Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Evet CHP Camileri Yıkıyor

5.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Muharrem İnce Ankara'dan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi: Köprüye para ödüyoruz. Geçmesek de. Köprüden 40.000 aracın geçme garantisi verilmiş. Günde 14.000 araç geçiyor. Havaalanında da aynı şekilde. Uçmasan o parayı sen halk olarak ödeyeceksin. Hastaneler de aynı şekilde onlara da hasta garantisi verilmiş. Ey aziz milletim soyuluyorsun soyuluyorsun. Soyuyorlar seni ...

 Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün Ankara'daydı. 

İnce'nin konuşmalarından satır başları; 

Ben burada gelecek diyorum. O "CEHAPE cami yıkıyor" diyor. Yuhlamayın. Evet CHP cami yıkıyor bakın CHP'li belediyelere tüm camiler pırıl pırıl camileri yıkıyoruz deterjanlarla, tertemiz bütün camilerimiz. Bir kere Türkçe'de HA diye bir harf yok. Dolayısıyla CEHAPE diye birşey de yok, tabi diploma olmayınca böyle oluyor. 

Bunlar Türkiye'yi Washintonton'dan yönetiyorlar. Ben Türkiye'yi Ankara'dan yöneteceğim. 

Metalin bir kısmında "metal yorgunluğu" varsa bir bunun geri dönüşü yoktur. İki metalin bütününü kapsar. Buradan başlar tepeye kadar gider. 

Karakıştan çıktığınızı düşünün , bir bahar temizliği yeni bir güne başlıyorsunuz. 

Evinizde koltukları bile 16 sene aynı yerde tutar mısın? İşte şimdi tam değiştirme zamanı. 

'Senin gecekondun var, onun 1150 odalı sarayı var. Yetmedi 5 tane de İstanbul'da var. O da yetmedi, Marmaris'te 300 odalı saray yaptırıyor. Bir şey söyleyeceğim. Ben devam etmeyeceğim buna karşı çıkacağım.

Köprüye para ödüyoruz. Geçmesek de. Köprüden 40.000 aracın geçme garantisi verilmiş. Günde 14.000 araç geçiyor. Havaalanında da aynı şekilde. Uçmasan o parayı sen halk olarak ödeyeceksin. Hastaneler de aynı şekilde onlara da hasta garantisi verilmiş. Ey aziz milletim soyuluyorsun soyuluyorsun. Soyuyorlar seni ... 

Son 15 yılda alınan bu 320 Milyar Dolarla fabrika kurdular mı? Hayır... Taşa toprağa betona yatırdılar. Niye biliyor musunuz? Fabrika kurarlarsa çalmak zor oluyor. Yol yaparsa inşaat, beton yaparsa çalmak kolay. Olay bu. 

 “Kadınların iş gücüne katılım oranını arttıracağız. ‘Nasıl yapacaksın?’ diyor. Her mahalleye bir kreş açacağız. Çocuk kreşe, kadın işe. Her semte bir bakım evi açacağız. Çocuklarımızı iki yıl içerisinde bu ülkede hiçbir çocuk tarikat yurtlarına muhtaç kalmayacak.

Cumhurbaşkanı kavga etmeyecek, televizyonlara çıkacak ve gençlerle tartışacak. Kaşar gazetecilerle konuşmayacağım bile. Bugün o sarayın yalakası kaşar gazeteciler var ya, Cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk ziyaret eden o kaşarlar olacak ama televizyonlara onlarla çıkmayacağım. Televizyonlara ailesinin şartlarından dolayı okuyamamış sanayi sitesindeki çırak, kalfa çocuklarla, atanamamış gariban ailelerin öğretmen çocuklarıyla çıkacağım. Onlara; ‘özgürce sorularınızı sorun’ diyeceğim. Cumhurbaşkanı abi olacak gençlere.

