Facebook ta paylaştweet leGoogle Plus ile paylaş

On binlerce insan ölecek, kimin umurunda?..

7.12.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Varsa yoksa köprüler, havaalanları, “İkinci” boğazlar, Türkiye “deprem riski” bakımından Dünya beşincisi. (1. Rusya, 2. Endonezya, 3. Pakistan, 4. Brezilya, 5. Türkiye) Uzmanlar “Her an İstanbul’dan Van’a ‘7 şiddetinde’ deprem olabilir” diyor. Dahası; İstanbul civarında 4 / 4.5 şiddetinde bir deprem olursa, gazetelerde, TV’lerde kıyamet; “Büyük depremin öncüsü mü, geliyor mu” feryatları!..”

Sonra “yeni bir 4 / 4.5’a kadar” Temel’ce; Sessüzlük!..

Taa, 1999 depremden beri, “7 ve üstü bir depremde İstanbul’un Doğu yakasında şu kadar on bin, Batı yakasında bu kadar 10 bin insan olur, şu kadar yüz bin konut yıkılır, şu kadar milyar lira zarar olur” hesaplara ortaya saçılır.

Tamam da… Ya tedbir; nerede tedbir; “Deprem toplanma alanlarında imar değişikliği yapılır ve AVM’ler yükselir!..”

“Bina, köprü, tünel yenilemesinden, güçlendirilmesinden” ne haber; lafta varlar da, etrafımızda gören var mı, acaba?..

Neden; “Doğal afetler, Allah’tandır, kaderdir; ölen ölür, Allah rahmet eylesin ve de kalan sağlar bizimdir; nasıl olsa onlar bize oy verir!..”

 

 

“TC’yi reddettiren” Bahçeli Partisi!..

 

Ne hâllere düşürdüler, “Devlet Bahçeli’nin bekası” için “Başbuğ” Alparslan Türkeş’in partisini; yazıklar olsun!..

Haberi, TV’de dinlerken inanamadım; “Resmi Kurumların tabelalarından AKP iktidarı döneminde kaldırılan ‘T.C.” ibarelerinin yeniden yerlerine takılması için” verilen önerge, AKP’lilerin “ret”, MHP ve HDP’lilerin “çekimser” oyları ile reddedilmişti ve bu tablo, MHP bakımından “olacak şey” değildi!..

Bu kara lekeyi, Türk Milliyetçileri hiç ama hiç unutamayacaklardır, unutamazlar!..

O Meclis’te “oylamanın yapıldığı” salonda, “TC rumuzları tabelalardan kaldırılırken”, Devlet Bahçeli’nin iktidara ve iktidarın başında olan Recep Tayyip Erdoğan’a “neler dediğini” duymayan kalmış mıydı acaba?..

Buraya almama “gazetecilik ilkelerimin izin vermediği” o sözleri, diyelim ki, “kendi bekası için” Bahçeli hatırlamıyor, ey “TC teklifinin reddi için çekimser oyların yeteceğini bilen” MHP Milletvekilleri sizler de mi unuttunuz, o sözleri?..

Sizler de mi, istemiyorsunuz “TC’nin geri dönmesini”; bu nasıl bir ülkücülük, bu nasıl bir milliyetçiliktir?..

Sizler, “milliyetçilerin, ülkücülerin seçtiği” milletvekilleri misiniz, yoksa “Cumhurbaşkanı’nın kızdırmamak için her şeyi göze almış görünen” Devlet Bahçeli’nin mi?..

Aynaya bakın ve elinizi vicdanınıza koyarak, cevap verin bu soruya ve ayrıca şu soruya da:

Hani, “HDP’lilerle bir araya gelmezdiniz? ‘Onlardan ‘güven oylamasında dışardan destek alacak’ diye, ‘dönüşümlü başbakanlığın ilk sırası sizin olsun’ teklifi aldığı hâlde CHP ile koalisyon kurmayan” Devlet Bahçeli değil miydi?..

Şimdi nasıl “HDP ile beraber ‘çekimser oy’ kullanarak hem de TC’yi reddediyorsunuz”; ne için, kim için?..

 

 

Okuyucunun

sordukları       ///Dişi bir “sürekli her hafta kullanılacak başlık” olacak

Hasan Sabbah ve  Alamut Kalesi…

 

“Zaman zaman İslam Dini / Hazreti Muhammed, Kuran / Ayetler / Hadisler hakkında yazıyorsunuz. Onun için cevaplamanızı istediğim bir sorum var; bilmem ki ne diyeceksiniz?

Emevi (mesela, Muaviye) ve Abbasi (mesela, Harun Reşid) halifeleri “kendilerine düşmanlık besleyen, tehdit eden”, zaman zaman da “fetih için” çeşitli ülkelerle savaşlar yaptılar, binlerce, on binlerce insan öldü.

Buna karşılık, Alamut Kalesi’nde yaşayan aslında “İsmaili” ama Dünya’nın ‘Haşhaşin’ diye tanıdığı tarikatın şeyhi Hasan Sabbah ise, düşmanlarına tek tek suikastlar düzenleyip, ‘Cennet vaat ettiği’ fedailerine onları öldürttü ve de ordu savaşlarının ve işgallerin sebep olacağı binlerce, on binlerce ölümün önüne geçti.

Sizce, o halifeler mi, Hasan Sabbah mı daha az günahkardır; hangileri Cennet’e ve Cehennem’e daha yakın ya da uzaktırlar?..

CEVABIM;Bu sorunun cevabını ben veremem. Bu soruyu Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. sayın Ali  Erbaş’a sormak gerek. Kim bilir belki o da “fesli tarihçi” Kadir Mısıroğlu’na sorar.

 

Sözün Özü

Bu millet neden CHP’ye, “onu iktidar yapacak oyu vermez; zira artık öğrenmiştir ki; “CHP kendi içinde bile sorunları çözmez, büyütür, içinden çıkılmayacak hâle getirir”; işte hem de güncel “İzmir küskünü Aziz Kocaoğlu, Ankara itirazlısı Mansur Yavaş ve İstanbul öfkelisi Muharrem İnce” örnekleri…

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Adınız *

Yorum Yaz

yükleniyor...

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Diğer Yazarlar
Yazarlar
Website Security Test