Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığı sistemli şekilde yürütülüyor

16.11.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Hayatı boyunca Atatürk’e, Türk Millî Mücadelesine ve Cumhuriyetimize hakaretler yağdıran Kadir Mısıroğlu’nun sarf ettiği kin ve nefret dolu ifadeler, tarihi gerçeklerle bağdaşmayan açıklamalar ve düşük seviyedeki üslubu kuşkusuz Türk Halkı’nın büyük çoğunluğunu rahatsız etmektedir. Akıl ve bilgi sahibi olan herkes bilir ki; Türk Millî Mücadelesi, sadece işgal ordularına karşı verilen bir askeri mücadele değil, Türk Milleti’nin; her türlü iç ve dış sömürgeci zihniyete, inanç değerlerimize yapılan saldırılara, çıkar amacıyla dinimizi çarpıtan yobazlığa, geri kalmışlığa, eğitimsizliğe, ekonomik kalkınmamızı engelleyen bağnazlığa, tam bağımsızlığımızın önündeki engellere karşı yürüttüğü bir mücadeledir ve Atatürk bu mücadelenin tartışmasız lideridir. Kadir Mısıroğlu’nun arzu ettiği gibi; kurtuluş savaşını, arkasında işgal kuvvetlerinin çok büyük desteği olan Yunan ordusu kazansaydı, bugün vatanımızın ve milletimizin ne durumda olacağını değerlendirmek hiç de zor değildir. Bu nedenle bu şahsın iddia ve iftiralarıyla zaman harcamak gereksizdir.

Bence Diyanet İşleri Başkanı’nın, Atatürk haftasının ilk gününde; resmi kıyafetiyle, herkesin gözüne sokacak şekilde bu düşüncedeki bu şahsı ziyaret etmesi, birlikte pozlar vermesi, basına servis edilmesi, haber yapılması ve bunların tam da Ata’mızın ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da gündemi meşgul edecek şekilde ortaya konması sadece “insani bir ziyaret” olarak açıklanabilecek bir durum değildir. Bunun “masum bir hasta ziyareti” olarak takdim edilmesi beni hiç ikna etmemiştir. Dünyanın her yerinde, devlet adamlarının ve kamu görevlilerinin bu tür davranışları destek mesajı olarak algılanır. Bu tür davranışlar aynı zihniyetteki bütün insanlara cesaret verecek davranışlardır. Bu nedenle, devlet terbiyesi görmüş, milletine ve milli değerlerine saygılı devlet adamları ve kamu görevlileri; toplumun bir bölümünde tepki yaratacak, toplumun bir bölümünü rencide edecek, birlik ve beraberliğe zarar verecek, Milli değerleri örseleyecek bu tür davranışlardan özenle kaçınırlar. Diyanet İşleri Başkanı kimliğiyle yapılan bu ziyaret gerçekten masum bir ziyaretse; sessizce yapılmalı, resmi kıyafetle pozlar verilmemeli, reklam edilmemeliydi. Diyanet İşleri Başkanı bütün özel ziyaretlerini bu şekilde ortaya koyuyor mu? Masum bir ziyaretse, tepkiler sonucu yapılan açıklamalarda; “İddia edildiği gibi bu şahsın Atatürk’le, Millî Mücadelemizle ve Cumhuriyetimizle ilgili görüşlerine katılmamız mümkün değil, ama…” denilerek bu değerlerimize saygının da ifade edilmesi gerekmez miydi? Bundan bir yıl önce Atatürk açılımı yapanların, “Atatürk de Cumhuriyet de bizim” şeklindeki açıklamalarıyla sevgi ve saygılarını ifade edenlerin samimiyetlerini kanıtlamaları için gereken fırsat bugün ellerine geçmiştir. Gerçekten samimilerse gereğini en kısa zamanda yerine getirmelidirler.

Bunun yanında, bu yıl Atatürk haftasında bazı gazetelerde aynı zihniyetteki bir takım zevatın Türk Milletinin Atatürk sevgisini, Atatürk’e olan saygısını yine seviyesi düşük ifadelerle alaya almaya çalışması, ağıza alınmayacak kelimelerle (sözde) eleştirmesi, yine gördükleri tepki sonrasında “ben Atatürk’ü aşağılamadım” şeklinde savunmaya geçerek geri adım atmaları ve bütün bunların aynı günlerde hayata geçirilmesi de üzerinde düşünülmesi ve birlikte değerlendirilmesi gereken bir durumdur kanaatindeyim.

Bütün bunların bende yarattığı izlenim; Atatürk düşmanlığının ve Cumhuriyet aleyhtarlığının sistemli ve planlı bir şekilde yürütüldüğüdür. Buna karşılık bu yıl 29 Ekim ve 10 Kasım’da Anıtkabir rekor ziyaretçi sayısına ulaşmış, cadde ve sokaklar Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle dolu insanlarla dolup taşmıştır. Türk Milleti büyük çoğunluğuyla ülkemizde yapılmak istenenin farkındadır. Atatürk’e ve Cumhuriyetimize yapılan saygısızlığı görmektedir ve kabul etmemektedir. Unutulmamalıdır ki; Türk Milleti vefalıdır, Türk Milleti inançlıdır, Türk Milleti asildir, Türk Milleti sabırlıdır ve zamanı geldiğinde hak eden herkese hak ettiği dersi mutlaka verecektir.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Yazarlar
Website Security Test