Passolig’i hemen kaldıracağız. Son günlerde sıkıştıklarını görünce iftiralara başladılar. İnce TİKA’yı kapatacakmış. Hiçbir yerde TİKA’dan bahsetmedim. Generalin iftara katılmasına karşıymışım. Benim karşı olduğum şey beni eleştirirken resmi üniforma ile generalin alkış yapması. Fabrikaları kapatacakmışım. Yalandan kim ölmüş. Erdoğan 16 yılda 500 kişinin çalıştığı bir tane fabrika yaptın mı? Köprüleri yıkacakmışım. Bence kafayı kırmış bunlar. Bunlar yakında ince hastalığa tutulacaklar. İmam Hatipleri kapatacak diyor. Bir baba çocukları arasında ayrım yapar mı?

İmam Hatipliler bu memleketin evladıdır. İmam Hatiplerde 3 sene öğretmenlik yaptım. Vicdansızlar, sorun bakın o öğrencilerime kötü davrandım mı? Erdoğan, ben sana benzemem. Benim yetişme tarzımda insan ayrımım yok. Ama sen Alevileri sevmiyorsun. Ama ben seviyorum. Çünkü insanları seviyorum. Erdoğan; sen Kürtleri sevmiyorsun ama ben seviyorum. Hiç kimse arasında ayrım yapmıyorum. İmam Hatipleri neden kapatayım” diye konuştu.

“Ekonomi alarm veriyor, kamyon duvara çarpmak üzere. Büyük sorunlar yorgun adamlarla çözülmez, büyük sorunlar cesaretle, yeni bir ruhla, heyecanla çözülür. Yorgun bir Cumhurbaşkanı var. Şimdi onu değiştirelim yeni birini getirelim. Bugün Ankara’da prova yapıyoruz. Büyük Ankara Mitinginin provasını yapıyoruz. Mitinge bir milyon kişi bekliyorum” ifadelerini kullandı.

İnce, konuşması sırasında Eryaman Camii'den kendisine seslenip el sallayanlara, "Camide siyaset olmaz gelin buraya"dedi.

 "Başlarken bu iş ikinci tura kalır ikinci turda yarışırız diyordum. Şimdi aynı noktada değilim. 4 Mayıs'tan bugüne 1 ay oldu. Bugün 1. turda da bu işin olabileceğini o değişim ruhunu o dip dalganın günden güne geliştiğinin farkındayım. Bu olacak. Bir yeniliğe ihtiyaç var. Büyük sorunlar yorgun insanlarla çözülmez. Büyük sorunlar diri hareketlerle çözülür. Türkiye’nin büyük sorunları var. Türkiye'nin büyük sorunları yeni yüzlerle çözülür. Yeni umutlarla çözülür. Bu ruhu görüyorum bu bana büyük enerji veriyor. Benim vitamin hapları da bunlar zaten" diye konuştu.

CEP telefonlarının dinlendiği yönündeki imalarının sorulması üzerine İnce, "Yüzde yüz dinliyorlar. Eski alışkanlıklar. FETÖ ile ortak olduğu günlerde beraber dinliyorlardı şimdi yalnız dinliyor" ifadelerini kullandı.

Parlamenter sisteme geçiş için 2 yıllık süre ifadesinin rahatsızlık oluşturduğunun hatırlatılması üzerine İnce, "Restorasyon süreci o kadar sürebilir. Bakalım kısaltmaya çalışırız ama 2 yıldan önce olacağını pek sanmıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar-Çekmeköy metro hattı açılışında, Cemal Kaşıkçı cinayeti ve MHP'nin 'Af' teklifine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Gençlik Vakfı'nın genel merkez açılışında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP'nin tarihini biz iyi biliriz. Adnan Menderes v...

Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden Eski adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ‘andımız’ tepkisi nedeniyle yaylım ateşine tuttu.

Son günlerde siyasi tartışmaların malzemesi yapılan İş Bankası, CHP hisseleri ve Atatürk'ün Vasiyeti'yle ilgili Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in 18...

MHP genel merkez binasına "Andımız"ın yazılı olduğu dev bir pankart asıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili, "Türkiye’nin ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ya da herhangi bir yetkiliye ses kaydı v...

Yazarlar
Website Security Test