Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Menemen'de kura çekimi tamamlandı: Yeni Başkanvekili belli oldu!

13.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yerine seçilecek başkanvekili için son perde kapandı.

Yeniden çekilecek kura için Millet İttifakı adına Deniz Karakurt, Cumhur İttifakı adına Aydın Pehlivan başkanvekilliğine aday oldu. Çekilen kuradan Aydın Pehlivan çıktı ve yeni başkanvekili oldu.

İzmir Valiliği, kura çekimi sürecinin tamamlanması için Vali Yardımcısı Hulusi Doğan'ı görevlendirip meclisin olağanüstü toplanması kararını almıştı. Dün yapılan toplantı Millet İttifakı grubu tarafından boykot edilince toplantı bugüne ertelenmişti.

Bugün Hulusi Doğan başkanlığında başlayan toplantıda ilk olarak yoklama yapıldı ve kura için yeterli olan 4’te 1 çoğunluk sağlandı. Cumhur İttifakı tam kadro mecliste yerini alırken Millet İttifakı Grubu'ndan sadece Deniz Karakurt, Mehmet Karabiniş ve Ali Yılmaz meclis toplantısındaki yerini aldı.

MİLLET İTTİFAKI TEBRİK ETMEDEN SALONU TERK ETTİ

Kura çekiminde Millet İttifakı Grubu adına Deniz Karakurt, Cumhur İttifakı adına Aydın Pehlivan yeniden aday oldu. Oylama katılan Millet İttifakı üyeleri tebrik etmeden meclis salonunu terk etti.

CHP’lilerin salonu terk ettiği esnada konuşan Hulusi Doğan, “Hayırlı uğurlu olsun demek istiyorum. Bana göre en adil en objektifi yaptık. Benim elime bu değdi ve kazanan isim belli oldu” dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, "İktidar kendi kötü yönetiminin faturasını belediyelere kesiyor" dedi.

Başkan Tunç Soyer'in Küçük Menderes Havzası'ndaki ikinci adresi Beydağ oldu

CHP’li Sertel Tire-Belevi yoluna ayrılan bütçeyi eleştirerek, "Ölümlerden iktidar sorumludur" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlendi.

Seslerini kimseye duyuramayan anestezi teknikerleri ne istiyor?

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, kentin çözülemeyen altyapı sorununun son yağmurla birlikte yine su baskını felaketine neden olduğun...

Serdar Aksoy’un tutuklanmasının ardından yerine seçilecek başkanvekili bugün belirleniyor. Kura çekimi için yasa gereği salt çoğunluk yerine 4’te 1 (8 üye) yeterlilik ...

Yazarlar
Website Security Test