Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

İnce'nin Edirne Mitinginde Birlik Görüntüsü

9.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Dünyada bir ilki başlatacağız. Kimin akıllı telefonu varsa havaya kaldırsın. Bir hükümetin medyası var bir de milletin medyası var medyası. Şimdi hepiniz canlı yayın yapacaksınız. Ben de bir selfie çekeyim. Rusya’dan, Güney Amerika’ya herkes Türkiye’deki bu durumu görsün.

Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları:

Dünyada bir ilki başlatacağız. Kimin akıllı telefonu varsa havaya kaldırsın. Bir hükümetin medyası var bir de milletin medyası var medyası. Şimdi hepiniz canlı yayın yapacaksınız. Ben de bir selfie çekeyim. Rusya’dan, Güney Amerika’ya herkes Türkiye’deki bu durumu görsün.

İLHAN KESİCİ, ABDÜLLATİF ŞENER VE YILMAZ BÜYÜKERŞEN’LE KÜRSÜYE ÇIKTI

İlhan Abi burada değil mi? Ekonomi biliyor mu? Başka ne olacaktı? Başarı hikayesi olacaktı… Yılmaz Büyükerşen Türkiye’de tek başına bir başarı hikayesi. Sonra ne olacaktı. Abdullatif Şener o da burada. Çok teşekkür ediyorum değerli abilerimi kocaman alkışlarla uğurluyorum.

Er meydanında hile yok. Ben gittim Sayın Karamollaoğlu’na sayın Akşener’e gittim, başarılar diledim. Az önce Sayın Demirtaş’a gttim başarılar diledim. Sayın Erdoğan’dan biraz önce haber geldi bu akşam saat 21’de görüşeceğim.

AKP kalkmış Manifesto yayınlıyor. Manifesto yayınlanacaksa onu ben yayınlarım, 16 yıldır ülkeyi yönetemeyen sen ancak iflas etmenin belgesini yayınlarsın.

Bu saatten sonra gelecek bildirgesi yayınlayamazsın. 

Bizim dönemimizde ne olacak?  Sloganımız ince eleyip sık dokuyacağız olacak

Ne demiş AKP Genel Başkanı "bana oy verip partime oy vermeyen münafıktır"

Ben müslüman kardeşlerimden birşey rica ediyorum. Madem partisine oy vermiyorsunuz, kendisine de vermeyin o zaman münafık olmazsınız. 

Gençler sizinle birlikte bu ülkeyi aydınlığa çıkartacağız . Bilim, insan hakları, özgürlük diyen bir cumhurbaşkanı olacağım. Kendi uydusunu yapan bir ülkenin cumhurbaşkanı olacağım bunları konuşacağız bunları.

Muharrem abiniz, öğretmen abiniz size cumhurbaşkanı olduğumda 19 Mayıs'ta gençlik, 29 Ekim'de cumhuriyet bursu vereceğim. Geri dönüşümsüz, 500 lira para vereceğiz. 25 Haziran sabahı, Türkiye'de yapılacak bütün sınavlardan hiçbirinden ücret alınmayacak. Eğer 80 milyonluk bir ülke kendi evlatlarını sokacağı sınavdan para alıyorsa bu utanılacak bir durumdur. Ücretliden damga vergisi var. Bir diğer ayıp. Dünyada birkaç ülkede kalmış. Zaten bilgisayarla yapıyorsun her şeyi; kaldıracağız bunları, modern, çağdaş bir ülke olacağız.

 

 

Er meydanında hile yok. Ben gittim Sayın Karamollaoğlu’na sayın Akşener’e gittim, başarılar diledim. Az önce Sayın Demirtaş’a gittim başaralar diledim. Sayın Erdoğan’dan biraz önce haber geldi bu akşam saat 21’de görüşeceğim.

ÇILGIN PROJEM: HUZUR

Bizim çılgın projemiz var diyor. Nedir o, Kanal İstanbul. Ya bundan 40-50 sene önce ilk köprüyü Demirel, ikinciyi Özal, üçüncüyü Erdoğan yaptı, dördüncüyü de gelir İnce yapar. Ne olacak.

Benim en çılgın projem huzur içinde beraber yaşamak, bu milleti barıştırmak bunun için meydanlardayım.Bakın; camileri, sendikaları, medyayı, şehitleri böldüler şehitleri.
Köprülerimizi böldüler. En son şimdi de üniversiteleri bölüyorlar, üniversiteleri.

Camileri, sendikaları, gıdaları, okulları, medyayı böldüler. Şehitleri böldüler şehitleri. Cudi'de şehit olursan başka para, Afrin'de şehit olursan başka para. Şimdi de üniversiteleri bölüyorlar, ama o üniversiteleri böldürmeyeceğim, böldürmeyeceğim, böldürmeyeceğim, böldürmeyeceğim.

Onlara o üniversiteleri böldürmeyeceğim. Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Muharrem İnce cumhurbaşkanı. Daha sonra dışarıda Putin vs. onlara da göstereceğiz. Önce içeride bir göstereyim.

AKP’nin Cumhurbaşkanı, CHP’lilerin Cumhurbaşkanı olmaz. Cumhurbaşkanı da tektir. Hepimizindir. Parti rozetini çıkardım Türk Bayrağı taktım çünkü 80 milyonun adayıyım.

Şoför bizi Almanya'ya götürecekti, Ortadoğu bataklığına bıraktı. Maho ağa gibi. Sizi Avrupa Birliğine sokacağım dedi ama onun yerine ortadoğu bataklığına soktu. 

