Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

15 Temmuz ile Mücadele Edemediler

30.5.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Temel Karamollaoğlu, "15 Temmuz kalkışması ile de mücadele edemediler. İşin içine giremiyorlar çünkü fazla girdikleri zaman kabak başlarında patlıyor. Ciddi manada eğer bu meseleyi ele alırlarsa AK Parti'nin yüzde 70'i içeri girer" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’de ilk kez uygulanan e-miting sistemiyle bu kez de İzmir’den halka seslendi.

Temel Karamollaoğlu'nun İzmir Balçova'daki bir otelde gerçekleştirdiği e-mitinginden satır başları ; 

"15 Temmuz kalkışması ile de mücadele edemediler. İşin içine giremiyorlar çünkü fazla girdikleri zaman kabak başlarında patlıyor. Ciddi manada eğer bu meseleyi ele alırlarsa AK Parti'nin yüzde 70'i içeri girer"dedi.

"Medya padişahınsa sosyal medya da bizim. Dünyaya seslenmiş oluyoruz bu sayede. Türkiye'de seçimler maalesef başka ülkelerdekinden çok farklı geçiyor. AB ülkelerine gittiğinizde seçime katılan partiler eşit şartlarda yarışır. Medya partilerin fikirlerini mümkün olduğu kadar yansıtmaya çalışır. Ama bizde öyle değil. Bloklaşmış.Algı operasyonu ile iyiyi kötü, kötüyü iyi göstermeye çalışıyorlar.Barış olacaksa farklı fikirlere rağmen birbirimize tahammül etmeliyiz. Birbirimizi kucaklamaya hazır olmak mecburiyetindeyiz. Ülkede bir gerginlik var. Bunun ortadan kalkması bizim yaklaşımımıza bağlı. Herkesi sevmeyebiliriz ama herkesle konuşabilmemiz icap eder" diye konuştu.

"İstanbul'da Trafik kabus gibi. İş saatleri bittiğinde, sabah işe gelirken insanlar saatlerce zaman ayırıyor. Sahiller darmadağın olmuş. Kibir kuleleri dikilmiş. Düne kadar beş katlı sahilde binası olan insanların önüne 35 katlı binaları dikmekten çekinmemişler. Burada Allah'tan korkanlar için söylüyorum. Siz kendi menfaatiniz için başkasının binasını gölgeleyemezsiniz. Avrupa'nın bazı özellikleri var ki insan imreniyor. Adalet ve şehirleşme konularında böyle.Erdoğan, İstanbul'a ihanet ettiğini söyledi ama bunu düzeltmek için adım atmadı. Gelirken sahilde bir bina gözüme ilişti. Allah'tan korkmak icap eder. İzmir Büyükşehir Belediyesi, buradaki yapılaşmayı kentin güzelliği bozmayacak şekilde muhafaza etmeye çalışıyor.Bu belli.Adalet mülkün temelidir. Hak ve hukuk rafa kalkarsa insanlar kendi hakları için yol arar çatışma çıkar. Bu hükümetin mutlaka değişmesi icap eder. Herkes seçim güvenliğinden bahsediyor. Bütün vatandaşlarımıza özellikle söylüyorum sandığa mutlaka gidin. Oyunuza sahip çıkarsınız. Mutlaka bu ülkeyi değiştireceğine inandığınız zihniyetlere oy verin. Kimse gel bizimle beraber ol diye zorlayamaz. Bu e-miting ile yüz binlerce kardeşimize ulaşmış olalım. Onların soruları varsa alalım."

"Bir malzeme metal yorgunluğa uğrarsa artık kullanılamaz. Mutlaka değiştirilmesi icap eder. Aslında teşkilatlarında yok ama zihniyetinde metal yorgunluk var. Problem çözemiyor. Dolar üç ileri bir geri. Bu bir problemi çözme manasına gelmiyor. Bu ekonominin iyiye gitmediğinin işareti. Hükümetin ekonomiyi iyi idare edemediğinin işareti. Türkiye'yi kıskaca almaya çalışırlar tabi. Dışarıdakiler senin dostun olmaya çalışsa bile senin rakibin. Ekonomide seni ezecek ki o üretip sana satacak. Sen bunu unutursan bana karşı komplo kuruyorlar. Günaydın. Sanki ilk kez başına geliyor. Türkiye üç kıtanın birleştiği yer. Böyle yerlerdeki ülkeler güçlü olursa stratejik mevki onların gücüne güç katar.Ama zayıf olurlarsa herkesin hücumuna uğrarlar.Kendi politikalarımızı uygulayamıyoruz. Biz rüzgarın önünde esen yaprak gibi bir oraya bir buraya savruluyoruz. Problemlerimiz bir, iki, üç, beş değil. Dağ gibi büyüdü. Bizim güçlü olmamızın ilk şartı uyum içinde yaşayabilmemizdir. Ama biz bunun tam tersini yapıyoruz."

“Herkes seçim güvenliğinden bahsediyor. Milletimizden sandığa mutlaka gitmesini istiyoruz.İçinde bulunduğunuz problemleri çözebileceğine, doğru adımlar atacağına inandığınız bir zihniyete oy vererek sandığa sahip çıkın. Mühendisler bilir. Bir malzeme metal yorgunluğuna uğrarsa artık kullanılmaz. Aslında Ak Parti’nin teşkilatlarında metal yorgunluğu yok. Zihniyetinde metal yorgunluk var. Problem çözemiyor çünkü.

“İktidar diyor ki, Türkiye’yi kıskaca almaya çalışıyorlar. Elbette çalışırlar. Dışarıdakiler senin hasmın değilse bile rakibin.  Ekonomide seni ezecek ki o üretip sana satacak. Bunu unutursan ‘bana karşı komplo kuruyorlar’ dersin. Günaydın!Türkiye üç kıtanın birleştiği yer. Böyle yerlerdeki ülkeler güçlü olursa stratejik mevki onların gücüne güç katar. Ama zayıf olurlarsa herkesin hücumuna uğrarlar.Kendi politikalarımızı uygulayamıyoruz. Biz rüzgârın önünde esen yaprak gibi bir oraya bir buraya savruluyoruz.” 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca sakıncalı bulunan gruplarla irtibat halinde oldukları iddia edilen 103 köy muhtarı ve 156 mahalle muhtarı olmak üzere t...

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından İş Bankası konusunun gündeme getirilmesini eleştirdi ve vatandaşları iş bankasına sahip çıkmaya dave...

‘Milli Mücadele kahramanımız İsmet İnönü’yü 56 yıl önce çekilen bir fotoğraf üzerinden eleştirenler ABD Başkanının attığı teşekkür tweetini çerçeveletip makam odaların...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hürriyet Gazetesi'ne bir ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde konuşuyor.

İzmir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülün Brunson davası başladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP'nin İş Bankası hisseleri hakkında konuştu.

Yazarlar
Website Security Test