Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Saadet'e Verilen Oylar CHP'ye mi Gidiyor?

13.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Milli Gazete yazarı İsmail Hakkı Akkiraz, Sermayesi iftira olanlar başlıklı bugünkü köşe yazısında, AK Partili kesim tarafından ortaya atılan 'Saadet Partisine verilen oylar CHP'ye gidiyor' iddialarını yanıtladı.

Saadet Partisine Verilen Oylar CHP'ye mi Gidiyor? 

Milli Gazete yazarı İsmail Hakkı Akkiraz, "Sermayesi iftira olanlar"başlıklı bugünkü köşe yazısında, AK Partili kesim tarafından ortaya atılan 'Saadet Partisine verilen oylar CHP'ye gidiyor' iddialarını yanıtladı. 

İşte o yazı ; 

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)’a hamd ederim. Salât ve selâm, Peygamberimize âline ve sahabelerine olsun.

İftira; olmayan bir şeyi olmuş gibi anlatmak veya nakletmektir.Nefsini ilah edinen kimi insanların elde etmek istediği makam ve mevkiler vardır. Bu insanlar, bu makam ve mevkileri zorla elde etmeye çalışırlar. Burada karşılaşılan engelleri aşmak için kullanılan en önemli araç, iftira etmek ve karalama yapmaktır.İftira, toplumda adaletin tam olarak etkisini kaybettiği zamanlarda yaygınlaşan sosyal ve ahlaki bir hastalıktır.İşlemedikleri bir şeyden dolayı insanları suçlamak, iftirada bulunmak en büyük rezilliktir. İftira, Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazların, rakiplerini alt etmek için saptıkları iğrenç bir yoldur.Ülkemizde 24 Haziran günü yapılacak seçimlerde Saadet Partisi’ne yönelik olarak yürütülen karalama kampanyası, tam bir iftira furyasına dönüşmüştür.

Saadet Partisi’ne verilen oylar CHP’ye gidiyor. Saadet, nasıl din düşmanı CHP, askerimizi şehit eden bebek katili PKK’lılar ile birlikte olabilir?Temel Karamollaoğlu, HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın tahliyesini nasıl isteyebilir?Saadet’liler Tayyip Erdoğan düşmanı oldukları için vatana ihanet suçu işlemektedirler. Saadet, Erdoğan’ı yıkmak isteyen ABD ve İsrail şer ittifakı ile birlikte hareket ediyor. Saadet’liler, Erbakan Hocanın kemiklerini sızlatıyor.

Daha başka iftiralar ile Saadet Partisi’ni karalamak; AK Parti’li fanatikler, Bahçeli ve adamları için zevkle yerine getirilen bir göreve dönüşmüştür. Bu konuda hiçbir ahlaki ve insani kural da tanınmamaktadır. Saadet için söylenen, “Onların kilosu belli” beyanı ise, kibir siyasetinin geldiği noktayı gösteren önemli bir belgedir.

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ

“Saadet Partisi’ne verilen oylar CHP’ye gidiyor.”Bu sözü kimler söylüyor? Bakanlık yapmış kocaman kocaman adamlar söylüyor. Gerçekten Saadet’e verilen oylar CHP’ye mi gidiyor? Bu adamlar iyi biliyorlar ki Saadet’e verilen oylar, CHP’ye değil Saadet Partisi’ne gidiyor. Amaçları ise, AK Parti seçmeninin Saadet Partisi’ne oy vermesini engellemektir. Ancak bu tür söylemler, aksine seçmenin Saadet Partisi’ne olan teveccühünü daha da artırıcı bir etki yapmaktadır.

