Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

AKP’li Nasır: “Deprem siyasi malzeme konusu yapılamaz”

22.2.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, 30 Ekim'de yaşanan ve 116 cana mal olan İzmir depreminin siyasete malzeme edilecek bir konu olmadığını söyledi.

Devletin, depremin ardından ivedilikle ve tüm imkanlarını seferber ederek zarar gören vatandaşların yanında olduğunu belirten Nasır, “Bazı siyasetçiler kamuoyunu yanıltma niteliği taşıyan haksız iddialarda bulunuyor” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır şunları söyledi: “30 Ekim depreminden bugüne kadar, siyaset üstü yürütülen bir süreçte, hükümetin 3,5 ay geçmesine rağmen hiçbir şey yapmadığını, depremzede vatandaşların arsalarına el konulduğunu, halkın kandırılarak malına çökme politikası uygulandığını söyleyen milletvekiline yalan, yanlış konuşmak hiç yakışmadı. Vekil Horasan’da halı dokunduğunu duymuş, ama enine mi boyuna mı bilmiyor. Vekil oturduğu yerden konuşacağına gidip, proje alanlarını gezip görüp, bilenlerden sorsaydı bu konuşmayı yapmazdı. Vekilin sözünü ettiği bütün proje alanlarında; zemin etüdleri yapılmış, mimari, betonarme, statik, elektrik, mekanik, tesisat projeleri tamamlanmış, ihale işlemleri bitirilmiş, kazıları yapılmış ve 22 Şubat Pazartesi günü proje alanlarında temelleri atılacak ve bir yıl içinde inşallah vatandaşlarımıza tapu teslimi yapılacaktır”

"MÜLK SAHİPLERİNİN HAKLARI KORUNACAK"
Mülk sahiplerinin haklarının devletin garantisinde olduğunu ve teslim edileceğini de dile getiren Nasır, sözlerini şöyle sürdürdü: “30 Ekimde meydana gelen deprem neticesinde kendiliğinden çöken, ağır hasar gören veya ağır hasar riski bulunan yapıların bulunduğu alanlarda hak sahiplerine ve mülkiyet sahiplerine yapılacak olan konut ve iş yerlerinin yapım çalışmalarının hızlandırılabilmesi ve söz konusu alanlarda ifraz, tevhit, parselasyon, yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, kat irtifakı ve kat mülkiyetinin en kısa sürede tamamlanabilmesi amacı ile 6306 sayılı Kanun’un 6/A maddesine istinaden taşınmazlar hazine adına tescil edilmiş olup, mülkiyet sahiplerinin hakları tapu kütüğüne belirtme olarak kaydedilmiştir. Bu itibarla, sözkonusu alanlarda yapılacak olan konut ve iş yerleri için düzenlenecek olan kat irtifakı veya kat mülkiyetine ilişkin işlemler tamamlandığında hak sahiplerinin haklarının belirtildiği ve hazine adına tescil edilmiş olan mülkiyetler yine bu hak sahipleri adına tescil edilecektir. Bu kapsamda, bahse konu hazine adına yapılan bu tescil işlemi hak sahipleri veya mülkiyet sahiplerinin mülkiyet haklarının ortadan kaldırılması değil, hak sahipleri için yapılacak konut ve iş yerlerinin yapım sürecinin hızlandırılması ve bir an önce hak sahiplerine konut ve iş yerlerini teslim edilmesini sağlayacaktır”

Depremin siyaset üstü bir konu olduğunun altını önemle çizen Necip Nasır, şunları söyledi: “Milletçe kenetlendiğimiz böyle bir felaket sonrasında, depremi siyasi malzeme yapma yönündeki bu tür girişim ve açıklamaları esefle kınıyorum. Devletimiz ve hükümetimiz nerede bir felaket olsa, orada vatandaşının yanındadır ve sürecin takipçisidir. Hiçbir İzmirli hemşerimizin bundan en ufak şüphesi olmasın."

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, İzmir İl Kongresi’nde virüs tedbirlerine aldırış etmeden salonu hınca hınç dolduran AKP iktidarını eleşt...

Bilişim Teknolojileri Bağımlılığını Araştırma Komisyonu raporunun değerlendirildiği TBMM Genel Kurulu oturumunda CHP Grubu adına konuşan İzmir Milletvekili Kamil Okyay...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda Türkiye ile Karadağ A...

DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Mehmet Emin Ekmen, "İktidar kendi kötü yönetiminin faturasını belediyelere kesiyor" dedi.

Başkan Tunç Soyer'in Küçük Menderes Havzası'ndaki ikinci adresi Beydağ oldu

CHP’li Sertel Tire-Belevi yoluna ayrılan bütçeyi eleştirerek, "Ölümlerden iktidar sorumludur" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlendi.

Yazarlar
Website Security Test