Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Mehmet Şimşek: 'OHAL'i inşallah kaldıracağız'

12.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk oldu.

Ekonominin birinci adamı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek İsmail Küçükkaya'nın FOX TV ekranlarındaki Çalar Saat programına konuk oldu. Bakan Şimşek, TÜSİAD ile olan görüşmeden, büyüme rakamlarından, OHAL'den, kur hareketlerinden ve Türkiye'ye yatırım yapacak kişilerin ve firmaların neye göre yatırım yaptıklarını veya yatırımı çektikleri hakkındaki düşüncelerini de aktardı. 

Mehmet Şimşek'in konuşmasından satır başlıkları şöyle; 

"TÜSİAD ile dün bir görüşme oldu ve iyi geçti. Fiyat istikrarı, enflasyonun kontrolü gibi aksayan yönler olsa da ülkemizin başarıları ortadadır. Başbakanımız daha çok dinledi ve sonra soruları yanıtladı. Yapacağımız reformlar konusunda bir takım değerlendirmeler yapıldı." 

Büyüme rakamlarıyla ilgili de konuşan Şimşek, "Türkiye 2003-2017 arası ortalama 5.7 büyüdü. 1927-2017 arası ortalama 4.7 yerine 5.7 büyüyebilseydik ülkemizin ekonomisi şu ankinden 2.5 kat daha fazla olurdu." 

Avrupa'nın kendi ihtiyacını büyük ölçüde gidermiş olduğunu söyleyen Bakan Şimşek, "Üretim açısından bakıldığında Avrupa'da her şey oturmuş, sonra şehirlerdeki durum da öyle. Altyapı sorunu yok. Şehirleşme çok ileri seviyede. Avrupa'da gecekondulaşma yok Avrupa bunları çok uzun süre önce halletti."

OHAL konusunda da görüşünü söyleyen Mehmet Şimşek, "Türkiye'de yaşanan tramvaların etkisi yok dersem bu doğru olmaz. Doğrudan yatırım azaldı ama yatırım ortamı reformu yaptık ve inşallah OHAL'i kaldıracağız." dedi.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Dilipak: ''AK Parti tabanının bile üçte ikisi bu durumdaydı. Bakanlar,milletvekilleri bunların etkinliklerine katılıp gözyaşları içinde sahnelenen gösterileri alkışlıy...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İlişkilerimiz stratejik ortaklık seviyesine çıkarılmıştır” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Bizim kendi içimizdeki hiçbir tartışma, hiçbir farklı fikir AK Parti’ye karşı olan mücadelemizden daha kıymetli değildir...

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 18 Ekim Perşembe günü Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanlığına aday adaylığı başvuru dosyasını teslim edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Mart 2019 yerel seçimleri için Ankara'da Mansur Yavaş isminin ciddi anlamda konuşulduğunu söyledi.

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, yerel basının yaşadığı sıkıntılar konusunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün ya...

Yazarlar
Website Security Test