Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Kuleli ve Işıklar Askeri Lisesini yeniden açacağız

14.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

ATO Congresium'da gerçekleşen konuşmada Meral Akşener dikkat çeken açıklamalarda bulunuyor.

ATO Congresium'daki İYİ Parti ‘Cumhurbaşkanlığı Seçim Kampanyası Başlangıç Toplantısı’nda salon hınca hınç doluydu. 

Toplantı başlayana kadar yapılan multivizyon yayınında, Akşener’in İçişleri Bakanlığı ve Meclis Başkan vekilliği yaptığı dönemlerin görüntülerinin yanısıra, İYİ Paritye geçen, 15 CHP'li vekilinde görüntüleri yer aldı. Akşener'in CHP'den İyi Parti'ye geçen vekillere teşekkürü salona dinletildi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray bir açılış konuşması yaparak “Milletin içinden çıkan, milletin imzaları ile aday olan ve milletin oylarıyla seçilecek Genel Başkan Akşener'in büyük vizyonunu dinleyeceğiz. Türkiye’yi yeniden güzel günlere taşımak isteyen bir liderle çalışmaktan onur duymalıyız.”dedi. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına geçildi.

 Aytun Çıray'ın ardından İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Ankara'da konuşarak yol haritasını açıkladı. 

Akşener'in dikkat çeken açıklamalarından satır başları şöyle:

Engelleri aşmak istiyorsan önce insanı seveceksin. İnsanı seversen tüm dağlar düz olur..İnsanı seversen onu bizden sizden diye ayıramazsın. İnsanı se¢ersen o acı çektiğinde evinde huzur içinde uyuyamazsın. Benim çocuğum diyemezsin bütün çocuklar bizim çocuğumuzdur. Benim evim benim çocuğum diyemezsin. Başını yastığa huzur içinde koyamazsın, koymamalısın. Aziz milletimiz adaylığa karar verirken düşündüğüm tek şey vardı. Son yıllarda insanla devlet arasındaki uçurumu ortadan kaldırmak. Bugün millet yeniden büyük bir değişime ihtiyaç duymaktadır. Milletim bana güvendi sadece 6 saat içinde 100 bin imza vererek milletine sahip çıktı.

 ''Demokratik usullerle 14 Mayıs 1950’da yapılan seçimlerle Türkiye demokrasi tarihinde bir değişim yaşanmıştır. Bugün millet yeni bir ihtiyaç duymaktadır. Biz bu değişim ihtiyacının farkındayız. Sadece saat içerisinde 100 bin imza vererek bir kez daha demokrasimize sahip çıktığını göstermiştir. İşte o milletle yürünemeyecek yol, geçilemeyecek engel yoktur.''

''Gittikçe artan bir şekilde hırpalanan insanlarımıza yalnız değilsin diyoruz. Ve bu anlayışı da devlet anlayışıyla birlik etmek istiyoruz. Milletimiz böyle karanlık bir havayı hak etmiyor.Ben bugün sizlere burada 16. yılını yaşamakta olan iktidarın eleştirisini yapmayacağım. Buna lüzum hissetmeyeceğim. Onlar, milleti saf yerine koymakla kendi tükenmişliğini itiraf ediyor. Sözün tükendiği yerdir. Artık bu yıpranmış defteri kapatma vakti gelmiştir

Farkında mısınız? Türkiye umutsuz gençlerin ülkesi oldu.Tüm bir tarihimiz umutların tarihi ülkesi olduğunu gösteren umutlarla doludur. Gençlerimizin umutlarını ve hayal kurma özgürlüklerini tekrar vermek zorundayız. Bununla ilgili acil bir şeyler yapmak zorundayız. 21. yüzyılın ilk çeyreğinde yeni dünyadaki pozisyonumuzu almak zorundayız.

