Facebook ta paylaştweet le

AK Partili Hamza Dağ, Ayvatoğlu ile ilgili açıklama yaptı

29.3.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan ve AK Parti’nin Ar-Ge biriminde çalışan Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili açıklama yaptı.

Katıldığı bir televizyon programında, sosyal medyada uyuşturucu kullanırken çekilen videosuyla gündeme gelen AK Parti’nin Ar-Ge biriminde çalışan Kürşat Ayvatoğlu hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “10 yıldır milletvekiliyim. Benim danışmanlarım belli. Genel merkezdeki özel kalem müdürüm de belli. Yakın ekipte çalışan biri değil. 2019 yerel seçimlerinden sonra Kastamonu belediyesinden çalışan, eski başkanın ‘babası yok, genel merkezde çalışsın’ diye referans olduğu bir arkadaş. Ar-Ge’de çalışıyor. Bundan çıkaracağımız dersler var. Partiye alırken bir sicil kaydı araştırması sadece değil başka araştırmalar da yapılması lazım” dedi.

 

Kürşat Ayvatoğlu’nun sözleşmesini feshettiklerini ve cezai süreç söz konusu olduğunu takipte olduklarını belirten Dağ, “Hukuken suçtan zarar gören taraf olarak müdahil olabiliriz. Böyle bir meselede suçtan zarar gören bir pozisyonum yok. Bu olaylardan dolayı sosyal medyada yer almasından dolayı partimiz zarar gördü ama mahkemenin müdahil olma başvurusu kabul etmeme olasılığı var. Daha çok dikkate etmeliyiz. Bize oy verenler AK Parti’ye yakıştırmadığı için üzülenler oldu. Helallik istiyorum. Bundan sonraki dönemde daha dikkat edeceğiz. Böyle bir konu geldiğinde hangi parti nasıl reaksiyon gösterdi noktasına da bakmamız lazım. Bu konuyu siyasallaştırmak isteyenlerin kendi partilerindeki taciz tecavüz olaylarına sessiz kalmalarını bir tarafa not etmek gerekiyor” diye konuştu.

 

Sosyal medyada gündeme gelen “Bir büro çalışanı nasıl bu kadar zengin olabiliyor” konusuna da değinen Hamza Dağ, “Bir yıllık süreç  zarfında bir şey olduğunu sanmıyorum. Bu konuda elinde delil olanlar, iddiası olanlar varsa ortaya koysunlar. Bir ticaret değil de bir nüfuz ticari yaparak ya da belediye hizmetleri noktasında bir çalışma varsa savcıların eli açık” dedi.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili “Eksik varsa söyleyin, öneride bulunun” çağrısına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili...

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin 25 Mayıs’ta yapılacağı açıklanan olağan genel kurulu öncesi ÖzgürİGC Grubu proje ve önerilerini açıklamaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Pazar Yerleri” konulu genelge gönderdi. Genelgede, 8-15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00 ila 17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze...

Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanlığı, hükümetin covid-19 pandemisi süresince izlediği yönetimi hedef alan bir video yayınladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Market Tedbirleri Genelgesi gönderildi.

Muharrem İnce’nin kurucusu olduğu Memleket Hareketi’nin partileşme çalışmalarında sona gelirken İzmir’den iki isme de önemli görev verildi.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, basını özgür olmayan bir ülkede demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla işlediğinden söz edilemeyece...

Yazarlar