Bu meydanda kaç avukat var?  Değerli avukat arkadaşlarım 50.000 avukat! Cübbelerinizi arabanızın içinde hazır tutun. Haziran akşamı hepinizi YSK'nın önüne davet edebilirim.

Fransız çıkmış kutsal kitabımıza dil uzatıyor. Senin ne haddine, sen kimsin! Önce içerde dirlik; sonra Fransa, Putin hepiniz geleceksiniz, hepinizle görüşeceğiz. Ben ilk önce 80 milyona bir, iri, diri olmasını göstereyim, sonra tıpkı Atatürk'ün döneminde olduğu gibi başı dik olacağız.

Tek olan hepimizindir. Cumhurbaşkanı tektir. Vatan tektir. CHP'lilerin vatanı ayrı, MHP'lilerin vatanı ayrı olur mu. Cumhurbaşkanı da tektir, hepimizindir.

Ben gariban oluyorum da sen nasıl zengin oldun o maaşla! Ülkeyi yöneten zengin, öğretmen gariban oluyorsa; çiftçi, emekli gariban oluyorsa burada bir sıkıntı var. Ülkeyi yöneten zenginleşiyor, yaşayanlar garibanlaşıyorsa bir sıkıntı var. Ülkeyi yönetirken zenginleşmeyen hep gariban kalan bir cumhurbaşkanı lazım.

Size sözüm bir tane, Yalovalı Kamyoncu Şerif'in oğlu olarak size sözüm bir tane. Siz zenginleşmeden zenginleşmeyeceğim. Beraber zenginleşeceğiz, beraber huzur içinde yaşayacağız.

Dolar durdurulamıyor. Sayın Erdoğan diyor ki, beni indirmek istiyorlar. Benim derdim Türkiye, Türkiye. Sen indiğinde dolar, euro, fiz, mazot parası, benzinin fiyatı inecekse in be kardeşim sen de. Sen 80 milyondan daha mı değerlisin. Dünya 5'ten büyüktür diyordun. Doğru söylüyorsun, arkandayım. Dünya 5'ten büyüktür ama Türkiye de senden büyüktür.

Birileri beni kandırmayacak, ben de milletimi kandırmayacağım. İnce eleyip, sık dokuyacağız. Emin olun, ben konuştukça, yakında bunlar ince hastalığa yakalanırlar.

Gençler, bu ülkeyi birlikte düze çıkaracağız. Bağırıp çağıran değil, yol gösteren cumhurbaşkanı. İnsan hakları, demokrasi, özgürlük; hukuk devleti diyen; kuantum diyen, uzay madenciliğini tartışan bir cumhurbaşkanı. Kendi uydusunu yapan bir ülkeyi tartışan cumhurbaşkanı.

Soruyor, parayı nereden bulacaksın. E sarayın ışıklarını kısacağım. 6 ay süreyle halka açık olacak. Ben Çankaya Köşkü'ne gideceğim, Atatürk'ün mekanına. O saray da milletin parasıyla yapıldı, onu da bu ülkenin en akıllı evlatlarına vereceğim.

Gençlerin kıvrak zekasına bayılıyorum. Geçen gün Balıkesir'e gittim, eşim Balıkesirli. Şöyle yazmışlar: Sarayı hemen boşalt, Yalova'dan eniştem gelecek.

Muhafazakar kardeşlerim; başörtünü ister evinde, ister dışarıda, ister devlette tak!

Biz, bir büyük yolculuğa çıkacağız. Korku şu, muhafazakarlara diyorlar ki; bak bizim dönemimizde bazı haklarınız oldu, bu seçilirse kaybedersiniz bu haklarınızı. Muhafazakar kardeşlerime sesleniyorum. İster evinde, ister dışarıda, ister devlette tak. Bu mesele milletin meselesi olmaktan çıkmıştır, istediğin yerde tak. Kendini kullandırma, benim böyle bir derdim yok.

Kadınlar, sizinle birlikte gerçekleştireceğiz bu sessiz devrimi. Kapı kapı gezmeye var mısınız? Tamam mı? 'Tamam' var ya; bu işi bitirecek bu tamam. Bu iş bitti.

Otobüste bir şoför, bir sürü yolcu var. Otobüs şu anda şoförün istediği yere gidiyor. Maho Ağa var ya; Almanya'ya götürecek yolda bırakıyor. Bizim şoför de Almanya'ya götürecekti, Orta Doğu batağına bıraktı.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde İYİ Parti'yle olması beklenen ittifaka ilişkin açıklama yaptı. CHP ile İYİ Par...

Meclis'te kavga. Bütçe görüşmelerinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi)'de Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş ile CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Atatürk'ün m...

Kılıçdaroğlu Almanya fotoğrafına karşılık Erdoğan hikmetyar fotoğrafı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel dünkü meclis bütçe toplantısında mecliste Cumhurbaşkanı Erdoğan...

Kemal Kılıçdaroğlu tbmm meclis bütçe konuşması canlı video 10 Aralık 2018

Kemal Kılıçdaroğlu: '1 ocak 2019'dan itibaren CHP'li belediyelerin hepsinde asgari ücret net vergisiz 2.200 TL olacak.'

Sözcü Gazetesi soruşturmasında 5 isim hakkında Fetö suçlaması ile 15 yıla kadar hapis istemi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: ''Binali Bey aday olursa istifasına gerek yok. Seçildikten sonra istifa edebilir'' son dakika açıklaması

Yazarlar
Website Security Test