Bugün sizlerle Cumhurbaşkanı olduğumda Türkiye’de nasıl bir devlet, nasıl bir vizyon olacağını paylayacağım. Devleti yönetmek ayrı şey, gündelik politikaların peşine takılmak ayrı şeydir. Devletin geleceği geçici, gündelik iktidar hırslarına feda edilmiştir.Son zamanlarda kendisine yapılmış tüm haksızlıklara rağmen Türkiye nasıl bir ülkedir, hatırlatmak isterim. Türkiye üzerine oynanan tüm oyunları bozmak, düşmanın gücü ne olursa olsun üstesinde gelme kanıtlarına sahip bir ülkedir. Tek bir ferdine tehdit hissettiği an bir araya gelerek yerle bir eden, uğruna övünülesi bir milletin ülkesidir.

 

 

Gençlerimizin üzerine örtülen umutsuzluk örtüsünü kaldırmak zorundayız. Devleti yönetenlerin birinci görevi devletle dünyayı buluşturmak olmalıdır. Öncelikle bilinmesi gerek ki devleti yönetmek ayrı şey gündelik siyaset ayrı şeydir. Türkiye nasıl bir ülkedir hatırlatmak isterim. Türkiye bir verdiğinizde bin veren bir ülkedir. Üzerine gelen düşmanının üstesinden gelmenin kanıtları ile dolu bir ülkedir. Türkiye dikkatleri üzerinde tutmayı hak eden üstün nitelikte bir ülkedir. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten bunu öğrendik.Kısaca Türkiye ayaklarından tutup geriye çeken olmasa zirveye çıkacak bir ülkedir.Yeter ki ülkemiz siyasetçiler tarafından değil devlet adamları tarafından yönetilsin.Güçlenen bir devlet anlayışına sahip olmalıyız. Biz bayram sofrasından bahsediyoruz çünkü milletimizin o sofranın etrafında toplanan büyük bir aile olduğumuza inanıyoruz. Bana hediye edilen tülbent ve yazmaları öpüp başıma koyma nedenim budur. Biz güneşin her doğuşunda yine olacağız. Savaşmak gerektiğinde o savaşı kazanacak güçte olacağız.

Milletimizin yüzde 82’si geçmişe özlem duyuyor.Bizim amacımız geleceğe yüzünü döndürmektir. Yoksulluk iktidarı sürdürme aracı olamaz olmamalıdır. Son yıllardaki itelenip kakılmamıza son vererek yeniden dünyaya örnek olacak şekilde geliyoruz. Devletin işleyiş maaliyetini düşürecek çözümlerimiz var. Devletin imkanlarının yandaşa aktarılmasına son verilmelidir. Ülkemizde bilimin gelişmesinde en büyük engel olan YÖK’ü tarihin sayfalarına göndermek bizim boynumuzun borcu olsun. Kuleli ve Işıklar Askeri Lisesi’ni yeniden açacağız.

Medeni karakteri olan şehir planlarımız hazırdır. İnsanlarımıza balık istifi yapan hastaneler yapmayacağız. Daha küçük ölçekli daha ulaşılabilir projeler yaparak gündelik hayatta yaşanan gelişmeden yanayız. Tarım ve hayvancılıkta yeni projeler hazırladık. Daha pek çok vaatlerimiz var bunları 30 Mayıs’ta sizlerle paylaşacağımız beyannamemizde paylaşacağız. Kurulurken ilan etmiştik. İyi bir Türkiye istiyoruz. Herkes çok net görüyor milletimizin yeni bir yönetime nefes almaya ihtiyacı var.

Hiçbir sorun onu üreten yönetimle çözülemez. Yeni bir yönetime ihtiyacımız var. Madem ki e-devlet uygulaması var devlet kendi ürettiği bilgiyi vatandaşından talep etmemelidir. Dış politika oradan oraya savruluyor. Her gün yeri kriz olamaz. Olursa orada yönetim boşluğu var. Eğitimden adalete ekonomiden yönetime çözülme var. Çünkü yönetim boşluğu var. Çocuklarımız taciz ediyor çocuklarımız öldürülüyor. Çünkü yönetim boşluğu var. Ormanlarımız yok ediliyor evcil olsun olmasın hayvanlarımız katlediliyor. Yönetim boşluğu var. Biz bu yönetim boşluğunu doldurmaya geliyoruz.

