Facebook ta paylaştweet le

AK Parti 7. Büyük Kongresi başladı

24.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrede 50 kişilik MYK'nın üye sayısını 75 kişiye, 25 olan yedek üye sayısının da 35'e çıkaracaklarını söyledi.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi başladı. Ankara Spor Salonunda  (Ankara Arena) yapılan büyük kongrede, salonun önünde kar yağışına rağmen, değişik illerden gelen kalabalık bir grup toplandı. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kongre salonuna gelişinde gruptakileri selamladı. Kısa bir konuşma yapan Erdoğan, ''Üye sayımız 13 milyon 500 bine ulaştı. Bırakın Türkiye'yi dünyada böyle bir siyasi parti yok'' dedi. Erdoğan,  büyük kongrede 50 kişilik MYK'nın üye sayısını 75 kişiye çıkaracaklarını belirterek, 25 olan yedek üye sayısının da 35'e yükseltileceğini söyledi. Erdoğan, yedek üyelerin de  asıl üyeler gibi çalışacağını açıkladı. Kongre salonuna gelen Erdoğan'ı karşılayanların protokolde Binali Yıldırım'ın ilk sırada yer aldığı, onun yanında Cumhurbaşkanı Fuat Oktay'ın yer aldığı gözlendi. 

 

İki genel başkan vekili

Öte yandan, Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da partide halen bir olan genel başkanvekili sayısının ikiye çıkarılacağını söyledi. Parti yönetimiyle ilgili işlemlerin ardından tüzük değişikliği ve seçimlere geçilecek. Kongrede genel başkanlık için tek aday olması beklenen Erdoğan, yeniden bu görevi üstlenecek.  Kongrede parti organları için de seçim yapılacak. Parti il örgütlerinde yüzde 70'e ulaşan bu değişimin genel merkez kurullarına da yansıması bekleniyor. Kongrede 1.560 delege oy kullanacak. "Türkiye için güven ve istikrar" sloganıyla toplanacak kongrede, Erdoğan'ın, partisinin 2023 seçimlerine yönelik yol haritasını da açıklaması bekleniyor. 

 

(Ajans Bizim)

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası’nın 2018 sonuna kadar biriktirilen 40 milyar TL’lik yedek akçesinin 2019 yerel seçimlerinden iki ay önce, 2019 y...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa çalışma ödeneğinin tüm sektörler için Haziran ayı sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan altı rektör atadı.

''Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'' Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak yeniden ikiye ayrı kurumsal yapıya d...

Yazarlar