilgili değil mücadelemiz. Türkiye'deki demokrasinin bitmiş olması, hukukun bitmiş olmasına ilişkin bir mücadeledir bu. Ben bütün halkımızın buna tepki göstermeye davet ediyorum. Sırf Menemen için değil, bütün Türkiye için" ifadelerini kullandı.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, tarımsal üretimdeki fiyat artışına ilişkin araştırma önergesi üzerine TBMM'de partisi adına konuştu.

6360 sayılı Bütünşehir Yasası’yla birlikte mülkiyetleri Bergama Belediyesine devredilen verimli tarım arazilerini de içeren taşınmazların satışa çıkarılmasını sert bir...

CHP İzmir Milletvekili ve Deprem Komisyonu Üyesi İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, İzmir depremi sonrası yaşanan hak gasplarını, alelacele belirlenen re...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonu hınca hınç dolduran AKP iktidarını eleşt...

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim'de yaşanan ve 116 cana mal olan İzmir depreminin siyasete malzeme edilecek bir konu olmadığını söyledi.

Bilişim Teknolojileri Bağımlılığını Araştırma Komisyonu raporunun değerlendirildiği TBMM Genel Kurulu oturumunda CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Kamil Okyay...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye ile Karadağ A...

Yazarlar
Website Security Test