Milletimize rahat bir nefes aldırmaya geliyoruz. Ayakları yere basan güven veren bir ekonomi olmadan Türkiye’yi geleceğe taşıyamazsınız. Çok önemli isimlerle işbirliği yaptık. İlk beş yılda hedefimiz enflasyonu yüzde 5’in altına düşürmek ve altyapı çalışmalarını hazırlamak olacaktır. alacağımız her karar mülkiyet haklarına saygı duyarak şeffaf olacaktır. Bütün enerjimizi üretime vereceğiz. Biz ekonomiyi siyasetçi değil güven yönetir diyoruz. Ekonomiye yüklenen faturanın bedeli vatandaşa yükleniyor. Devlet öğrencinin harcından yediği tosttan vergi alır mı alıyor. Dünyanın hiç bir yerinde böyle bir sistem yok.

Kültürümüzde itibar mal ve mülk üzerinden kurulmaz. İtibar kişinin hırsızlık ve yoksullukla anılmamasıyla elde edilir. Her şeye olduğu gibi itibara da yamuk yapan bir iktidarla Türkiye 16 yıl yaşadı. Bizler tarıma sanayi gibi bakmak zorundayız. 5 yıl içinde tarım havzası almak planımız var. Toplum ikiye ayrılıyor bir tarafta helal ekmek peşinde koşan milyonlar diğer tarafta rant peşinde koşan siyaset simsarları. Büyük usta ne diyordu, “Yakarsa dünyayı garipler yakar.” Türkiye’yi de yakarsa mutfak yakar.

Çocuk üşürse millet üşür, devlet üşür. Milyarder gençlerimiz ve küresel markalarımız neden olmasın. Teknoloji üretmek lazım. Nasıl olacak iyi bir eğitim sistemi ile. Eğitime baktığımızda acı gerçek. Bugünkü sistem 21. yüzyılı kavrayamadığı gibi ayrımların kaldırılamaz bir noktaya geldiğini görüyoruz. Oysa ayrım çoukların yetenekleri arasında yapılmalıdır. Bugün birçok Türk genci dünya devlerinde ARGE merkezlerinde çalışıyor. Medya bize yer vermediği için sosyal medya ile defalarca söyledim. Üniversiteleri bölmek bir ülkeye yapılmış en büyük ihanetlerden biridir. Cumhurbaşkanı olduğumu zaman bu işlemin iptal sürecini başlatacağımı buradan ilan ediyorum.

İçinde adalet olmayan adalet saraylarına ihtiyaç yok. Dış polika siyasetçilerin iki dudağı arısına sıkışmaması gereken alan olmalıdır. ”

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

İki Parti arasındaki “Yerel seçimlerde nokta ittifak için 14 büyükşehrin seçilmesi” konusunu uzmanlara sorduk, işte görüşleri…

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimler için bazı büyükşehirlerde ittifaka gidebileceğinin yansımaları sürerken, İzmi...

Binali Yıldırım'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını isteyen İstanbullu taksiciler sosyal medyada Binali Yıldırım için kampanya başlattılar. Bakalım #Esnaf...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeleye işgal diyen HDP'li vekillere çok sert çıktı: ''Terör örgütünün temsilcisi olarak burada konuşamazsın sen. Neyin işga...

Muharrem İnce'den adaylık açıklaması. 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde aday olacak mı?

MHP'nin bazı büyükşehir belediye başkan adayları belli oldu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, CHP ile yerel seçimlerde ittifak konusuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Yazarlar
Website Security Test