Söylenen bu tür sözlerin aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın küçük partisi MHP’yi de sıkıntıya sokacak bir yanı vardır. AK Parti’ye verilen oylar MHP’ye gider veya MHP’ye verilen oylar AK Parti’ye gider sonucunu doğurur ki bu algı her iki partinin de birbirine olan güvenini sarsmaktadır. Nitekim MHP’liler de bu tür söylemlerden duydukları rahatsızlıkları dile getirmektedirler. Saadet Partisi’nin CHP ve PKK ile birlikte olduğu söylemi ise tam bir nasipsizlik örneğidir. Bu sözler kara cahillerin bile söylerken yüzünü kızartacak sözlerdir amma, bu adamların kara cahiller kadar bile vicdanlarının olmadığını gösteriyor. Saadet Partisi’nin CHP ve İyi Parti ile birlikte yaptığı Millet İttifakı bir seçim işbirliğinden ibaret kanuni bir hakkın kullanılmasında ibaret bir olaydır. Ki bu ittifak yasasını Saadet Partisi değil, AK Parti ve MHP birlikte çıkarmışlardır. Çıkarılan bu yasanın içinde bu imkândan ancak, AK Parti ve MHP yararlanabilir hükmü de yoktur. AK Parti’lilerin bilmesi gereken bir gerçek de Erdoğan’ın CHP’nin katkılarıyla Başbakanlık koltuğuna oturabildiğidir. Saadet Partisi’nin Millet İttifakı içinde yer alması, toplumda barış ve huzurun sağlanmasına olumlu katkılar sağlamıştır. Demirtaşın tahliye edilmesi ile ilgili olarak Temel Karamollaoğlu’nun söylediği sözler, “adalet herkes içindir” esası gereği söylenmiştir. Yasal olarak adaylığı ilan edilmiş bir kimsenin taliye edilmesini istemek insan ve Müslüman olmanın gereğidir. Saadet Partisi’nin Erdoğan düşmanı olduğu, bu bakımdan ABD ve İsrail şer ittifakı ile birlikte hareket ettiğinin söylenmesi, ancak bir akıl tutulması hastalığının tipik bir ürünüdür. Saadet Partisi’nin AK Parti iktidarının icraatları ile ilgili olarak dile getirdiği gerçekler, düşmanlıktan değil, “din nasihattir” esasından dolayıdır. Ancak Saadet Partisi’nin yaptığı bu olumlu katkıyı bedevi değil, medeni insanlar anlar. Saadet Partisi Erbakan’ın kemiklerini sızlatıyor diyenler, galiba kemik sızlatma konusunda uzmanlaşmış kimseler olacaklar ki, bu konuda ahkâm kesiyorlar. Eğer ortada bir kemik sızlatan varsa, bunların kimler olduğunu Saadet Parti’liler gayet iyi bilmektedir. Beyler güneş balçıkla sıvanmaz. Üstünlük sayılarda değil, takvadadır.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR
24 Haziran seçimlerinde Erdoğan ve Bahçeli için; Allah kendileri için nasıl bir netice takdir etmişse olacak olan odur. Bu Saadet Partisi, CHP, İyi Parti ve HDP için de geçerlidir. İktidar günlerini insanlar arasında döndüren ancak Allah’tır. Allah’ın verdiğini geri çevirecek hiçbir güç ve kuvvet yoktur. Bir millet layık olduğu yönetimi bulur esası önemli bir kuraldır. AK Parti; 16 yıllık iktidarında “insanların dünya ve ahiret saadetlerini” temin etmek maksadıyla bir tek icraata imza atmamıştır. Uyguladığı sosyal politikalardan eğitime, adaletten ekonomiye, dış politikaya kadar bütün alanlarda yaptığı bütün icraatlar; bu milleti, tahammülü zor sıkıntılarla karşı karşıya getirmiştir. Bunu düşünen herkes görmektedir. Hiç iyi şeyler olmadı mı diyenler bilmelidir ki yapıldığı iddia edilen iyilikler, yürütülen kötülüğün gerekçesi ise, böylesine yapılan iyilikler de kötülüktür. “Onların yaptığı iyi şeyler boşa gider” esası unutulmamalıdır. Son üç yıldır, Saadet Partisi’nin ve Genel Başkanı Temel Karamollaroğlu’nun dile getirdiği konular milletimiz nezdinde karşılık bulmuştur. Bu bir dip dalganın oluşmasına neden olmuştur. 

Yazının Tamamı İçin

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar-Çekmeköy metro hattı açılışında, Cemal Kaşıkçı cinayeti ve MHP'nin 'Af' teklifine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye Gençlik Vakfı'nın genel merkez açılışında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''CHP'nin tarihini biz iyi biliriz. Adnan Menderes v...

Milliyetçi hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden Eski adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı ‘andımız’ tepkisi nedeniyle yaylım ateşine tuttu.

Son günlerde siyasi tartışmaların malzemesi yapılan İş Bankası, CHP hisseleri ve Atatürk'ün Vasiyeti'yle ilgili Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in 18...

MHP genel merkez binasına "Andımız"ın yazılı olduğu dev bir pankart asıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili, "Türkiye’nin ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ya da herhangi bir yetkiliye ses kaydı v...

Yazarlar
Website Security Test