Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

''Çarşı pazar fiyatları enflasyonu katlamış''

28.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Türk Lirası'nın dolar karşısında değer kaybetmesi ve temel gıdaların bile ithal edilmesi, vatandaşın cebini zorlamaya başladı. Marketlerdeki fiyatlar, "kriz yok" çıkışıyla ters orantılı olarak hareket ediyor. Geçen yıl 50 - 60 lira ile pazara çıkan bir vatandaş, bu yıl aynı ürünleri alabilmek için en az 110 - 120 liraya ihtiyaç duyuyor.

Dün her zaman olduğu gibi market alışverişine gittim. Çocukların çok sevdiği gofret var. 10’lu paketler hamlinde almak için elimi uzattım 1 lira olan gofret baktım 1.95 olmuş. Elim gitti geldi, içim burkularak almaktan vazgeçtim. Bir süre sonra eşim pazardan aradı, ‘domates 10 lira, börülce 13 lira ne yapayım’ dedi. İhtiyacın kadar al veya alma dedim.

Çocukların okul alışverişine her yıl bir bütçe ayırırız. Bu yıl da öyle yaptık. Eşim o bütçeyle alışverişe çıktı. Bir süre sonra aradı, ‘bu para ihtiyacın yarısına yetmedi’ dedi. Acil olanları alın dedim. Durum o ki çarşı pazarda fiyatlar almış başını gitmiş. Devletin resmi rakamlarına bakınca Ağustos ayında enflasyon yüzde 17.05. Görünen o ki çarşı pazardaki fiyatlar enflasyonu katlamış. Ya Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) çok yavaş ya da çarşı Pazar çok hızlı. Asgari ücretle çalışanlar nasıl geçine bilsin. Bazı ürünlerde fiyatlar neredeyse günlük değişiyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test